Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z pokerem tzn. przeczytaliście dopiero jedną książkę o pokerze lub gracie freerolle od paru miesięcy i nudzi was gra w limita a macie za mały bankroll by grać w NL lub boicie się stracić całą kasę w jednej chwili (lub z innych powodów), to zachęcam do gry w Pot Limit który łączy Limita z No Limitem (choć bliżej mu do NL).

    Oczywiście zaczynając od najniższych limitów, zresztą bardzo trudno znaleźć graczy na stolikach 0.25/0.50 lub wyższych. Gra jest bardzo agresywna szczególnie na short table.

    Wskaźnik P/F średnio ok. 60%.

    W PL gra dużo maniaków, dzięki którym można się szybko i łatwo wzbogacić wykazując jedynie odrobinę cierpliwości. Czasem oczywiście mają farta, ale w dłuższym okresie to dojne krowy.
    Niemal na każdym stoliku można spotkać gracza/graczy który gra każdą kartę. Na dłuższą metę tracą kasę, ale zdarza się im dobra passa i wtedy człowieka krew zalewa.

    Cały swój bankroll zbudowałem na grze w PL (nudził mnie FL pyzatym nie umiałem w to grać), mimo że grałem wbrew zasadom zarządzania kapitałem.

    Na krótkich stołach 0.05/0.10 gdzie maksymalnie można wejść na stół z 10$, udawało mi się wyciągnąć średnio 4$ grając przez 2 godziny. Dla porównania grając takie stoliki w NL byłem na minusie, przeciwnicy albo grali każdą kartę albo czekali na nuts. Gdy ja miałem dobry układ to niewiele kasy mogłem wyciągnąć od przeciwników, jak grałem slow to z kolei im coś dobrego przychodziło na riverze. Takie to uroki mikro stawek.

    Na stołach 0.12/0.25$ poziom już jest wyższy, ale zakładam że i nasz poziom gry też się podwyższy. Zysk średnio 10$ przez 3 godziny. IMHO można w PL grać 2 stoliki na raz jeśli ktoś ma podzielną uwagę tj. trzeba zapamiętywać styl gry przeciwników, nie jak w limicie gdzie niektórzy grają po 4 stoły i więcej na raz i w ogóle nie zwracają uwagi na styl przeciwników tylko grają mechanicznie.

    Jeśli chodzi o long tabel to mało grałem, bo na short tabel łatwiej jest zapamiętać styl gry przeciwników. Gra jest trochę bardziej ostrożna, bo większość czeka na lepsze karty ale nadal jest bardzo agresywna.

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez Jacky Kiler
    Na krótkich stołach 0.05/0.10 gdzie maksymalnie można wejść na stół z 10$, udawało mi się wyciągnąć średnio 4$ grając przez 2 godziny.
    Tyle to i na Limicie sie da wyciagnac,
    a jak grasz shorthanded i heads-up to nawet wiecej.