Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: Co jest wyzsze?

  1. #21
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Trzebinia
    Posty
    9
    Dzieki wielkie za upewnienie sie w powyzszej sytuacji Przez chwile myslalem ze nie ma zadnych rąk w ktorych nie wiedzialbym kto ma najwyzsza wartosc jednak... nie ;/ Odwiedzilem stronke pokerstars i tam sa podane rozne kombinacje rąk pokerowych i jest tam jeszcze cos co mnie wogle zaskoczylo i nie mam pojecia o co chodzi. Mowa o "Wartościach pięciokartowych niskich rąk pokerowych".

    Wartości rąk pokerowych ? wartości rąk ? wartości rąk w Texas Holdem

    W sumie to zastanawiam sie nad wszystkimi rękoma ale szczególnie zastanawia mnie o co chodzi w przykładzie "Najwyższa szóstka (ang. Six High)" Przykłady te sa przedstawione pod opisem ręki High Card.

    Jeszcze raz prosilbym o wyjasnienie

  2. #22
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    186
    Ten przykład jest pod 'Wartości pięciokartowych niskich rąk pokerowych'
    Wydaje mi się że chodzi tu o odmiany gier Hi-Low (np Omaha Hi Low, w których pula jest dzielona dla najwyższego i najniższego układu) lub Low (np Razz, w kórych pula jest przyznawana najniższemu układowi).
    Tłumaczenie na polski jest moim zdaniem tutaj trochę mylące, np Eight High jest jako 'Najwyższa ósemka', lepsza byłaby nazwa 'najniższy układ do ósemki', a najlepiej nie tłumaczyć na polski bo się porządnie nie da

  3. #23
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Dotyczy to gier lowball (np. Razz) albo Hi/Lo. W przypadku tych pierwszych pulę zgarnia "najgorszy" układ (właśnie według hierarchii podanej na tej stronce), w tych drugich - zgarnia on połowę puli, pod warunkiem, że nie zawiera par (ani trójek itd.) ani kart wyższych od ósemki.
    Przykład: Gramy w Omaha Hi/Lo.
    Gracz A dostaje:
    Gracz B ma:
    Stół:
    Połowę puli (Hi) zgarnia gracz B z fullem: przeciwko kolorowi gracza A:
    Drugą połowę (Lo) zabiera gracz A z 7,5,4,2,A low: (kolor nie ma tutaj znaczenia, as się liczy jako najniższa karta), wygrywając z 8,7,5,4,2 low gracza B:
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 09-04-2009 o 10:22

  4. #24
    Dołączył
    Apr 2009
    Przegląda
    Trzebinia
    Posty
    9
    Heja.

    Mam mały w sumie problemik chociaz wydaje mi sie ze mam racje to chce sie upewnic:

    Stół: 6 6 6 4 T
    G1: A 9
    G2: A 5

    Moim zdaniem nastepuje podział puli poniewaz drugi kiker jest na stole tj. T (w tej syt ani 9 ani 5 nie maja tutaj znaczenia). I tak, uklad pieciu najlepszych kart to: 6 6 6 A T. Mam racje? Dzieki za odp i pozdrawiam.

  5. #25
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Tak

  6. #26
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Cytat Zamieszczone przez Cortell Zobacz posta
    Heja.

    Mam mały w sumie problemik chociaz wydaje mi sie ze mam racje to chce sie upewnic:

    Stół: 6 6 6 4 T
    G1: A 9
    G2: A 5

    Moim zdaniem nastepuje podział puli poniewaz drugi kiker jest na stole tj. T (w tej syt ani 9 ani 5 nie maja tutaj znaczenia). I tak, uklad pieciu najlepszych kart to: 6 6 6 A T. Mam racje? Dzieki za odp i pozdrawiam.
    Masz rację, to jest split. Oczywiście, jeżeli kolory kart nie są istotne

  7. #27
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    312
    Masz racje

  8. #28
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Gramy w Razza i jeden gracz ma odkryte np.
    :
    a drugi
    :
    Który z nich kładzie bring in? Generalnie kolejność kolorów jest, jeżeli dobrze pamiętam, taka: pik, kier, karo, trefl. Pik jest najwyższy, a więc K jest traktowane jako wyższa karta niż K i kładzie BI, czy tak? Z kolei w studzie byłoby na odwrót?
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 21-05-2009 o 13:40

  9. #29
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    jest dokładnie tak jak mówisz. w razzie gracz z najwyższa kartą wpłaca bring in, w studzie w podanym przykładzie płaciłby drugi gracz z Kd, bo tutaj z kolei bring in wpłaca gracz z najniższą kartą

  10. #30
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez BIG kicker Zobacz posta
    jest dokładnie tak jak mówisz. w razzie gracz z najwyższa kartą wpłaca bring in, w studzie w podanym przykładzie płaciłby drugi gracz z Kd, bo tutaj z kolei bring in wpłaca gracz z najniższą kartą
    Dokładnie tak jak kolega mówi.