Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Cytat Zamieszczone przez maddog Zobacz posta
    standard...
    standard w czym?

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Starachowice
    Posty
    121
    Cytat Zamieszczone przez grasiu Zobacz posta
    .W jego rangu (na turnie/riverze przed foldem) sa: air, flushdraw, srednie parki, moze ciekawie rozegrane KK, damy, made flush i fule.
    Super, czyli jest cos co znajduje sie NIE W JEGO rangu ? bo wymieniles wszystko, no poza pokerem ... lol
    Nie wiem co w tym glupim i fartownym zagraniu bylo sexy.

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    321
    przeciez to standart, wcale nie sexy

  4. #14
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    Mialem nie odpowiadac, bo ten watek zalozylem jako brag, ale niech bedzie, ze co zaczelo sie jako brag, skonczy jako strategia.


    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Nie za bardzo rozumiem. Nie masz readów na gościa.
    Mam ready, ze: gra jeden dwa rodzaje gier (podobne) na stalych stawkach, nie robi glupich rzeczy i betuje w kazda slabosc. Z tych readow wynika moja gra w tej rece LDO!


    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Podbijasz z marginalną.
    87o to nie marginalna w HU. standard podbicie


    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Pokazuje się "dry" flop.
    robisz check.
    Bez sesnu
    Z mega sensem. Dlaczego chcesz tu contbetowac? Contbet tutaj nie pokazuje sily. Jak trafilem to monstera i raczej go bede slowplayowal. Moge sie levelowac z przeciwnikiem w ten sposob, ale nie chce musiec reprezentowac monstera teraz jeszcze. Jako, ze przeciwnik betuje w slabosc mozliwe, ze odiberze mojego cbeta wlasnie jako slabosc i zraisuje go z niczym. Check pozwala na delayed cbet i na reprezentowanie monstera latwiej (slowplayowanego).


    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Pojawia się inetresujący turn ( nie dla ciebie) nwchodzisz w to
    Bez sensu
    Co to znaczy interesujacy? To jakas terminologia mi nieznana. Wg mnie niewiele zmieniajacy turn. Nadal: albo mam nic albo monstera. Raczej nic i stad jego w jego bet range na turnie wchodzi ze spora sila air.


    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    Pojawia się blank river : robisz float
    Hm... bez readów wygląda to słabo
    Float byl na turnie. Na riverze jest raise blef. Te jego 300 na river juz napisalem jaki przedstawia range w pierwszym poscie. Moze to byc tez air (jezeli on chce atakowac potencjalnie znajdujace sie u mnie 66 albo Ax z karem).
    Poza tym juz tez napisalem drugiego posta, ze ten moj allin tutaj balansuje to, ze zazwyczaj mam tam nutsa (badz jego okolice).


    Czasami naprawde lepiej blefa zlozyc z jakiegos glebszego myslenia (wielostreetowego), a nie po prostu - o weszla trzecia do koloru na river, a callowalem wczesniej to walne 3/4 pota.
    Peace po raz drugi

  5. #15
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    Cytat Zamieszczone przez aster Zobacz posta
    Super, czyli jest cos co znajduje sie NIE W JEGO rangu ? bo wymieniles wszystko, no poza pokerem ... lol
    Nie wiem co w tym glupim i fartownym zagraniu bylo sexy.
    Wymienilem co wymienilem, bo... tak jest. Wow! Jakby villain byl tight to by jego range bylby wezszy i wtedy bym nie gral tak jak zagralem. Wg Ciebie mam nie wymieniac tego ranga (mimo iz taki wlasnie jest prawdziwy), bo glupio wypisywac range wymieniajacy wszystko poza pokerem?

    I juz w poscie powyzej wytlumaczylem, dlaczego w jego range spory procent to air.
    I po raz ostatni: ten spory procent air plus to, ze jest szansa na wywalenie go tam z bardzo silnej reki sprawia, ze jest to +ev.

    A na koniec dla tych, co mowia, ze z dama tam jest izi call dla villaina... Linia check--call--raiseAI na flush+paired boardzie na prawde jest mega silna. Co ja moge miec jak calluje turn a nie cbetowalem flopa? Z flushdrawem jest spora szansa, ze bym cbetnal flopa.

    Na river reprezentuje fula. Jak instacallujecie na river z dama to powinniscie tam tez instacallowac z 88 (tak, rly). Chyba, ze gramy w pokera w stylu mam tripsy to nie wywale, ale parke to wywale. W takim wypadku zapraszam na moje stoly, siedze regularnie na ongame i ipoker
    Ostatnio edytowane przez grasiu ; 27-07-2010 o 16:12

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    ja tam lubie z Toba pograc jesli nie ma donkow zawsze tto ev+

    pozdr

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    321
    trafiles na flopie monstera, czyli czym dla Ciebie jest w tej sytuacji monster? TPGK, TPTK, sety?
    Jezeli trafilismy taki flop to cbet jest tutaj musem for value od slabszej Q, FD, low pocket pair, A high czesto (nie ma tego wiele, ale sa to uklady od ktorych wyciagniemy value). Jezeli czekasz to z showdown value hand, czyli najprawdopobniej ASEM, bo kazda pare, nawet nizsza od Q tutaj cbetuje (77-JJ) for value od nizszej pary, FD, A high (czasami nawet K kigh).
    Ale badzmy przy lini, ze mamy monstera. Czyli bardzo mocna Q lub sety, oczywiscie mozemy miec FD. Z Q lub setami gramy tutaj for value, z FD cbetujemy poniewaz mamy FE, a w razie sprawdzenia sporo kart poprawi nasz uklad. Z kartami typu 87o rowniez cbetuje ten flop, poniewaz po za ukladami ktore wymienilem wyzej nie latwo go trafic i w zaleznosci od tego jak gra przeciwnik (jezeli pasuje latwo do cbetow) gram cbet, bo to jedyna droga do wygrania tej reki teraz. Ok, zdecydowalismy sie zaczekac. Jaka reka ma tutaj sens z takim zagraniem? Jak juz wspomnialem, reka z Showdown Value, czyli najprawdopobniej A high, bo nizsze pary od Q tutaj powinny betowac bo maja z kad czerpac value. Na turnie kompletuje sie FD oraz paruje board. Gosc w nas leaduje. Jezeli sprawdzimy co reprezentujemy? Monstera? Czym jest w tej chwili monster? Trips dam, flush, full house?
    Gosc leaduje my sprawdzamy. Z flushem powinnismy tutaj przebic for value (tylko z FD na flopie cbet powinnismy zrobic bo mamy FE), rozumiem ze z FH lub Quadem (no na flopie mielismy monstera wiec QQ mozemy reprezentowac ) robimy tutaj call, bo nie boimy sie o wydrawowanie. Tylko czy my te uklady po takim rozegraniu na flopie mozemy reprezentowac? Najbardziej prawdopobne jest tuaj AdXx i to kolejny powod dla ktorego na pozniejszym streecie dostalbys calla.
    na river spada 10x gosc leaduje sporty % pota a Ty wsuwasz. co my teraz reprezentujemy i od czego chcemy uzyskac value?
    W tej chwili jedyna sensowna reka jest 1010, poniewaz mogles to czekac na flopie, na turnie sprawdzic, a na river wsunac po otrzymaniu FH i wyciaganiu value od tripsa Q lub Flusha. Jednak reke 1010 na flopie na pozycji to easy value jak dla mnie. Wszystkie rece typu AQ, Flush, nizsze FH (musialyby to byc slowplayowane sety z flopa), wykluczam a dlaczego napisalem wyzej. Majac tutaj kazda Q robie call, flusha call i nawet hero call ze slabszymi ukladami, poniewaz HISTORIA ktora probujesz wcisnac jest bez sensu.
    Pisales, ze leaduje w slabosc. Ok, jezeli bedziesz mial tam mocna reke to sobie slowplayuj i wyciagaj zetony od blefow, ale moim zdaniem takie lvlowanie o jakim Ty napisales, i probowanie zamiany smiecia w monstera w taki sposob jaki Ty to zagrales to jest zagranie bez sensu i na dlusza mete bedziesz wjebany. Uda Ci sie 2/10. Dobry reg Cie przeczyta i sprawdzi, a slaby gracz sprawdzi bo i tak ma jakas pare nie wspominajac o tym ze nie spasuje tutaj tripsa, a inny bedzie tam blefowal i nie bedzie mial podstaw do sprawdzenia. Po za tym, ze on w Ciebie ledaowal nie masz bladego pojecia czy on tam moze miec i wsadzenie calego stacka w taka sytuacje to moim zdaniem LOL. Moglbys sobie rzucic moneta.
    Poza tym sam napisales co wchodzi w jego range i jak wiele ukladow tam jest poza AIR i one wszystkie Cie bija. Oczekujesz ze taki gosc, z takim ROI bedzie je foldowal? Cmon man, nie oszukuj sam siebie.
    IMO ez game bez lvlowania na takich slabych graczy

    edit: hehehe, zanim bym to callnal to bym ci zadal pytanie z mojego podpisu, masz jaja..
    edit2: nie obraz sie, jestesmy tu od tego by sobie pomagac, co nie zmienia faktu ze imo ze zagranie ssie
    Ostatnio edytowane przez cookies ; 27-07-2010 o 17:04

  8. #18
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    210
    Cytat Zamieszczone przez grasiu Zobacz posta
    W jego rangu (na turnie/riverze przed foldem) sa: air, flushdraw, srednie parki, moze ciekawie rozegrane KK, damy, made flush i fulle)
    Dokladnie to wszystko jest w jego rangu!
    Dobry gracz nie spasuje wiekszosci na tym riv, a bdb mylisz sie - nie spasuje nic... czemu? proste nie reprezentujesz nic i dlatego ten bluf jest tak slaby.
    Po h bawisz sie w tym spocie jak po twoim check flop i shove riv nie reprezentujesz nic, a czesto wjebiesz sie na monstera? - bo co chcesz mi wmowic, ze serio robisz check back z setami, Qx, 1010, FD na tym flopie ??
    Ja z poczatku na riv krzyknalbym WTF z moim A4off i kierowal kursor na fold, zeby po chwili pomyslec "zaraz zaraz synek co to k**** ma byc - nie ma takiego blefowania!"

  9. #19
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    260
    Obrazic sie na pewno nie obraze, kazdy ma swoje opinie i luz.

    Wg mnie reprezentuje 22, 44 lub TT, ewentualnie QT (choc z QT contbetuje zazwyczaj tego flopa).
    Poza tym bardziej myslalem o wyrzuceniu jakiegos Ahigh/missed drawow (mozliwe wywalenie dobrej reki to maly bonus)
    Flusha zazwyczaj tam nie mam, skoro nie cbetowalem flopa.
    Moge miec tez AdXx, ale wtedy *zazwyczaj* gram fold na river.


    Zazwyczaj jest tu slowem kluczowym. NIE UWAZAM, ZEBY REGULARNE GRANIE TEJ REKI W TAKI SPOSOB BYLO POPRAWNE. Co wiecej, jezeli gramy takiego blefa czesciej niz prawie nigdy to jest to blad.
    Ja bardzo rzadko zrobie tego pusha na river nie majac fula (made flushe raisuje zazwyczaj na turnie). Nie wkleilem tu tej reki, bo zrobilem tak 15 razy i raz mi to wyszlo. Praktycznie nigdy tak nie gram. Tym razem jednak pasowalo mi to niestandardowe zagranie. W hu liczy sie tez pace gry, timing tele, ktore to ciezko opisac, etc, to tez pewnie mialo marginalny wplyw na moja decyzje.


    Co do roi przeciwnika, to po tylu grach nie oznacza ono niczego, bardziej interesuje mnie, ze gra jeden rodzaj gier.
    Ostatnio edytowane przez grasiu ; 27-07-2010 o 17:56

  10. #20
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    lol nie wiem po co wogole grasiu sie wdajesz w tlumaczenie czegokolwiek forumowym strategom.

    do strategow: chyba grasiu nie szukal eksperckich porad, wrzucil to rozdanie jako "zabawne".