Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    28
    Witam, pytanie banalne ale co robię źle...
    Jestem początkujący, gram w pokera od miesiąca-dwóch na żywo(wpisowe 5-20zł Stawki: 0,10/0,20gr), ostatnio zacząłem na pokerstars. Gram spokojnie rzadko blefuje, czekam na dobre rozdanie, parę lub mocne sąsiadujące karty. Na stawkach mikro praktycznie zawsze jestem na plusie, dochodzę do $100, przechodzę na niskie stawki($0,50/$1) i praktycznie zawsze przegrywam... Kaska spada mi do $70-$80, na micro stawkach odbudowuje do 100 i ... ciągle to samo. Oczywiście wniosek nasuwa się jeden: grać na micro Ale zastanawiające to jest, w sumie gra z mojego punktu widzenia wygląda tak samo, ale inaczej się kończy

    I jeszcze pytanko, zastanawiam się dlaczego wielu graczy na pokerstars gra na kilkunastu stołach? Pomijając punkty FPP, jeśli stać kogoś na to żeby na 10 stołach grać po $0,05/$0,10 to starczy mu na zagranie na jednym stole $1/$2. Jak to jest?

    btw. Co oznacza termin Sit&Go.

    Pozdrawiam

  2. #2
    poczytaj o bankroll management w pokerze to wszystko zrozumiesz :]
    sit&go - turnieje pokerowe, zwykle jednostolikowe

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez ar_lodz Zobacz posta
    I jeszcze pytanko, zastanawiam się dlaczego wielu graczy na pokerstars gra na kilkunastu stołach? Pomijając punkty FPP, jeśli stać kogoś na to żeby na 10 stołach grać po $0,05/$0,10 to starczy mu na zagranie na jednym stole $1/$2. Jak to jest?
    sprawdzasz all in z AA na rece, na 10 stolach 0,1$ powinienes wygrac z 7-8 razy, jestes na plusie.
    sprawdzasz all in z AA na 1 stole 2$, zdarzy sie ze przegrywasz za pierwszym razem, nie masz pieniedzy, piszesz na forum czemu nie idzie.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez hbo Zobacz posta
    sit&go - turnieje pokerowe, zwykle jednostolikowe
    Tego to nie wiedziałem.... STT to jednostolikowe, MTT wielo...
    Sit&Go wg mnie to turniej jedno lub wielostolikowy który rozpoczyna się w momencie zarejestrowania się do niego określonej liczby graczy. Może być to 5,6,9 jak również 45,90,135,180 osób.

    Co do Twojego nl10 i nl100 to.... BM! BM! BM!
    Chyba, że taktujesz pokera jako zabawe to wejdz na nl1000 i poczuj niesamowite emocje! Jeszcze możesz całego rolla przeznaczyć na jakieś mtt... ale w ogólnym rozrachunku wyjdziesz na tym tak samo jak na tym nl1000 :>

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Cytat Zamieszczone przez ar_lodz Zobacz posta
    Na stawkach mikro praktycznie zawsze jestem na plusie, dochodzę do $100, przechodzę na niskie stawki($0,50/$1)
    Zeby grac regularnie na 0,5/1$ sh to trzeba miec przynajmniej tak z 3000$. Chociaz i tak bym sie nie czul pewnie majac takiego rolla.

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    28
    Cytat Zamieszczone przez kurak Zobacz posta
    Zeby grac regularnie na 0,5/1$ sh to trzeba miec przynajmniej tak z 3000$. Chociaz i tak bym sie nie czul pewnie majac takiego rolla.
    Czytam, czytam i powoli dochodzę do tego samego wniosku :P Zostanę na stawkach mikro, zbieranie po kilka dolców dziennie jest bardziej przyjemne, niż tracenie na małych-średnich i odgrywania się na micro :P

    Pozdrawiam i dzięki za powyższe odpowiedzi

  7. #7
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Jak dobrze radzisz sobie na NL10, to dojedz do minimum 500, i wejdz na NL25. Jak zjedziesz do 300, wracaj na NL10. Biorac pod uwage, jakie karkolomne proby podejmujesz, to takie podejscie bedzie ok. Jak na NL25 dojedziesz do 1000, mozesz probowac NL50. Jak zjedziesz do 600-700, wracaj na NL25. Oczywiscie bedzie to wymagalo nieco czasu, ale w pokerze konsekwencja to podstawa. Nie ma sie co spieszyc.

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    No i jeszcze jedna rzecz, jesli nie widzisz roznicy miedzy NL10 a NL100, to znaczy, ze cos musisz przeoczac

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    8
    tzn BMI jest ważne, ale niektórzy popadają tutaj w drobną paranoję LOL

    3000$ żeby grać Sh 0,5 1 dolar człowieku puknij się w łeb , spokojnie wystarczy 100 dolarów na takich stawkach ,gdzie zeby wygrywać wystarczy tight do 3,4 graczy pozniej mozna poluzować.

    bez komentarza

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    no w sumie masz racje. 100$ w zupelnosci wystarczy, zwlaszcza jak sie gra 4 stoliki