Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Witam,

    mam prośbę o porady jak garć heads-upy. Wydawało mi się, że jestem w tym dobry, ale jak kolejny raz skończyłem turniej na 2 miejscu to jednak coś muszę robić nie tak.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Ja kiedys probowales grac regularnie heads-upy, ale zrezygnowalem, gdyz stale zarabianie jakis wiekszych kwot, jakos mi nie wychodzilo. Gralem raczej male stawki (w przewazajacej czesci 5-10$ nl, max 30$).

    Moim zdaniem styl gry w headsupie nalezy dostosowac do gry przeciwnika.
    Z moich doswiadczen wynika, ze generalnie skutecznie sa 2 strategie:

    a) Agresywny - podbijamy przed flopem duza ilosc rak, szczegolnie srednie connected i w kolorze. Zakladamy ze uda nam sie wykonczyc przeciwnika, zanim dojdziemy do duzych blindow. Trzeba jednak dobrze wywazyc wysokosc podbic i miec nadzieje ze uda nam sie wciagnac w gre przeciwnika, ktory sprawdzi w momencie kiedy tego nie poinien robic.

    b)tight - gramy ultra tight na niskich blindach, pasujemy duza rak, nie wchodzimy podbicia. Zwykle przeciwnik zaczyna grac agresywnie i sporo blefowac. Kiedy blindy sa juz dosc duze np. 100, zaczynamy grac agresywniej. Wczesniejsza gra, wyrobila nam opinie bardzo konserwatywnego gracza, wiec nasze podbicia sa respektowane. Blindy sa juz na tyle duze, ze ukradniecie kilku duzych ciemnych, daje nam duza przewage wzgledem przeciwnika, ktory zmuszony jest juz grac z marginalnymi rekami.

    Tak wynika z mojegodoswiadczenia, a jak mowie jest ono takie sobie. Wybor sposobu jednak w duzej mierze zalezy od gry przeciwnika. Osobiscie za suteczniejszy w wiekszosci przypadkow uwazam pierwszy sposob. Jednak w heads-up o wiekszym wpisowym, bylem niszczony przez gosci grajacych 2 sposobem

    Mam nadzieje ze ktos sie jeszcze wypowie, bo jak mowie moje doswiadczenia nie sa poparte zadna wiedza merytoryczna.

    pozdro

    P.S. Skoro mowa o heads-up, zapowiada sie ciekawie

    just read Doyle Brunson's open letter in Barry Shulman's column in the new issue of Card Player (with Annie Duke on the cover) about how he would be willing to put up 40 million against Andy Beal's 40 million in a heads up freeze out. If this actually happened, it would be the poker event of the year and would most likely even sell out as a pay per view event. With poker as hot as it is right now, the amount of publicity this would cause would be quite substantial. I'm sure every newspaper in the country would have a story on it.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Olsztyn
    Posty
    57
    Sorry, ze zadaje takie pytania:
    ale co to jest heads-up?

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez jasonbourne
    Sorry, ze zadaje takie pytania:
    ale co to jest heads-up?
    1vs 1

    Soprano

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    25
    http://shipitpoker.*************
    Na tym blogu jest dużo o graniu heads upów.

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    162
    Cytat Zamieszczone przez ownerek
    Ja kiedys probowales grac regularnie heads-upy, ale zrezygnowalem, gdyz stale zarabianie jakis wiekszych kwot, jakos mi nie wychodzilo. Gralem raczej male stawki (w przewazajacej czesci 5-10$ nl, max 30$).

    Moim zdaniem styl gry w headsupie nalezy dostosowac do gry przeciwnika.
    Z moich doswiadczen wynika, ze generalnie skutecznie sa 2 strategie:

    a) Agresywny - podbijamy przed flopem duza ilosc rak, szczegolnie srednie connected i w kolorze. Zakladamy ze uda nam sie wykonczyc przeciwnika, zanim dojdziemy do duzych blindow. Trzeba jednak dobrze wywazyc wysokosc podbic i miec nadzieje ze uda nam sie wciagnac w gre przeciwnika, ktory sprawdzi w momencie kiedy tego nie poinien robic.

    b)tight - gramy ultra tight na niskich blindach, pasujemy duza rak, nie wchodzimy podbicia. Zwykle przeciwnik zaczyna grac agresywnie i sporo blefowac. Kiedy blindy sa juz dosc duze np. 100, zaczynamy grac agresywniej. Wczesniejsza gra, wyrobila nam opinie bardzo konserwatywnego gracza, wiec nasze podbicia sa respektowane. Blindy sa juz na tyle duze, ze ukradniecie kilku duzych ciemnych, daje nam duza przewage wzgledem przeciwnika, ktory zmuszony jest juz grac z marginalnymi rekami.

    Tak wynika z mojegodoswiadczenia, a jak mowie jest ono takie sobie. Wybor sposobu jednak w duzej mierze zalezy od gry przeciwnika. Osobiscie za suteczniejszy w wiekszosci przypadkow uwazam pierwszy sposob. Jednak w heads-up o wiekszym wpisowym, bylem niszczony przez gosci grajacych 2 sposobem

    Mam nadzieje ze ktos sie jeszcze wypowie, bo jak mowie moje doswiadczenia nie sa poparte zadna wiedza merytoryczna.

    pozdro

    P.S. Skoro mowa o heads-up, zapowiada sie ciekawie

    just read Doyle Brunson's open letter in Barry Shulman's column in the new issue of Card Player (with Annie Duke on the cover) about how he would be willing to put up 40 million against Andy Beal's 40 million in a heads up freeze out. If this actually happened, it would be the poker event of the year and would most likely even sell out as a pay per view event. With poker as hot as it is right now, the amount of publicity this would cause would be quite substantial. I'm sure every newspaper in the country would have a story on it.
    mnie osobiście dużo bardziej podoba sie druga strategia,grając extremely tight przy rozochoconym przeciwniku który często blefuje możemy w jednym rozdaniu całkowicie zmienić przebieg gry i to jeszcze przy nie najwyższych blindach
    1-sza strategia jest ekstramalnie ryzykowna i tak jak mówie jeden błąd,nieodpowiednie dobranie stawek i już jest pod górke
    Osobiście często gram headsupy na tych mniejscyh stawkach i dotąd mam więcej zwycięstw jak porażek,ale nigdy nie stosowałem jakiejś konkretnej taktyki

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Nie jestem jakis ekspertem headsup, ale wg mnie podstawa w headsup to byc agresorem wydaje mi sie ze granie tight jest do bani, ja headsupy gram praktycznie kazda reke, wazne aby szybko wylapac z kim gramy i jakies jego podstawowe zachowania, ktore pozniej mozna dobrze wykorzystac podbierajac male lub wieksze pule. Czyli jak np. reaguje na raise, jak na podbijanie przed flopem, czy po becie przed flopem poprawia na flopie, jak nie to czy cos ma czy nie itp.

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Shorthanded City
    Posty
    1,668
    Wielkie dzięki za ten temat. Sam mam problemy z HeadsUp, a tekst ownerka mnie oświecił. Dz ownerek.

  9. #9
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Podstawa to samemu kontrolować grę i nie dać się wciągnąć w kontrowersyjne rozdania ze słabej pozycji.

  10. #10
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Wonstage
    Posty
    118
    a orintujecie sie czy mozna np zobaczyc ile na ps rozegralo sie head up'ow, ile sie wygralo a ile przegralo?