Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    100
    Jest turniej rozgrywany live. Blindy 200/400, ante 50. Gracz będący na UTG zagrywa swojego allina za 600 (czyli 1,5bb). I tu pojawia się problem. Ile następna osoba ma zagrać? Może podbijać w celu izolacji? Bo część osób stwierdziła, że kolejni gracie nie mogą już wykonać podbicia. Druga część była zdania, że jeżeli ktoś zdecyduje się na call tego mini-allina, to pozostali gracze już nie mogą podbijać, a co najwyżej tylko sprawdzić. Obie teorie wydają mi się idiotyczne, stąd też moje pytanie. Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pzdr.

  2. #2
    mozesz podbijac ile chcesz, pozostale osoby tak samo

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    nie?
    jest coś takiego że jeśli allin to nie jest minimum miniraise to mozna tylko callowac? jest cos takiego

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wroclaw/Radom
    Posty
    39
    fakt jest taka zasada , ale czy ona nie dotyczy przypadkiem tego ai jako 3betu preflop ? natomiast jesli jest to ai otwierajacy, ktory jest mniejszy niz minrase to wydaje mi sie ze mozna to przebijac ;>

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Wiem, ze w cashach zdarzaly mi sie sytuacje, kiedy nie moglem przebic allina. Ale kiedy tak bylo, to nawet sie nei zastanawialem.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    100
    Oskarek masz jakieś potwierdzenie na to? Bo w ten sposób poprzez taki allin z utg blokuje się cały stół i to trochę dziwne?
    Co innego jest jeżeli, tak jak pisze Ukasz, ktoś powiedzmy przy blindach 100/200 podbija do 600, potem idą ze dwa calle i kolejno szort się allinuje za 900, to wtedy nie ma pełnego przebicia i pierwotny agresor i reszta mogą tylko zcallować. No ale w przypadku gdy ktoś otwiera allinem za 1,5bb to troszkę inna sytuacja jak dla mnie i dziwne ( i głupie) by było gdyby blokowało się w ten sposób cały stół.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    troche pomieszalem zle przeczytalem ze bylo to otwarcie
    wydaje mi się że można przebić jak ktoś otwiera takim allinem
    jest taka zasada jak pisalem ale przy otwarciu chyba nie obowiazuje

  8. #8
    Jedyna sytuacja, gdy nie możesz x-betować ma miejsce wtedy, gdy po twoim zagraniu nastąpił niepełny raise a po nim tylko foldy lub calle.
    Jeżeli jest to twoja pierwsza akcja w danej turze licytacji, to zawsze możesz przebić.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    296
    Dokladnie. Min raise all-in nie otwiera ponownie akcji i jest traktowany jako call.
    W obu przypadkach o ktorych mowisz gracze moga podbijac.
    W sytuacji gdy ktos podbil i pozniej jest min raise all in, to gracz ktory podbil nie moze juz przebijac. Pozastali moga normalnie przebijac.

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez kielbax Zobacz posta
    dokladnie. Min raise all-in nie otwiera ponownie akcji i jest traktowany jako call.
    W obu przypadkach o ktorych mowisz gracze moga podbijac.
    W sytuacji gdy ktos podbil i pozniej jest min raise all in, to gracz ktory podbil i ci, którzy sprawdzili to podbicie nie mogą juz przebijac. Pozastali moga normalnie przebijac.
    fyp