Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    witam,

    szukam do zakupu prznosnego odtwarzacza dvd. Oczywiscie z mysla o dlugich lotach. Laptop jest spoko, ale bateria starczy mi max na jeden film, a czasami lot trwa 10-12h i w pozostalym czasie tez bym cos poogladal, chocby kilka odcinkow highstakes, pad albo kilka odcinkow seriali. Robilem wstepne rozeznanie, ale moze ktos ma rozeznanie i cos poleci.
    To co mnie najbardziej interesuje:

    - ekstremalnie dlugi czas pracy baterii - min 10h, ewentualnie opcja zapasowych baterii
    - obsluga polskich napisow
    - wyjscie usb
    - dysk twardy (?? nie wiem, czy w ogole sa takie z dyskiem)
    - ekran 7-9'
    - odtwarzane podstawowe formaty, jak mpg, avi (z dvd w praktyce nie bede korzystal)

    bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

    pozdr
    waraw
    Ostatnio edytowane przez warsaw ; 16-06-2010 o 23:53

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Radom / Kraków
    Posty
    142
    A nie lepiej dołożyć do netbooka?

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    hm, to ciekawa opcja, wlasciwie to o tym nie pomyslalem. jak rozumiem bez problemu obsluguje on formaty video+napisy?

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Cebu City, Philippines
    Posty
    868
    No to jest przeciez normalny komputer myśle że obsłuży wszystko, instalujesz odpowiedni program, wrzucasz kodeki i wio.

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2006
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    147
    ale na jednej baterii przez 10h filmów raczej nie pociągnie.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    myslalem, ze chodzi o to cos apple, do czytania ksiazek itd

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Teraz netbooki mają czas pracy dochodzący do 10h, a zawsze można kupić zapasową baterię, która waży pewnie ok. 400g. Kosztuje to z baterią pewnie tyle co iPad. iPad jest lżejszy, ale imho mniej "użytkowy". Bateria też na 10h, ale bez opcji wymiany. Zwróć też uwagę, że do filmów DVD trzeba zazwyczaj dokupić zewnętrzny napęd na usb. Tu masz przegląd netbooków.:
    http://www.chip.pl/ranking/notebooki/netbooki

    Sam mogę polecić takie urządzenie, korzystam od 1,5 roku, niezwykle fajna zabawka.

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Radom / Kraków
    Posty
    142
    Jest już kilka modeli netbooków z wbudowanym napędem dvd.

    Również od roku posiadam netbooka eee pc i naprawdę sobie chwalę. Świetna zabawka na podróż

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2009
    Przegląda
    Warszawa/Częstochowa
    Posty
    185
    Albo zamiast filmów książki lub mp3 + audiobooki? Audiobooki ostatnio fajnie mi sie w samochodzie "czyta"

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    zamiast netbooka zdecydowanie wole wielkie bydle laptopa (jako przenosne miejsce pracy)
    bardziej chodzilo mi o maly ekranik, na ktorym bede mogl sobie ogladac filmy w samolocie, a ktory bedzie w stanie wyswietlac mi je minimum przez 6-8h
    ale czegos takiego pewnie nie znajde