Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    19
    Witam. Po rozegraniu ostatnio ponad 1500 SnG STT, postanowiłem spróbować sił w SnG 45o. Po ~500 45o wyszedłem praktycznie na 0. Stwierdziłem, że 45 i 90 ( 180 nie grałem jeszcze) zupełnie mi nie odpowiadają. Dobrze mi idzie w STT, jednak postanowiłem pograć 18o na P*. Pomyślałem, że po ~2000 może 1500 jak będą duże plusy przejdę na 27o, później 45o i tak do 180o. Wolę się jednak na tą chwilę skupić na 18o. Odpowiada mi struktura rozgrywania tych SnG.


    Tutaj moja prośba o pomoc/porady/wskazówki itp dotyczącą grania 18o na P*.
    -Czy gra się tutaj podobnie jak w STT?
    -Są one opłacalne?
    -Jaki jest poziom ( z racji tego, iż jest to dla mnie nowy rodzaj SnG zaczynam od micro)
    -Są jakieś pomocne artykuły/strony www nt. 18o?


    Prosiłbym abyście pisali swoje własne doświadczenia/porady/wskazówki ( żebyście podzielili się niemal całą swoją wiedzą dotyczącą 18o turbo oraz non-turbo)


    moje gg: 5161776

  2. #2
    jest topic poswiecony 18manow, poziom raczej nizszy niz na stt (chociaz ostatnio gram stt i raczej milo mnie zaskakuje poziomem), jedyna rada jaka dam to: luzno shipuj od 100/200+25ante

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Tychy
    Posty
    35
    zupełnie nie rozumiem rady pt. "luzno shipuj od 100/200+25ante" jeśli nie jest poparta innymi przesłankami.

    Poczatkowa faza 18 os. jest bardzo podobna do stt. Gramy podobnie, tj. również bardzo tight. Tak ogólnie rzecz biorąc, to w dalszej części musisz zwrócić uwagę na:
    1. Przy wyższych blindach ogromne znaczenie ma struktura stacków. Ma to juz znaczenie na final table bbl oraz częściej przy final table gdzie mamy 6 i więcej przeciwników. Zwróc uwagę, że często się zdarza (częściej na wyższych limitach), że na poczatku final table może dojś do skrajnej sytuacji kiedy masz tylko 5BB, a pomimo tego dysponujesz średnim stackiem (blindy 300/600). Standardem jest sytuacja kiedy masz 7-8BB i również średni stack. W związku z powyższym jeśli na MP dostaniesz jakąś średnią (rozwojową) rękę, nie znaczy, że masz zaraz pushować. Twoje fold equity jest w tym momencie stosunkowo niskie, a Twoja sytuacja na tle przeciwników nie jest zła. Obraz ten komplikuje dodatkowo fakt, że przeciwnicy w tych trudnych okolicznościach zachowują się diametralnie różnie. W związku z tym trzeba sporo doświadczenia i jak najwięcej informacji, żeby skutecznie określić range przeciwników atakujących przed Tobą lub potencjalnie sprawdzających za Tobą.

    2. W stosunku do STT, w 18 os. na bubble'u nie ma az takiej agresji. Struktura wygranych jest znacznie bardziej płaska. To automatycznie powoduje zmniejszenie agresji po odpadnięciu kolejnych przeciwników (za każdym razem taki mini bubble)

    Zatem trzeba potrafić znaleźć się w różnych okolicznościach, ponieważ turniej tego typu w bardzo różny sposób może przebiegać, a w każdej sytuacji trzeba sobie radzić.
    Jesli chodzi o poziom (P*), to mam wrażenie, że od 16$ jest całkiem przyzwoity (na tym konkretnie jest sporo multitablerów) i procentowo ilość regów jest prawdopodobnie analogiczna do stt. Od 60$ w górę mogą zdarzyć się słabi gracze, nawet kilku ale czasami zupełnie ich brak

    powodzenia