Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    8
    Witam

    Piszę, bo mam nadzieje, że jesteście w stanie mi pomóc. Powiem od razu, że na Pokerstars grywam bardzo rzadko, nieraz turnieje, nieraz freerolle, z rzadka jakieś stoliki - jesli mam tam jakieś fundusze

    Jakiś czas temu, podczas próby logowania do Pokerstars, dostałem komunikat, że konto zostało zamrożone. Trochę zdziwiony wysłałem maila do supportu i czekałem na reakcję.

    Nie było żadnej reakcji, więc wysłałem drugiego maila, a potem trzeciego. Długo, jakieś 1,5 miesiąca nie było ani w skrzynce, ani w spamie żadnego maila od supportu. Aż pewnego dnie mnie tknęło i wyszukałem przez wyszukiwarkę maila z hasłem "PokersStars" i nie wiem czemu gmail tak dziwnie działa, ale maile się znalazły, mimo że nie widziałem ich wcześniej.

    No i mocno się zdziwiłem - PokerStars zamrozili moje konto pod zarzutem "ChipDumping".

    Początek maila od PokerStars

    Hello Arkadiusz,
    Thank you for your email.

    It has come to our attention that on the following dates you
    played with the following players where they received funds through Chip Dumping
    from yourself.

    April 10, 2010 you played 235 hands heads up with "Kranitz87" ,
    the player received $562.65.
    April 11, 2010 you played 82 hands heads up with "Bombaharris",
    the player received $170.00.

    We would presume that this was an innocent transfer of chips
    however, chip dumping is prohibited at the tables as explained in our our Terms
    of
    Od razu wyjaśnie - nigdy, ale TO NIGDY nie grywam heads-upów, mało tego w PokerStars na stolikach ostatni raz grałem pewni gdzieś pod koniec zeszłego roku, albo jeszcze wcześniej. Nie znam tych graczy, i na 99% nigdy wcześniej z nimi nie grałem przy żadnym stoliku. Nigdy też żaden pokerroom nie zarzucił mi chipdaumpingu. I żeby było jasne, nie miałem żadnych funduszy na moim koncie w PokerStars.

    Wszystko to ładnie opisałem w odpowiedzi na powyższy mail od supportu, przepraszając za późną odpowiedź (jak już mówiłem miałem problemy z pocztą - zresztą w dalszym ciągu muszę szukać maila od PokerStars przez wyszukiwarkę) i poprosiłem żeby dokładnie sprawdzili moją historię logowań, oraz tego w jaki sposób grałem u nich.

    Dziś otrzymałem odpowiedź i z lekka się przeraziłem.

    Oto część odpowiedzi

    Hello Arkadiusz,

    Thank you for your explanation pertaining to this matter.

    We have conducted a full investigation into your account.

    We believe that the possibility exists that you or somebody close to you had
    accessed your account at this time and this access is your responsibility.

    The logins to your account show no failed attempts; whoever logged in knew
    your password perfectly.

    Unfortunately, the funds were lost at the tables and it is not possible to
    take any further action. The credit card deposits and the chargebacks are
    also your responsibility.

    We would like to take this opportunity to advise you of PokerStars Terms of
    Service regarding your responsibility as an account owner. As stated in
    section 9.2 and 9.3 under "Security and Your Account"
    ....
    ....
    ....
    In order to reinstate your account with a new password and PokerStars PIN,
    we would like to ask you that you please provide us with a clear copy of
    your driver's license or other government issued photo ID (front and back)
    and a copy of your utility bill.

    Please scan or make a digital photo of your ID and send to

    security@pokerstars.com, or fax to:

    PokerStars
    Attn: Security
    Fax: 1-800-631-9050 - Toll free for US & Canada
    00800 765 37782 - UK & Italy
    +44 1624 630899 - International

    ** Write your username on all the pages if sending by fax.

    You also need to pay the negative balance of -$778.78 on your account by
    Western Union or by Money Order. Let us know your preferred method and we
    will email you the details on how to make payment.
    Your cooperation is appreciated.
    Przeraził mnie ostatni akapit - mam zapłacić prawie 800$ dolarów za coś czego nie jestem winien. Wiem, ja jestem odpowiedzialny za moje hasła, ale jak to mogło się stać, że na koncie mam ujemny bilans? Karta kredytowa? Pośród tych odnalezionych maili był maila o jakimś obciążeniu

    This email is to notify you we have received a chargeback from MASTERCARD account 5***********8833.

    The details of the purchase transaction:
    Transaction Id: 372994704
    Amount: USD 202.48
    Date/Time: 2010/04/10 16:25 ET

    Your account has been temporarily deactivated and the chargeback amount has been deducted from your available balance. We ask that you contact us to provide us with an explanation and to make restitution for the total of USD 177.21 owed to us.

    Żeby było jasne - nie mam żadnej karty (oprócz bankomatowej), po prostu nie mam takiej potrzeby.

    Proszę podpowiedzcie coś, bo trochę tego nie ogarniam. Ktoś włamał mi się na konto i nie wiem jak mam to wytłumaczyć supportowi.

    PS. Może nie powinienem o to pytać, ale co m grozi jeśli nie zapłacę tej wspomnianej kwoty?


    PS2: Nic z tego nie rozumiem.

    1. Na koncie nie miałem nic (albo jakieś centy)
    2. Z maila rozumiem, że te dwa typki wygrały (tak to rozumiem) "z moim kontem" ponad 700$, więc ktoś musiał zrobić depozyt.
    3. Pokerstars dostaje obciążenie z MC, i właśnie o co tu chodzi: 'Złodziej na moim koncie przegrał ponad 700$ a mimo to ja mam oddać prawie 800$'. Przecież 'zlodziej' przegrał. Przegrał 732,65, obciązenie na $778.78$.

    Z góry wszystkim za pomoc
    Ostatnio edytowane przez Narian ; 15-06-2010 o 09:23

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Jaki grubszy wałek, lewe karty kredytowe poszły w ruch, jedyne co moze Cie uspokoic to to, ze nie przejmuj sie tym, ze pisza abys im cokolwiek zwracal - niech dochodzą sami kogo to byly karty kredytowe bo skad niby Ty to masz wiedziec, ktos sie posluzyl Toba jak "slupem" - wplata kradziona? karta kredytowa i chipdumping na inne konta - czarno na bialym widac ze tamte konta sa w to zamieszane i powiny zostac zablokowane + wyciagniecie konsekwencji w stosunku do nich (zakladajac ze jest jak piszesz ale ciezko aby support wierzyl kazdemu na slowo).
    Powodzenia.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nic nie płać!

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez PaSiEk Zobacz posta
    Jaki grubszy wałek, lewe karty kredytowe poszły w ruch, jedyne co moze Cie uspokoic to to, ze nie przejmuj sie tym, ze pisza abys im cokolwiek zwracal - niech dochodzą sami kogo to byly karty kredytowe bo skad niby Ty to masz wiedziec, ktos sie posluzyl Toba jak "slupem" - wplata kradziona? karta kredytowa i chipdumping na inne konta - czarno na bialym widac ze tamte konta sa w to zamieszane i powiny zostac zablokowane + wyciagniecie konsekwencji w stosunku do nich (zakladajac ze jest jak piszesz ale ciezko aby support wierzyl kazdemu na slowo).
    Powodzenia.
    No wlasnie tak się nad tym zastanawiałem co napisałeś i nie do konca to rozumiem.

    O ile zarzut chipdumpingu jest dla mnie w miarę zrozumiały to żądanie zapłaty. wcale

    Ktos zrobil depozyt z karty (kradzionej ?) na moje konto. Później przegrał te pieniądze do dwóch innych graczy, bo tak rozumiem pierwszego maila. Dlaczego Pokserstars żąda ode mnie tych pieniądze. Pomijając fakt, że ktoś użył mojego konta nielegalnie, to chyba powinni zablokować konta tych dwóch graczy i od nich zabrać pieniądze.

    Niech może ktoś kto jest bardziej biegły w sprawach depozytów kartami się wypowie (będe wdzięczny), bo ja naprawdę nigdy tego nie robiłem.

    A co do waszych rad (DZIEKI !!!) na razie na pewno nie mam zamiaru wpłacać żadnych pieniędzy. Znalazłem na 2+2 wątek z podobną sprawą. Gośc dostał informację, że dopóki nie wpłaci to mu nie odblokują konta. Jesli konsekwencją jest tylko blokada konta, to jakoś to przeżyje, ale byłoby mi szkoda bo czasami lubię "zalosować" w jakimś donkamencie.

    PS. Czy przedstawiciele PokerStars mogliby zabrać głos. Głównie celem wyjaśnienia powyższej wątpliwości.
    Ostatnio edytowane przez Narian ; 15-06-2010 o 15:03

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    A jesteś pewien że to support PS pisze do ciebie? Może jakiś oszust się podszywa. Sprawdzałeś czy na swoim koncie faktycznie masz ujemny balans?

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez capodi Zobacz posta
    A jesteś pewien że to support PS pisze do ciebie? Może jakiś oszust się podszywa. Sprawdzałeś czy na swoim koncie faktycznie masz ujemny balans?
    No i rozumiem, że według Ciebie ten oszust potrafi również zbajerować klienta p*, żeby myślał, że konto jest zamrożone???

    Cytat Zamieszczone przez Narian Zobacz posta
    Jakiś czas temu, podczas próby logowania do Pokerstars, dostałem komunikat, że konto zostało zamrożone.
    Ogólnie to, że nie musisz płacić jest całkiem obv. Ja bym się natomiast zainteresował tym w jaki sposób ktoś mógł wejść w posiadanie hasła do p*. Jeśli wchodziłeś na p* tylko z klienta u siebie na kompie i tylko ty znałeś hasło to istnieje prawdopodobieństwo, że masz jakiegoś keyloggera, co może skutkować dalszymi nieprzyjemnościami, niekoniecznie związanymi z p*.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Cytat Zamieszczone przez orlos2001 Zobacz posta
    No i rozumiem, że według Ciebie ten oszust potrafi również zbajerować klienta p*, żeby myślał, że konto jest zamrożone???
    1) Zdobywam hasło do PS i maila np. keyloggerem

    2) Wchodzę na PS i widzę że jest mało kasy


    3)
    Cytat Zamieszczone przez Narian
    Z maila rozumiem, że te dwa typki wygrały (tak to rozumiem) "z moim kontem" ponad 700$, więc ktoś musiał zrobić depozyt.
    Robię depozyt? Raczej nie, bo zdradzę swoje dane.

    4) Doprowadzam do zamrożenia konta (pewnie jest co najmniej kilka sposobów)

    5) Kasuję z maila odpowiedzi od supportu PS i wysyłam maile z darmowej skrzynki podszywając się pod nich

    Prawdopodobne? Raczej nie, ale osobiście mam taki nawyk że jak mnie ktoś prosi o kasę (zwłaszcza że: "Let us know your preferred method and we
    will email you the details on how to make payment"), sprawdzam domenę nadawcy.

  8. #8
    Hm no w sumie masz rację - faktycznie jest to możliwe ale ja bym obstawiał na jakiś klasyczny fraud i wyciąganie max value ze skradzionych kart kredytowych.

  9. #9
    a ja tak na marginesie, polecam wszystkim nabycie security key. wydatek maly, a jesli oszczedzi takiej akcji, to zwraca sie wielokrotnie. i keylogger nikomu nic nie da

  10. #10
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    8
    Dobra, co udało się ustalić przez kilka ostatnich dni:
    1) Dostałem listę trzech adresów ip, z których następowały logowania. Ja mieszkam w Olsztynie, a logowania były z: Poznań, Gdańsk, Gdynia (wszystko z Neostrady). Więc albo akcja zorganizowana albo "złodziej" wie jak to robić.
    2) Co do sugestii capodiego - raczej nie, bo to ja zacząłem korespondencje z supportem (oczywiscie haslo do poczty, jaki i innych klientów pokera zmieniłem).
    3) Na pytanie czy te dwa konta, które brały także w tym udział zostały zablokowane, odpowiedziano, że toczy się śledztwo i nic więcej nie mogą powiedzieć.
    4) Na pytanie czemu żądają tej kasy ode mnie, a nie od gości, którzy ją wygrali w heads-upach support odpowiedział, iż ci dwaj przegrali tą kasę na stolikach do innych graczy (zaufanych) i już nie mogą im jej zabrać (czemu to wszystko miało słuzyć już teraz całkiem nie mam pojęcia)
    5) Odnośnie keyloggera - komputer pilnowany jest codziennie przez avasta, raz w tygodniu scan NoAdware i raz na dwa tygodnie scan Symantecem + firewall na routerze (przez ostatnie 4 miesiące nie znalazł nic oprócz niegroźnych cookies)
    6) I teraz trochę prowokacyjnie - czemu pokerstars zakłada, że hasło zostało skradzione ode mnie; może wypłynęło od nich? (w tym samym niemal czasie podobna sytuacja miała miejsce na koncie jednego gracza z Portugalii - ten wspomniany temat na 2+2)
    7) Z ich maili wynika, że cokolwiek z moim kontem mogą zrobić dopiero jak prześle dokumenty i kasę.

    Czyli jesli nei zapłącę to nie odblokują mi konta? I na tym się skończy?
    Pokestars w korespondencji ze mną nie wykazał się żadną dodatkową inicjatywą. Właściciel skradzionej najpewniej karty, zakwestionował obciązenia, więc zostały one przerzucone na mnie.
    Zgadzam się z wieloma zapisamy w regulaminie roomu, ale większość z nich dotyczy normalnej sytuacji, a nie kiedy konto zostało zhackowane.

    Póki co odpuszcze sobie dośc aktywną korespondencję z supportem, zobaczymy co się stanie.

    PS. Josek dobrze gada