Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1
    Witam

    Na początek chciałbym zadać kilka pytań ogólnie interesuje mnie poker "zawodowy" lecz zniechęca mnie to że gra karta a nie umiejętności gry, wnioskuje to po tym że kiedyś grałem z kolegą który już z 2 lata gra na pokerstars a ja grałem z 2 dni poszliśmy na stół graliśmy z 15 gier i ogólnie bilans był dodatni na moją stronę jak to jest możliwe? Chciałbym zacząć grać ale to mnie zniechęca. Też gdy jest się w lobby w pokerstars tam niżej widnieją zdjęcia graczy którzy coś tam wygrali a rok wcześniej byli inni tez mnie to martwi pod tym względem że skoro mają umiejętności nie szczęście to oni powinni się znaleźć tam ponownie chociaż jeden z nich, co na ten temat sądzicie?


    Jestem zielony więc proszę nie pisać "słowniczkiem"



    Pozdrawiam Paweł

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Poker - gra umiejetnosci z elementem losowym.
    Na tzw. poker zawodowy jak to piszesz to przechodzi sie z reguly po kilku latach grania. Wiec wtedy sie zainteresuje tym zjawiskiem. Narazie graj sobie hobbystycznie i edukuj sie.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Istnieje takie pojęcie jak long run. W krótkim okresie, a 15 rozdań to bardzo krótki okres, szczęście odgrywa dużą rolę. Natomiast w długim okresie czasu decydująca rolę odgrywają umiejętności poparte odpowiednim zarządzaniem kapitałem. Dlatego są gracze regularnie wygrywający i utrzymujący się z pokera = zawodowcy.
    Polecam teksty/wypowiedzi Marcina "Górala" Horeckiego. Może on Cię przekona, że poker to nie gra szczęścia:
    http://www.youtube.com/watch?v=iAV9fw9Bdkw

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nie warto.

  5. #5
    poczytaj na necie artykuly o tym czy poker to gra umiejetnosci czy szczescia jak i o paru swietnych graczach ktory wygrywaja niezmiennie od kilkudziesieciu lat. tamte zdjecia na pokerstarsie prezentuja zdaje sie jedynego polaka w ich teamie pro, taka jedna medialna gwiazde pokera i chyba ostatnich zwycierzcow jakis wielkich turnieji, zwlaszcza jesli sa oni czlonkami teamu pro pokerstarsa, generalnie nie sa oni tam bo sa najlepsi na swiecie a i nie przestrasz sie jak dowiesz sie ile rozdan da ci realistyczna probke twoich umiejetnosci, poniewaz zdaje sie rekord rozdan podczas jednej doby wynosi chyba ponad 50k, jest to wynik, ktory moglby powtorzyc chyba kazdy kto sie postara, gorzej z tym czy tez wyjdzie na +

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Nie warto.
    nie masz ochoty na nowego fisha przy stolach?
    Ostatnio edytowane przez Tokarwwl ; 14-06-2010 o 01:03

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Cytat Zamieszczone przez forPoland Zobacz posta
    Witam
    kiedyś grałem z kolegą który już z 2 lata gra na pokerstars a ja grałem z 2 dni poszliśmy na stół graliśmy z 15 gier i ogólnie bilans był dodatni na moją stronę jak to jest możliwe? Chciałbym zacząć grać ale to mnie zniechęca.
    No jak to możliwe.... to bardzo dziwne... A nie zastanowiło Cię, jak to możliwe że:
    - słabsza drużyna np przez 30 min jest dłużej w posiadaniu piłki i stworzyła więcej sytuacji strzeleckich
    - drużyna z dołu tabeli wygrywa mecz z mistrzem kraju w którym gra wiele gwiazd!!!
    - jeden uczeń zakuwa przed kolokwium / egzaminem / sprawdzianem a drugi malo umie i dostaje lepszą ocenę
    - jeden uczeń pisze sprawdzian na gorszy stopień niż drugi mimo że jest lepszy z tego przedmiotu, co widać po poprzednich ocenach oraz po samych zajęciach

    To jakie wnioski z tego trzeba wyciągnąć?

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Nie warto.
    Dokładnie

    A Ty Adam nie filozuj
    Jeżeli jeszcze nie jest uzależniony jak kurak, Góral i cała reszta niech nie zaczyna
    Potem skończy jak my i będzie wmawiał całemu społeczeństwu że poker to niby umiejętnosci

  8. #8
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    Cytat Zamieszczone przez forPoland Zobacz posta
    Witam

    Na początek chciałbym zadać kilka pytań ogólnie interesuje mnie poker "zawodowy" lecz zniechęca mnie to że gra karta a nie umiejętności gry, wnioskuje to po tym że kiedyś grałem z kolegą który już z 2 lata gra na pokerstars a ja grałem z 2 dni poszliśmy na stół graliśmy z 15 gier i ogólnie bilans był dodatni na moją stronę jak to jest możliwe? Chciałbym zacząć grać ale to mnie zniechęca. Też gdy jest się w lobby w pokerstars tam niżej widnieją zdjęcia graczy którzy coś tam wygrali a rok wcześniej byli inni tez mnie to martwi pod tym względem że skoro mają umiejętności nie szczęście to oni powinni się znaleźć tam ponownie chociaż jeden z nich, co na ten temat sądzicie?


    Jestem zielony więc proszę nie pisać "słowniczkiem"



    Pozdrawiam Paweł
    Jak dopiero co zaczales i i nie cieszy cie ze ograles kolege, ktory 2 lata juz gra. To raczej nie jest gra dla ciebie.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Gra 2 lata to nie znaczy ze gra dobrze, spytaj go ile puścił i wszystko będzie jasne.

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    15 rozdan to bardzo niewiele Czlowiek prawie nie potrafiacy grac moglby wygrac z kazdym. Jesli chodzi o pokera, to uwazam, ze warto miec jakies spokojne zrodlo zarobku i pogrywac w pokerka dodatkowo. Mam tu na mysli sytuacje, gdy juz sam sie utrzymujesz i niekoniecznie utrzymujesz tylko siebie. Jesli zas nie ma sie zadnych zobowiazan finansowych, to mozna pograc, ale granie w pokera jest zdecydowanie nie dla kazdego.