Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    1
    Nie wiem czy to jest odpowiedni dział, ale szukałem i nie znalazłem nic lepszego

    Chciałbym aby ktoś ocenił moje zagrania:
    1)

    2)

    3)
    Ostatnio edytowane przez MatizMac ; 12-06-2010 o 11:38

  2. #2
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    1. Hmmm jesli przeciwnik nie jest super donkiem to chyba check/fold riv ale nie wiem na tych limitach...
    2. Wiekszy reraise na flopie bo dajesz mu oddsy do drawowania, turn shove ok
    3. Ok

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    1. check na turnie, jak nie spadnie kolor bet na river, jak spadnie to check call (chyba że da overbet shove, wtedy to prawie zawsze nuts na tych stawkach).
    2. jw.
    3. jw.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    22
    3) A moim zdaniem - nie jest OK. Jeśli chcesz grać QJo bez pozycji to po co? Żeby złapać Q albo J - złapałeś i nagle się boisz lepszego kickera albo dwójki? Jeśli tak to już wiesz że przegrywasz po jego callu na flopie bo turn nic nie zmienił więc turn dla mnie check/fold albo dostaniesz darmo kartę i na riverze check/call i masz tani showdown. Ogólnie to ja gram takie karty preflop albo fold bo często jesteś zdominowany albo 3bet aby wyrzucić ich z rozdania.
    Ostatnio edytowane przez Aba19xx ; 24-06-2010 o 13:57

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Nieprawda, jak złapiesz parę to już masz grać w ciemno, nie ważne co villain robi? Z QJ możesz złapać nutsowego strita (albo chociaż OESD) albo 2 pary i zestackować kolesia z AQ. A 3bet co ci da? Jak dostaniesz call, zostaniesz ze średnią ręką bez pozycji i dużą pulą.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    116
    po raz pierwszy widzę na tym forum historię rozdań przedstawioną BARDZO czytelnie, w związku z tym postanowiłem też i ja rzucić okiem i skomentować:

    1. na turnie wchodziłbym ALL IN, w obawie przed kolorem. zresztą jak widać nawet widząc trzecie karo nie bałeś się sprawdzić jego all in. lepiej na turnie, bo jest szansa że spasuje, a jeżeli nie dobrałby na river, to i tak pewnie nic już byś od niego nie wyciągnął, ewentualnie jak spadłby as. no a jeżeli widziałeś już, że na river doszło karo, to lepiej byłoby zrobić CHECK i sprawdzić bet tak do 0.60, powyżej już raczej nie. zresztą prawie na pewno jakbyś zrobił CHECK na river, nie wszedłby all in tylko właśnie coś około 40, 50 c, bo pula była stosunkowo nieduża. ewentualnie można było zrobić na river BET tak 10 - 20c i zobaczyć co zrobi.

    2. zdecydowanie ALL IN na flopie bym robił, mając dobre hole cards wolę wygrać mniej niż przegrać np ze stritem lub 2 parami co mi się często zdarza, jak puszczam kogoś po trochę żeby sobie oglądnął dalsze karty (puszczam to znaczy nie wchodzę all in ). na turnie bałbym się już robić all in, bo mógł mieć 6 tkę lub 9,10 i drawawać do strita, albo co gorsza np suited 6c,9c lub Ac,6c. na turnie mógł po prostu drawawać do koloru lub strita i trzeba na to uważać.

    3. w tym rozdaniu to ciężko powiedzieć, bo nie widać waszych stacków

    PS nie jestem ekspertem od strategii pokerowej podkreślam, to mój osobisty punkt widzenia
    Ostatnio edytowane przez limperFish ; 24-06-2010 o 21:35

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    22
    Cytat Zamieszczone przez capodi Zobacz posta
    Nieprawda, jak złapiesz parę to już masz grać w ciemno, nie ważne co villain robi? Z QJ możesz złapać nutsowego strita (albo chociaż OESD) albo 2 pary i zestackować kolesia z AQ. A 3bet co ci da? Jak dostaniesz call, zostaniesz ze średnią ręką bez pozycji i dużą pulą.
    Nie mówię żeby grać w ciemno tylko żeby nie zrzucać się do pierwszego lepszego mini-raise. Na temat takich rozdań nie można wiele powiedzieć gdyż bardzo pomocne w takich sytuacjach są statystyki z HMa. Jeśli chodzi o 3bet to ja akurat nie mam w zwyczaju sprawdzać takich rąk bez pozycji bo właśnie później jak się nie trafi to trzeba zrzucać do każdego CBeta - albo fold albo 3bet - tak mnie uczono na szkoleniach. Zresztą czy tutaj 3bet jest opłacalny i czy wyrzucimy nim innych graczy to też można powiedzieć jeśli zna się ich staty z HMa.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    436
    Miałeś szkolenia z micro czy z wyższych stawek? Na micro raczej się mniej stawia na FE, a więcej na implied oddsy (imo).

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    116
    haha, ale Ci doradziłem w rozdaniu 1 - "all in na turnie" ! musiałem być już zmęczony. pomyliłem się, myślałem że masz 10,8 chyba. biorąc pod uwagę, że miałeś 10,Q, a nie tylko 10 tkę, to jeszcze takie bardzo złe to zagranie nie było, pechowy river. niemniej jednak zalecam więcej ostrożności, gdybyś zrobił CHECK na turn (on pewnie też by zrobił check) i potem BET 20, 30c na riverze, to straciłbyś pewnie znacznie mniej. krótko mówiąc za duży trochę bet na river zrobiłeś, on mógł odpowiedzieć tylko all inem praktycznie, a tak to mógłby odpowiedzieć na twoje 20 lub 30 c np. min raisem lub coś zbliżonego (Ty potem CALL tylko oczywiście), szczególnie jeżeli na turnie byłby CHECK - mniejsza pula. także twój ostatni call jest usprawiedliwiony, bo przeciwnik mógł mieć tylko dziesiątkę, niestety wcześniej błąd. mogłeś też zrobić CHECK na river i ew. sprawdzić bet tak do 50c, ale wiem, że ciężko to zrobić mając wysokiego strita i stosunkowo niewielką pulę.
    Ostatnio edytowane przez limperFish ; 03-07-2010 o 01:14