Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [NL10] KQs z SB

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Wreszcie coś u mnie drgnęło i zacząłem wychodzić na plus z samej gry a nie tylko rakebacku i bonusu, ale dalej trafiają mi się problematyczne rozdania, jak to:

    Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.10 BB (8 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    BB ($35.07)
    UTG ($6.94)
    UTG+1 ($6.40)
    MP1 ($15.66)
    MP2 ($10.69)
    CO ($10)
    Button ($8.94)
    Hero (SB) ($10)

    Preflop: Hero is SB with K, Q
    UTG calls $0.10, 2 folds, MP2 calls $0.10, 2 folds, Hero bets $0.70, BB calls $0.60, UTG calls $0.60, MP2 calls $0.60

    Flop: ($2.80) 8, 4, K (4 players)
    Hero bets $1.80, BB calls $1.80, 2 folds

    Turn: ($6.40) 8 (2 players)
    Hero checks, BB checks

    River: ($6.40) 2 (2 players)
    Hero checks, BB bets $1.60, Hero calls $1.60

    UTG unk
    MP2 10/8/5 (275h)
    BB 64/35/4 tylko 19h (jeszcze nigdy nie zrzucił do cbeta)

    Preflop z SB, decyduje się izolować limperów, żeby nie grać w multiway pocie bez pozycji i niestety dostaje aż trzy calle.
    Flop spada świetny, trafiamy TPGK, nie ma drawów, mamy dużą szansę mieć najlepszą rękę. Betuję ok. 3/4 puli i dostaje call od SB, co mnie średnio cieszy, bo kompletnie nie potrafię postawić go na jakiś range, nie mam zresztą miarodajnej ilości rozdań na niego.
    Turn to 8 i w tym momencie dochodzę do wniosku, że jestem w typowej sytuacji way ahead/way behind, bo albo ma Kx z niższym kickerem, jakiegoś pocketa albo fulla/tripsa. AK chyba podbiłby przed flopem. Dlatego decyduje się grać konsekwentnie check/call.
    (Zastanowił mnie trochę tylko ten bet na river, bo wygląda mi to na typowy value bet od mocnej ręki, która na turnie chciała zagrać c/r, ale bez readów decyduję się na call przy takich oddsach).

    Jakieś uwagi?

  2. #2
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    (Zastanowił mnie trochę tylko ten bet na river, bo wygląda mi to na typowy value bet od mocnej ręki, która na turnie chciała zagrać c/r, ale bez readów decyduję się na call przy takich oddsach).

    Jakieś uwagi?
    Jakim cudem miał zagrac c/r mając pozycje ?

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Taki donk nawet do tego byłby zdolny Sam nie bardzo wiem, o co mi chodziło, chyba o raise turn. BB grał agresywnie i bałem się, że jeśli zabetuję turn, to on mnie przebije i wtedy ciężko byłoby grać dalej.

    Zastanawiam się teraz, czy nie lepiej na river grać bet/fold. Ale patrząc na jego AF spodziewałem się, że nie wytrzyma i nie zagra check behind i będzie w stanie zamienić w blef jakąś średnią parę. Tylko, że spodziewałem się, że uderzy mocniej. To zagranie za 1/4 puli wygląda mi zdecydowanie na value bet.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    UTG unk
    MP2 10/8/5 (275h)
    BB 64/35/4 tylko 19h (jeszcze nigdy nie zrzucił do cbeta)

    Preflop z SB, decyduje się izolować limperów, żeby nie grać w multiway pocie bez pozycji i niestety dostaje aż trzy calle.
    Flop spada świetny, trafiamy TPGK, nie ma drawów, mamy dużą szansę mieć najlepszą rękę.
    czy KQs otwieralbys z EP ? bo SB jest jeszcze gorsze miejsce, a izoluje sie z pozycji i najlepiej jednego limpera
    BB wyglada na maniaka wiec chetnie zobaczy sobie flopa, utg jesli unknown to jak juz zlimpowal na micro to pewnie tez dolozy, mp2 krzyczy ze ma pocketa i dostaje oddsy.
    imho raise zly i flop wcale nie taki swietny
    Ostatnio edytowane przez 82rott ; 10-06-2010 o 05:39

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Tak, zdarza mi się otworzyć KQs nawet z UTG. Jeśli otwieram z EP niskie pockety 22, 33, to czemu nie KQs? I będę się upierał, że flop jeden z lepszych jakich możemy się spodziewać.
    Mam zrzucać takie ręce jak Matusow w HSP?

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    as you wish dla mnie nie bylo to oplacalne i sie tego trzymam.

    anyway, powodzenia jesli zaczyna ci isc i daj znac jak dojdziesz do 25c, ja tam pewnie do konca swiata bede siedzial ;/

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    zdecydowanie stackujemy się po flopie vs BB, bet / bet / bet

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Cytat Zamieszczone przez 82rott Zobacz posta
    as you wish dla mnie nie bylo to oplacalne i sie tego trzymam
    Czyli w takim razie fold? Chyba jednak to trochę słabe, biorąc pod uwagę, że mamy w rozdaniu fisza z niepełnym stackiem na UTG, nita z MP, który na bank setmininguje z niską parą i ewentualnie fisza na BB. Complete z SB wydaje mi się pozbawiony sensu.

    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    zdecydowanie stackujemy się po flopie vs BB, bet / bet / bet
    Patrząc na statystyki też chciałem przyjąć taką linię, ale ile gorszych rąk się tu z nami zestackuje? KJ, może KT? Na sparowanym boardzie z TP2K wcale nie czuję się tak pewnie. Zresztą 19 rąk to jest żadna próbka i tak naprawdę zupełnie nie wiem, jak on gra po flopie.

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    Cytat Zamieszczone przez Herme$ Zobacz posta
    Czyli w takim razie fold? Chyba jednak to trochę słabe, biorąc pod uwagę, że mamy w rozdaniu fisza z niepełnym stackiem na UTG, nita z MP, który na bank setmininguje z niską parą i ewentualnie fisza na BB. Complete z SB wydaje mi się pozbawiony sensu.
    chodzilo mi o EP fold.

    tutaj w trakcie gry pewnie podobnie bym zagral z tym, ze tak na chlodno patrzac... naprawde myslisz ze spasuja ? wystarczy call od BB i robi sie lawina.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Trafiłem gdzieś ostatnio, może nawet na forum, na komentarz, że śmieszna jest postawa graczy, którzy otwierają z UTG 22 a KQs zrzucają. Zastanowiłem się nad tym i wziąłem sobie do serca KQs to ręka, która daje nam szansę na jakąś grę po flopie, a niskie pockety o tylko fit or fold. AJs z UTG też czasem otworzę, oczywiście nie zawsze i nie każdym stole, ale staram się nie nie być nitem, chociaż mam takie tendencje

    A w tym rozdaniu.. Hmm, wiedziałem że jak BB sprawdzi, to cała reszta jak za panią matką też zagra call, ale jaką miałem alternatywę? Limp behind i czekać aż trafią dwie pary ze swoim 74 "bo były suited"?