Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Dzisiaj przytrafiło mi się takie właśnie rozdanko. Przeciwnik choć nieznany, to po rozegraniu kilkunastu rozdań sprawiał wrażenie solidnego - nie limpował btn, raczej przebijał niż sprawdzał itp. W trakcie tych kilkunastu rozdań, to był chyba jego drugi 3bet, więc postanowiłem sprawdzić dysponując niezłą ręką, pozycją, a dodatkowo mając bardzo korzystne oddsy. No a dalej potoczyło się tak:

    Table Woodburn (Real Money)
    Seat 2 is the button
    Seat 1: Beater81 ( $20.02 USD )
    Seat 2: MProdigy- ( $37.09 USD )
    Beater81 posts big blind [$0.20 USD].
    MProdigy- posts small blind [$0.10 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to MProdigy-
    MProdigy- raises [$0.50 USD]
    Beater81 raises [$1.30 USD]
    MProdigy- calls [$0.90 USD]
    ** Dealing Flop ** (pot: $3.00)
    Beater81 bets [$3.00 USD]
    MProdigy- calls [$3.00 USD]

    Flop wyszedł w miarę przyjazny. Oczywiście fold na tym etapie nie wchodzi w grę, więc sprawdzam bet pot z intencją ponownej oceny sytuacji na turnie. Raise byłby chyba lekkim overplay z mojej strony. Nie wyobrażam sobie żeby jego range zawierał zbyt dużo rąk które biję, a z którymi będzie chciał się tutaj pakować w grę o stack.

    ** Dealing Turn ** (pot: $9.00)
    Beater81 checks
    MProdigy- bets [$4.50 USD]
    Beater81 raises [$15.52 USD]
    MProdigy- folds

    Bardzo bezpieczny turn, a przeciwnik czeka, więc uderzam pół puli spodziewając się, że taki bet wystarczy aby wygrać to rozdanie. Tymczasem villain odwija się AI i pojęcia nie mam na co go obstawić. Gdybym grał tutaj z jakimś typowym dla tych stawek donkiem, to oczywiście zagrałbym snap-call. Ale w tym przypadku sytuacja była całkiem inna. Po prostu turn niczego nie zmienił i tak jak na flopie, tak i teraz nie potrafiłem znaleźć ręki gorszej niż moja z którą przyjąłby taką linię. Jak to oceniacie? Jak byście zagrali na moim miejscu? No i jaki range dajecie villainowi na poszczególnych ulicach?

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Ok napisze coś, żeby rozruszać wątek

    Nie podoba mi się jego nietypowy reraise 2.5x. Tak jakby nie bał się calla. To by sugerowało mocną parę, np. 99 lub JJ. Jego mocny bet na mokrym flopie może miał na celu ochronę przed drawami (flush + strit). Jak powiedziałeś, turn jest bezpieczny, dlatego pozwolił sobie na check, bo wyczuł w Tobie siłę na flopie i stwierdził, że jest duża szansa, że zabetujesz tym razem i wciągnie cię do gry o wszystko.

    Początkowo chodziła mi jeszcze po głowie niska para + draw (do koloru), ale chyba nie 3betował by tak słabo pf.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Bardzo bezpieczny turn, a przeciwnik czeka, więc uderzam pół puli spodziewając się, że taki bet wystarczy aby wygrać to rozdanie.
    w pokerze wygrywa sie $ nie rozdania ];