Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    villain 19/7, bez readow z gry, 20 rozdan.
    juz ITM, sredni stack kolo 30k.

    do czego pasuje taki duzy bet na otwarcie ?
    ship / fold bez readow?

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $1,000(BB) Replayer
    SB ($33,659)
    Hero ($20,010)
    UTG ($37,060)
    UTG+1 ($77,257)
    UTG+2 ($20,794)
    MP1 ($72,234)
    MP2 ($81,123)
    CO ($37,190)
    BTN ($87,439)

    UTG antes $125
    UTG+1 antes $125
    UTG+2 antes $125
    MP1 antes $125
    MP2 antes $125
    CO antes $125
    BTN antes $125
    SB antes $125
    Hero antes $125

    Dealt to Hero

    UTG raises to $4,625,
    fold, fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero ??

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    25
    Shove przy 20bb a gdy av wynosi 30bb, jestes w kasie wiec to odpowiedni moment zeby wygrac flipka badz zlamac ak. Teraz celem Twojej gry jest nabudowanie sie i walka o jak najwyzsze miejsca tak wiec snap shove

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    342
    easy push

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    125
    jesli staty 19/7 sa w jakims stopniu miarodajne to nie jest to wcale easy push? AQ jest tutaj czesto dominowane i w najlepszym wypadku mozna liczyc na flipa. z uwagi na to, że jest to tylko 20 rak to te statystyki jednak zbyt wiele nie znacza. a co do tego, ze jest to moment zeby wygrac flipa czy zlamac AK to chyba nie o to chodzi. Lepiej jednak wchodzic do gry wtedy kiedy ma sie pewność lub duze przypuszczenie, ze nasza reka bije range rywala. W tym przypadku nie jest to wcale pewne. Decyzja close. Przy 20 rekach push jest raczej +EV jesli gracz ma takie staty na wiekszej probce skłaniam sie u foldowi.
    Ostatnio edytowane przez petesam ; 03-06-2010 o 16:33

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    25
    Cytat Zamieszczone przez petesam Zobacz posta
    jesli staty 19/7 sa w jakims stopniu miarodajne to nie jest to wcale easy push? AQ jest tutaj czesto dominowane i w najlepszym wypadku mozna liczyc na flipa. z uwagi na to, że jest to tylko 20 rak to te statystyki jednak zbyt wiele nie znacza. a co do tego, ze jest to moment zeby wygrac flipa czy zlamac AK to chyba nie o to chodzi. Lepiej jednak wchodzic do gry wtedy kiedy ma sie pewność lub duze przypuszczenie, ze nasza reka bije range rywala. W tym przypadku nie jest to wcale pewne. Decyzja close. Przy 20 rekach push jest raczej +EV jesli gracz ma takie staty na wiekszej probce skłaniam sie u foldowi.
    W takim razie powodzenia w dalszym blindowaniu sie, jak mowiles close spot, jednakze w tym momencie dla mnie to zawsze shove

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    125
    acha czyli jesli po 200 rekach koles mialby staty 19/7 to tez jest to dla ciebie easy, snap zawsze shove?

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    25
    A czy 200 rak to miarodajna probka? Tak przy 19/7 shovuje wole teraz przegrac flipa badz zmierzyc sie z ak (mimo ze biore tu pod uwage jego top range), niz po 2 h odpasc w tym samym spocie tylko majac 8 bb i pare dolarow wiecej

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    769
    do pushu sklonilo mnie co innego - wg sharka koles pomimo paru cashy powyzej 1k$ mial 30k$ dolozone do interesu. duzy raise z EP obstawilem na 88-JJ ktorego nie chce grac oop.

    dla mnie pytania sa 2 - co taki amator turniejow od 10 do 100$ buy in moze tak zagrac i czy w momencie kiedy mamy 20bb chcemy grac flipa ?

    akurat turek byl deep, od dwoch godzin gralem sobie 10-25bb i czulem sie pewnie na tym stole i teraz sie zastanawiam czy trzeba bylo brac flipa (oczywiscie pokazal cos innego niz myslalem )

  9. #9
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    125
    no może to być coś takiego jak 88-JJ czy Aj-AQ aczkolwiek może byc tak, że koleś gra bet pot za kazdym razem jak ma to do siebie fish. I na 20BB wg mnie branie flipa i to w najlepszym razie nie jest ok. Do 15 BB to co innego, wtedy push jest wskazany. I nie chodzi tu o to DonFrye89, ze chcemy dotrwac do "lepszej" kasy tylko czy chcemy zagrac tak aby zagranie bylo profitowe w dlugim okresie. stack 20BB daje nam mozliwosci gry i nie jest to katastrofa. No a top range gracza majacego 7% PFR to AK i JJ+ wiec tylko z JJ mamy tutaj flipa.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez DonFrye89 Zobacz posta
    A czy 200 rak to miarodajna probka? Tak przy 19/7 shovuje wole teraz przegrac flipa badz zmierzyc sie z ak (mimo ze biore tu pod uwage jego top range), niz po 2 h odpasc w tym samym spocie tylko majac 8 bb i pare dolarow wiecej
    To mnie rozwaliło...Lol przeczytaj to jeszcze raz bo albo ja czegoś nie kumam albo Ty...Wolisz na 20bb wziąć w ciemno 30:70 lub w jakimś cudownym wypadku flip niż grać dalej ?? rozbawiłeś mnie.

    Wg mnie skłaniam się do foldu. Why ?? Po pierwsze próbka żadna i nie biorę jej pod uwagę. Po drugie nasz shove tutaj wygląda ekstremalnie mocno więc nawet jeżeli przypiszemy mu range w okolicach 66+, AJ+ co jest racjonalne to on tutaj calluje nas tylko z TT+, AK. Czyli de facto nasze AQ obracamy w pewnym sensie w blef w tym spocie. Tym bardziej, że sądzę, że taki bet sizing w low stakes mtt będzie bardzo często świadczyć o dobrej ręce. Ofc to zależy od gracza i warto robić notki by być następnym razem mądrzejszy. Ale jeżeli ktoś gra 19/7 to z UTG ma jakieś 4-5% co w jego przypadaku top range będzie poewnie w okolicach QQ+ i może AK. Tak więc wg. mnie po 200 rękach na 19/7 masz ez fold. W tym wypadku wygląda bardziej close ale ja folduje bo wolę przeciwko słabym rywalom stwarzać dla siebie bardziej EV spoty aniżeli ten, który dla mnie jedyne na czym może bazować to 1. na feq 2. na szczęśliwym flipie vs. jego bottom range. 3. na farcie jeżeli trafimy suckouta.

    Dla mnie fold.