Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1
    Ktoś podał już linka na czacie ale wklejam cały 'artykuł' tutaj.

    Większość pokerzystów stosuje środki wspomagające

    Aż 80 proc. pokerzystów na całym świecie stosuje środki wspomagające, w tym narkotyki - informują naukowcy, których badania zostały opublikowane w serwisie EurekAlert.
    Pokerzyści, którzy nierzadko muszą utrzymywać wysoki poziom koncentracji przez wiele godzin uciekają się do różnych środków wspomagających. Nie są to jednak tylko napoje energetyczne, kawa i guarana, ale również kokaina, amfetamina, marihuana, diazepam (znany jako Valium) czy inne preparaty dostępne na receptę.

    Prowadzący badania dr Kevin Clauson z Nova Southeastern University w stanie Floryda zauważa, że wytrzymałość jest w przypadku pokerzystów bardzo ważna, gdyż turnieje lub gry o pieniądze mogą ciągnąć się godzinami. Gracze powinni jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w zależności od rodzaju substancji mogą oczekiwać krótko- lub długoterminowych skutków ubocznych.

    W badaniach wzięli udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Początkowo naukowcy przeprowadzali ankiety wśród pokerzystów biorących udział w World Series of Poker w Las Vegas, a następnie prosili o wypełnienie ankiet internetowych graczy z różnych części świata, głównie z Ameryki Północnej, Europy i Azji. Średnia wieku wynosiła 26 lat.

    Około 73 proc. respondentów przyznało, że stosowało narkotyki i inne środki wspomagające, by poprawić swoją koncentrację. W przypadku pozostałych 7 proc. preparaty te miały pomóc uspokoić nerwy, zachować przytomność i poprawić pamięć.

    Clauson zaznacza, że stosowanie środków wspomagających jest powszechne, zwłaszcza wtedy, gdy gra toczy się o wysoką stawkę.

    Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/2179668,69,1,1,,item.html

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    ;-/ i naukowcy przeciwko nam ;-/

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,357
    Ja się temu wcale nie dziwię, myślę, że to absolutna prawda (choć sam nigdy nic nie brałem!)...

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Jack Daniels Zobacz posta
    Ja się temu wcale nie dziwię, myślę, że to absolutna prawda (choć sam nigdy nic nie brałem!)...
    Bo to jest prawda. Kiedyś, gdy jeszcze nie grałem tyle w pokera, moimi ulubionymi napojami były herbata, gorzała i piwo. Natomiast obecnie chlam kawę w ilościach przemysłowych. Kawę za którą nigdy nie przepadałem. Natomiast na gorzałę i piwo mam bardzo mało czasu.

    Cytat Zamieszczone przez jeffrey Zobacz posta
    Ale w glownej mierze sa, wiec kazdy sportowiec prawie to 'narkoman'
    No ja to nie jestem żadnym sportowcem. Ja gram dla pieniędzy.
    Ostatnio edytowane przez jdx ; 05-06-2010 o 02:39

  5. #5
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Wystarczy się dobrze wysypiać, nie grać donkamentów oraz unikac długich sesji. Ja wolę rozegrać 3-4 krótsze sesje dziennie niż przykleić się do krzesła na 6h czy jeszcze dłużej. Poza tym przy krótszych sesjach i mniejszej ilości stołów osiągam znacznie lepsze wyniki niż kiedy na 2 monitorach zapełnionych stolikami goniłem za bonusami na ongame. Natomiast utrzymanie pełnej koncentracji prze 1-1,5h to żaden problem i nie trzeba się niczym wspomagać. Ja na to patrze jak na sprawdzian - pokerzysta musi się cały czas kontrolować, a sięganie po "dopalacze" to IMO jest jak fold preflop z AA.

  6. #6
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Ale na kilka krótkich sesji w ciągu dnia to tylko pro może sobie pozwolić. Nie-pro co najwyżej w weekendy i święta. Anyway, pracując na etacie i dorabiając na pokerku musisz się wspomagać. Poza tym to odniosłem wrażenie jakbyś chciał uczyć ojca dzieci robić. Been there, done that.

  7. #7
    na pokerstatic byl jakis wywiad z mtt prosem co grywa po 100h tygodniowo, mowil o tym ze od 2 lat jest na jakims leku (na bazie malych dawek amfy) dla ludzi z ADD (attention costam disorder, chyba adhd na nasze?), dzieki czemu po 15-18h moze utrzymywac koncentracje ;f nawet googlowalem ten lek, ale lista skutkow ubocznych byla dosyc dluga wiec sie nie zaglebialem, chociaz on mowil ze zadnych skutkow ubocznych nie czuje

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2007
    Przegląda
    Houston/Texas
    Posty
    248
    Ja raz spalony grałem i muszę powiedzieć że czytałem gre przeciwników jak nigdy dotychczas a gram już uuu

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2010
    Przegląda
    Oborniki Wlkp.
    Posty
    45
    to w takim razie to juz jest hazard (żonglowanie ze zdrowiem) i koniec normalnego życia.

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    ja do niedawna piłem tylko kawę dla poprawy koncentracji itd
    od jakiegoś czasu zamieniłem kawe na herbaty i naprawdę daje rade, a przede wszystkim lepiej sie czuje, kawa w nadmiarze wypłukuje magnez, potem miałem takie dziwne mrowienie w nogach i inne dziwne skutki uboczne
    teraz na rynku jest masa najróżniejszych herbat, a niektóre zielone np. kopią bardziej niz kawa