Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    109
    Z zielonych herbat najlepsza jest do gry al-hasziszijjun

  2. #12
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163
    Intensywnie pracuje...Roślinne paliwo dla umysłu

    Kolejne filiżanki mocnej kawy ... Kolejny napój energetyzujący ...oczy mimo wszystko się kleją ... pustka w głowie ... jutro egzamin – musisz zakuwać. Drżenie rąk i prawie palpitacja serca ... Na pewno znasz taki stan. Nie raz się zastanawiałeś nad użyciem jakiś prochów ... lekkie odprężenie, łatwe przyswajanie kolejnych partii materiału hmmm może jednak? Przed następnym kolokwium ...

    Stop! A co powiesz na zioła?

    Brzmi zabawnie i mało skutecznie? Przejdźmy więc razem przez łąkę i las, pełne roślin zbawiennych dla twego umysłu…

    Rośliną najbardziej popularną ze względu na działanie poprawiające pamięć jest miłorząb dwuklapowy (Ginkgo biloba). Liście tej rośliny już od przeszło 2500 lat stosowane są w Chinach jako środek pomagający w leczeniu zaburzeń umysłowych. Ponad 30 lat temu niemieccy naukowcy opracowali silnie skoncentrowany wyciąg z miłorzębu, który posłużył badaczom do około 50 eksperymentów, z których każdy wykazał skuteczność wyciągu w leczeniu zaburzeń pamięci wywołanych udarem lub początkowym stadium choroby Alzheimera. Niewiarygodne, ale skuteczność działania miłorzębu przyrównuje się do działania tauryny (leku syntetycznego). Należy stosować miłorząb również w przypadku problemów z pamięcią związanych z wiekiem, oraz wtedy, kiedy uporczywie ‘dzwoni nam w uszach’.

    Bacopa monnieri jest rośliną, z której wyciąg stosuje się od wielu lat z powodzeniem jako środek leczniczy w Indiach. Bacopa szczególnie aktywnie działa właśnie na ludzki umysł, zaś specjaliści od medycyny ajurwedyjskiej stosują ją w przypadku padaczki i chorób psychicznych. Bacopa monnieri poprawia stan umysłu, wzmacnia koncentrację i pamięć, pobudzając przewodzenie tkanki nerwowej. Dodatkowo działa uspokajająco i przeciwlękowo. Roślina ta bywa jednym ze składników wchodzących w skład preparatów służących poprawie pamięci.

    Huperzia serrata jest stosunkową nowością na rynku. Mimo, że roślina od stuleci używana była w medycynie chińskiej do leczenia stanów zapalnych, dopiero niedawno odkryto, że zawiera ona hupercynę A – substancję o właściwościach zbliżonych do syntetycznych donezepylu i takryny, lecz działającą jeszcze silniej i do tego, bez skutków ubocznych.

    W ostatnich kilku latach w Chinach poddano terapii hupercyną A blisko 100 tys. pacjentów z zaburzeniami pamięci. Jako, że hupercyna A chroni komórki mózgowe przed ich uszkodzeniem, może okazać się, że Huperzia serrata jest skuteczną rośliną w leczeniu udarów i padaczki. Głównym zastosowaniem hupercyny A jest niwelowanie wczesnych stadiów choroby Alzheimera; mimo to, wiele osób stosuje ją również jako środek skutecznie poprawiający pamięć i likwidujący uczucie zmęczenia umysłowego.

    Żeń–szeń syberyjski swoje miejsce znalazł w medycynie ludowej na wschodzie Rosji, pomagając mieszkańcom przetrwać srogie zimy. Roślina ta nie tylko wpływa wzmacniająco na cały organizm, ale też przywraca pamięć i dodaje energii. Poprawia procesy kojarzenia i koncentracji.

    Chcąc pobudzić swój umysł i zmusić do pracy, warto zwrócić się ku piciu zielonej herbaty oraz yerba mate. Zielona herbata z pierwszego parzenia ma działanie pobudzające, yerba mate – również.

    Rośliną sprzyjającą regeneracji umysłu jest cytryniec chiński, przeciwdziałający skutkom ogólnego zmęczenia i stresu.

    Dobrym pomysłem jest także stosowanie wąkroty azjatyckiej, wspomagającej nasz układ nerwowy, w tym, polepszającej pamięć i zwiększającej nasze zdolności radzenia sobie ze stresem i atakami nerwicowymi.

    Koncentracji umysłu służy ogólne rozprężenie, stan relaksacji, w jaki wprowadzić się możemy stosując lawendę wąskolistną, melisę lekarską. Wszystkie trzy zioła działają łagodząco na napięcia nerwowe.

    Jeśli nie masz czasu na parzenie ziół, a chcesz poczuć się odprężonym, powąchaj olejek bazyliowy; podziała on także na tych, którym potrzeba zwiększenia koncentracji.

    Pisząc o roślinach pobudzających umysł, warto wspomnieć o pewnej naukowej ciekawostce. Dzieci, które uczyły się przy zapachu świeżo skoszonej trawy, łatwiej zapamiętywały przyswajany materiał.

    Zatem siły umysłu szukaj w przyrodzie. Miłego spaceru…


    źródło:
    Onet.pl Logiq


    Jeśli ktoś zna podobne, ciekawe artykuły niech wrzuci...

  3. #13
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163

  4. #14
    Pewien czas temu intensywnie szukałem jakichś dobrych multiwitamin. PRzetrząsnąłem neta i wybrałem---> BODYMAX - BODYMAX PLUS - Bodymax na osłabienie senność i zmęczenie rekonwalescencja wzmocnienie koncentracja Przy wyborze kierowałem się głównie dawką Mg i mnogością reszty witamin. Wtedy chyba Bodymax nie miał sobie równych... Używam go od pól roku Na ulotce było napisane, że pierwsze efekty będą odczuwalne po około 10-14 dniach..i faktycznie, pamiętam dobrze ten moment, kiedy w normalny dzień wstałem i byłem taki naładowany energią, że masakra...nosiło mnie dosłownie, chciało mi się robić cokolwiek, na wszystko miałem ochotę Dopiero pod koniec dnia skapnąłem się, że to chyba przez te "witaminki" Ze względu na tryb życia jaki prowadzę, musiałem się jakoś wspomóc po prostu Polecam go każdemu. Jak ktoś ma ciekawą alternatywę to słucham 200tabl. kosztuje w aptece około 110zł...ale spokojnie ---> BODYMAX PLUS 200 TABL!WYSYŁKA 0zl___AptekaCentrum (1362748381) - Aukcje internetowe Allegro lepszej oferty nie znalazłem

  5. #15
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    256
    Witaminki spoko ale uważajcie, żeby nie przesadzić bo zbyt wiele witamin powoduje podobne lub gorsze skutki niż ich całkowity brak! Wiem, bo studiowałem technologie żywności i żywienie człowieka A snu niestety zastąpić niczym się nie da.

  6. #16
    Po co witaminki, lepiej jeść owoce i warzywa

    a z moich wspomagaczy jedyne co używałem do tej pory to kawa :P

  7. #17
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    Ja staram się jeść po prostu zdrowo i dzięki temu nie czuję zmęczenia. Dużo surowych warzyw, wszystko robione samemu + ćwiczenia fizyczne - nie potrzebuję wspomagaczy, bo organizm szybko i dobrze trawi.

    Jedyny wspomagacz, jaki ja stosuję to yerba mate - polecam!

  8. #18
    W jaki sposob robisz to yerba mate? mi jakos nie smakuje, mimo ze probowalem pare razy.. z drugiej strony specjalnych przyrządów do tego nie mam

  9. #19
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    no ja kupuje sobie susz z argentyny - można dostać w różnych miejscach z herbatami świata.

    Naczynko to bardziej rytualna rzecz, najważniejsza jest rurka ( bombilla ), żeby fusów nie jeść. Są różne rodzaje yerby, widocznie trafiłeś na jakiś syf, aczkolwiek ... są ludzie, którym od początku to nie smakuje i nigdy się nie mogą do tego przekonać.

  10. #20
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    5
    Jeżeli ktoś gra przez kilkanaście godzin dziennie on-line, 20 stołów jednocześnie to musi się najeść "niebieskich pastylek".

    Poker to ciężki chleb.