Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Steal i 3bet

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    15
    1. Jaki Fold To Steal SB i BB powinni mieć żeby nasz steal z BTN był +EV z trash hands?
    2. Jaki Fold to 3bet pf powinien mieć villain żeby mój 3bet był +EV z trash hands?

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    1. Jak mam na blindach nity i/lub ciasne tagi z niskim 3betem z blindow, to robie to z bardzo szerokim zakresem. Od jakiegos czasu z CO i D raisuje za troche mniejsza ilosc bb i wydaje mi sie, ze jest to bardzo ev+
    2. Tutaj sporo zalezy od game flow, bo jesli bedziesz zbyt czesto 3betowac, to nawet gosc z FoldTo3bet >90 moze zaczac Ci sie odwijac. Mysle, ze mozna calkiem light 3betowac gosci z foldem powyzej 80%. Wiadomo, ze im ma wiecej, to lepiej.

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    15
    Gratek zgadzam się z Tobą i gram podobnie jak opisałeś, tylko zależy mi na matematycznym podejściu.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Zalozymy, ze na blindach mamy standardowych tagow, gdzie sb folduje na 90% stealow, a bb na 80% (wydaje mi sie, ze sa to typowe parametry).
    W obliczeniach call lub 3bet od, ktoregos z blindow oznacza porazke.
    Sb 1/10 przypadkow daje nam akcje (nie wazne co zrobi bb, bo juz przegralismy), a bb w 9/10*2/10 (w 90% sb folduje i 20% bb daje akcje).
    X = 1/10 + 9/10*2/10 = 28%, czyli w tylu przypadkach przegrywamy.
    Zakladamy, ze stealujemy za 3BB, 50% zakresu (wydaje mi sie, ze przy wiekszej wartosci przeciwnicy zaczna nas luzniej sprawdzac lub 3betowac), wiec w 28% przypadkow tracimy 3BB, a w 72% zarabiamy 1,5BB. EV= 50%*(-0.84+1.08)BB = +0.12BB.
    Wartosc ta nieznacznie rosnie, jesli po restealu przeciwnik nadziewa sie na naszego monstera i zarabiamy wiecej bb w takiej sytuacji oraz jesli czesciej ogrywamy naszego przeciwnika po flopie.
    W zasadzie to stealowac mozemy bez wzgledu na to jak czesto nasi przeciwnicy folduja, jezeli bardzo dobrze gramy po flopie i pomimo trash hands ogrywamy ich pozycja.
    Przy mniejszym stealu zarabiamy proporcjonalnie mniej, ale jesli ich foldy maja takie wartosci jak zalozylismy, to stealujac zawsze zarabiamy.
    Zakladajac, ze gdy dostaniemy akcje, to zawsze przegrywamy, to X nie moze byc wieksze niz 33.3%, aby steal byl oplacalny lub EV=0.