Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Na jakiej zasadzie działa wykres all in EV w Poker Trackerze? Rozumiem, że jeśli wrzucamy stack preflop z AA, które łamie nam 84o, to linia expected won i amount won się rozjeżdżają. Ale co jeśli sprawdzamy all in gracza z 22 mając AK? Jesteśmy tu lekko do tyłu, więc program będzie traktował nasza wygraną jako "szczęście", tak? Chociaż to typowy coin flip.

    I jeszcze jedno pytanie. Dobrze rozumuję, że w long runie EW i AW powinny wyjść na zero? I nie muszę się przejmować, że powinienem być 2 BI do przodu, a jestem 5 w plecy, bo ciocia wariancja odda mi co moje?
    Ostatnio edytowane przez Herme$ ; 27-05-2010 o 03:26

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Jak masz ~85% w sytuacji AA vs 84o i wrzuciles do puli 100$, to w long runie w takiej sytuacji twoje ev wynosi 85$. I w zaleznosci od wyniku rozdania jestes powyzej albo powyzej ai ev albo ponize.
    Nalezy pamietac, ze jezeli wygrywasz pule, a przeciwnik muckuje reke (i jej nie znasz), to program oblicza EV=0. Czyli sprzedajac suckouta program nie pokazuje, ze miales szczescie.

  3. #3
    muckowane rece sa w HH i sa brane pod uwage karty przeciwnika.
    jesli masz AK i wygrywasz z 22, allinujac sie np za 30BB, to Twoje EV to 14BB, a wyciagnales 30BB. nawet jak majac AA wygrasz a 87, to masz szczescie, bo przeciwnik jakies szanse mial, a mu nie spadlo. masz np EV 25BB, a w rzeczywistosci wygrywasz 30BB.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez Josek Zobacz posta
    muckowane rece sa w HH i sa brane pod uwage karty przeciwnika.
    Na PS, FTP i pewnie jeszcze paru tak, ale na wiekszosci najwiekszych europejskich roomow, zmuckowane rece nie sa zapisywane w hh.