Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Jak gracie takie coś? O przeciwniku mogę jedynie powiedzieć, że preflop kilka razy limpował, między innymi rozdanie wcześniej, dostał beta z butona, cbeta na flopie i złożył się, no ale w sumie jakiegoś większego reada nie mam, wydaje mi się być raczej pasywny, preflop loose.

    Jak to gracie na flopie? Tylko call byłby lepszy? mam problemy z takimi małymi lead betami, ciężko powiedzieć co mogą znaczyć. Plan był taki, jak mnie tutaj pusnie to mimo, że sporo zainwestowałem, to jednak odpszczam, a liczę na fold, ewentualnie, call, c/c na turnie. Ale zakładając, że tutaj spora szansa na jakąś parkę, to może lepiej call flop, liczyć na scary card i wtedy bet ? Bo fold to chyba na flopie odpada? A może to za małe staki na takie zagrywki i jednak fold ? (chociaż to imho mega weak)

    PokerStars, $125/250 Hold'em Tournament, 9 Players

    Board:
    bercut50 (MP3): $3,575
    Olia (CO): $5,483
    ProXimaVez (Button): $6,440
    Whawk85 (SB): $7,355
    Str0hHuT (BB): $16,666
    qwerto67 (UTG): $5,771
    Eagle2667 (UTG+1): $3,187
    HERO (MP1): $5,826
    ostereo (MP2): $5,601

    Dealt to HERO

    Pre-flop:
    qwerto67 calls $250, (1 folds), HERO raises to $812, (6 folds), qwerto67 calls $562

    Flop: ($2,224) (2 Players)
    qwerto67 bets $500, HERO raises to $1,750, qwerto67 raises to $4,934 and is all-in, (1 folds), qwerto67 returns $3,184

    Results:
    qwerto67 wins $5,724

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Jak już zdecydowałem się na 3bet pre (a folduję to w 80% przypadków, w 20% 3betuję) to flop lead owszem czasami raisuję ale nie tak mocno!
    Czemu taki spory sizing? Ja biję do ~1350
    Jak nic nie ma to i tak zrzuci, a jak jednak ma to łatwiej nam się rozstać z pulą.
    Chociaż najbezpieczniej ofc zagrać fold flop... - nie uważałbym tego za mega weak zagranie, bo lead to jednak lead - niektórzy w ten sposób grają jak mają od mocno do mega mocno.

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    210
    [ ] 3bet pre

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Oj no dopiero co się obudziłem. Raise.
    Natomiast gdyby ziom faktycznie otworzył podbiciem, to dalej się zgadza że 3betuję to w ~20%.
    Natomiast po limpie te proporcje raise:fold wyglądać będą u mnie mniej więcej tak; 35:65%

    Reszta jak napisałem (postflop).
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-05-2010 o 23:35

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Co do sizingu, w puli po jego podbiciu jest 2700, jakos nie lubie podbic mniejszych niz polowa puli, w sumie rzeczywiście tutaj 1350-1450 byloby chyba sensowniej, chociaz chcialem dac sygnal, ze tego nie zrzuce i nie ma FE

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Oj no dopiero co się obudziłem. Raise.
    Natomiast gdyby ziom faktycznie otworzył podbiciem, to dalej się zgadza że 3betuję to w ~20%.
    Natomiast po limpie te proporcje raise:fold wyglądać będą u mnie mniej więcej tak; 35:65%

    Reszta jak napisałem (postflop).
    what ?? ja też dopiero wstałem, ale to co napisałeś jest totalnie nielogiczne...

    Co do ręki gram call flop bo masz backdoora bo wygląda imo mocniej a jak nie ma to taniej wygrasz pot i taniej będzie Cię kosztować bet na turnie aniżeli raise na flopie po trzecie masz zawsze live cards, poza tym zawsze jesteś ip a to działą na Twoją korzyść. Do tego jak nie tafisz masz tzw scary outy, które możesz wykorzystać...

    Raise na pewno nie jest zły ale na tych stack size'ach jakoś wolę call i grać na turnie tym bardziej, że sporo kart nam pomaga a na turnie inwestujemy tyle samo a wiemy sporo więcej aniżeli na flopie...

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Co konkretnie jest nielogiczne? Te proporcje 3bet:fold po limpie lub raisie?
    Faktycznie po raisie czasami jeszcze calluję, ale to bądź co bądź jest (byłby) utg raise więc AJo często tutaj ma kicker problem.
    Po prostu źle odczytałem rękę na początku, zamiast limpa zauważyłem otwarcie podbiciem.

    Więc mój post miał wyglądać tak:

    Jak już zdecydowałem się na raise pre to flop lead owszem czasami raisuję ale nie tak mocno!
    Czemu taki spory sizing? Ja biję do ~1350
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 26-05-2010 o 19:14

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Yep, przemyslalem, popytalem i wyglada na to ze call jest najsensowniejszy, duzo dobrych rzeczy moze sie zdarzyc na turnie/riverze

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Co konkretnie jest nielogiczne? Te proporcje 3bet:fold po limpie lub raisie?
    Faktycznie po raisie czasami jeszcze calluję, ale to bądź co bądź jest (byłby) utg raise więc AJo często tutaj ma kicker problem.
    Po prostu źle odczytałem rękę na początku, zamiast limpa zauważyłem otwarcie podbiciem.

    Więc mój post miał wyglądać tak:

    Jak już zdecydowałem się na raise pre to flop lead owszem czasami raisuję ale nie tak mocno!
    Czemu taki spory sizing? Ja biję do ~1350
    Nie bardzo kumam jak po limpie można AJ raisować w proporcjach 35:65 ja mam 100:0 o ile nie mam notki limp=monster :P