Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43
  1. #11
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    jezeli to co piszesz w 1 poscie jest prawda to zaprzeczasz wlasnym slowom!

  2. #12
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    o co CI konkretnie chodzi??

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    zaczynam placic w wieku 18 lat w wieku 25 lat przestaje i czekam 40 lat na wyplacanie 500GBP emerytury co miesiac ? nie ma obawy o wiarygodnosc tej firmy ?

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    o to, ze albo:
    a) ktos rozdaje pieniadze, domyslnie z budzetu panstwa co swiadczy o skretynieniu socjalnym europy; albo
    b) cos tu nie jest halo

    osobiscie, mimo ze a) jest dla mnie oczywiste zostaje przy b)

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez igiel3 Zobacz posta
    Kurak pieniędzy niestety tak nie wypierzesz gdy nie uczestniczysz aktywnie w programie prowizyjnym zarabiasz 0
    To z czego płacę podatki? I ile "zarabiam" w firmie dla której pracuję?
    Może nie zarobisz, ale nie wiem jak to możliwe że nie da się wyprać.

  6. #16
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    wlasnie sam musze zglebiac przepisy emerytalne w UK ale wyglada na to ze tak dokladnie jest. Wydawalo mi sie tylko, ze emeryture dostaje sie w UK po 5 latach pracy ale byc moze jest tak jak Igiel pisze.

    O wielkosciach minimalnych emerytur nie mam pojecia bo jeszcze jak mowie sie tym nie interesowalem, ale to co pisze Igiel ma rece i nogi.

    Ostatnio bylo to naglasniane nawet w prasie, ze ludzie zaczynaja placic skladki za granica i robi sie problem z perspektywy ZUS'u.

  7. #17
    Dołączył
    May 2008
    Przegląda
    Tomaszow Lubelski WWA
    Posty
    104
    Za ladnie to wyglada.

    Odprowadzamy 110 gbp miesiecznie przez siedem lat, a za xx lat dostajemy prawie 5 razy tyle i to do konca zycia. Jakim cudem tej sie to oplaca?
    Jakie sa warunki tej pracy 'u nich', bo rozumiem, ze zupelna fikcja to nie jest i trzeba troche czasu poswiecic?

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    W PL jest dokladnie tak samo.... kwestia minimalnego okresu przepracowanego i minimalnej emerytury. Nie wiem jak to teraz wyglada ale nie jest to dosc nadzwyczajnego. Zreszta tez bede chcial spelnic ten warunek przed powrotem z UK (tj zalapac sie na tutejsza emeryture za XX lat ale jak mowilem
    nie sprawdzalem dokladnie warunkow jej uzyskania jeszcze ale z tego co igiel pisze wydaje sie to miec rece i nogi)

  9. #19
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    mondoshawan
    Posty
    159
    Chyba się przekfalifikuje
    Obecnie jest to niezłe rozwiązanie.
    Zastanawiam się jednak czy zus nie wprowadzi jakiejś głupowatej nowelizacji albo interpretacji uznając, że prowadząc działalność gospodarczą i jednocześnie będąc zatrudnionym w innym kraju podlega się także pod system ubezpieczeń tego kraju w którym się przebywa tak jak obecnie przy pracy na etat w Polsce i UK? Wprowadzi interpretację i zobowiąże do zapłaty wówczas zaległych składek?
    Ostatnio edytowane przez lilu80 ; 18-05-2010 o 11:56

  10. #20
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Toruń, Bydgoszcz
    Posty
    1,536
    Panowie zdonkowalem - przepraszam - jeśli chodzi o samą emeryturę pomyliłem parę spraw


    Wszystko o emeryturze opisałem ponownie w moim pierwszym poscie - aby był porządek

    Zarabiamy oficjalnie 114 funtów - jest to kwota, która w UK jest zwolniona z podatku


    Co do opieki zdrowotnej - max po ok 6 tyg od wpłaty pierwszej składki otrzymuje się kartę europejską dzięki, której można skorzystać bezpłatnie z opieki medycznej w razie wypadku lub jeśli lekarz stwierdzi, że istnieje poważne ryzyko zagrożenia zdrowia

    W przypadku chęci do indywidualnych badań lub np w wyniku przeziębienie - nie możemy skorzystać z opieki zdrowotne bezpłatnie - jeśli nas to interesuje to Optigen rezerwuje nam lot do UK, i z lotniska zawozi nas do urzędu gdzie dostajemy NIN numer ubezpieczenia, dzięki któremu możemy korzystać z opieki zdrowotnej na takich samych prawach jak osoby płacące ZUS - sami sobie opłacamy lot i jeśli nie znamy angielskiego to także tłumacza
    Ostatnio edytowane przez igiel3 ; 18-05-2010 o 15:47