Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389


    Jakoś nie mogę zacząć wygrywać na tym limicie, mija miesiąc i ciągle jestem break even. Nie wiem, czy suche statystki coś tu pomogą, bo na NL5 grałem w zasadzie identycznie, ale chętnie przeczytam wszystkie uwagi.

    Próbka 15k rąk.

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Na pierwszy rzut oka bardzo dużo dokładasz z blindów. Gra bez pozycji powinna być naprawdę tight. Przefiltruj sobie jak wyglądają twoje zarobki na poszczególnych pozycjach - jeśli wyjdzie, że wygrywasz z pozycją a cały twój - jest z blindów i może jeszcze z early, to będziesz miał odpowiedź co jest nie tak.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Możesz spróbować trochę więcej 3betować z pozycji - sam zobaczysz jak często się będą składać.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    3bet i tak już poluźniłem, wcześniej grałem tak wyłącznie z AA/AK/KK
    Nie mogę na razie sprawdzić jak wyglądają wyniki na poszczególnych pozycjach, bo PTR wyrzuca mi jakiś błąd, ale z z grą z blindów rzeczywiście może być problem. Jak wartość powinny mieć Fold Blind to steal? 80-85%?

    I jeszcze dwa pytania. Kiedy analizuję swoje problematyczne rozdania, mam wrażenie, że sporo tracę na showdownach, do których pcham się często ze słabymi rękami, ale wartości WTSD i W$SD są chyba w porządku, nie? Natomiast na wykresie czerwona linia leci ostro w dół. Można coś z tym zrobić, czy to normalne dla FR?

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nie przejmuj się czerwoną linią, gdy będziesz chciał ją na siłę poprawić to spadnie Ci linia SD.
    Najważniejsza jest linia zielona

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    249
    Hej mam bardzo podobne statsy jak kolega Hermes. No i za radą Leszka sprawdziłem moja gre zewzgledu na pozycje. No i faktycznie najwiecej wtopiłem na BB na SB też wtapiam ale mniej no i na UTG wtopiłem troszeczke. Pytanie jak to zmienic? Jak przeglądam ręce na bb które przegrywam to albo sa to poprostu straty jdnego blinda albo jakies muki w stylu ja mam tripsa opp miał leprzego ja mam strita opp leprzego. Ja mam AK rerise i zadnej pomocy na bordzie. Ale wiekrzośc to jednak straty blindów. Jak temu zaradzić?
    Na UTG moje straty są najwiekrze na AKo, JJ, KK ;/ Mam tez minusa z AA. (Zawsze rerisuje pre flop!)
    Ostatnio edytowane przez kirkblade ; 12-08-2010 o 00:34

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Ale jaka próbka rozdań, bo coś nie wierzę w to AA na minusie?
    Ja po prostu zacieśniłem grę z blindów i EP, a poluźniłem z LP i staram się maksymalnie wykorzystywać pozycję zwłaszcza przeciw graczom na których mam wymierne statystyki i wiem że mogę sobie pozwolić na jakieś floaty itd.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    249
    Próbka to 40 000 rozdań około. Ok zrobiłem mniej wiecej to samo co Ty zobaczymy co z tego wyjdzie.

  9. #9
    Zacznę od tego że nie istnieją statystyki idealne, najbardziej dochodowe są te bardzo loose, ale pod jednym warunkiem - musisz wtedy perfekcyjnie grać postflop. To jest coś na zasadzie, czy Durrrr gra dobrze pre flop? Gra fantastycznie, czy w takim razie ja mogę tak grać? Raczej nie, robiąc to samo pre flop co on bez wiedzy post flop przegrywałbym mnóstwo kasy.

    Zawsze łącz pre flop z post flopem. A wniosek z tego jest prosty, na początek staraj się grać nieco tight, szczególnie z regami i nabierając doświadczenia, edukując się poszerzaj zakres rąk.

    I to apropo VP$IP i PFR.

    Twój 3bet powinien być nieco wyższy szczególnie że gracze na tych stawkach nie grają light 4betów a także często będą dochodzić do tych 3betów OOP (bez pozycji) z marginalnymi rękami. Oczywiście zwiększaj go stopniowo ale z nastawieniem na zwiększaj

    W$SD, AF i AFq. W$SD mówi Ci jak często wygrywasz pulę na showdownie, Twój wysoki wskaźnik sugeruje że nie valuebetujesz wystarczająco i zbyt pasywnie rozgrywasz bardzo dobre układy które na pewno biją range przeciwnika. Nie bój się bet/foldować zamiast check/callować, bo często w tej drugiej wersji nic nie wygrasz. I taka postawa powoduje że Twój winrate może być na 0bb/100, jeżeli masz 5 rozdań na 1000 rąk w których nie wziąłeś value a mogłeś to często będzie to value na poziomie od 5 do 40bb na ręce, załóżmy średnio że będzie to 15bb. W 5 rękach mamy więc 75bb co daje 7.5bb/100. Mnóstwo kasy.

    Zwiększ fold na blindach, granie OOP jest strasznie niedochodowe, bardzo ciężko będzie Ci wziąć tam jakiekolwiek value nawet gdy trafisz swój układ. A trafisz go na tyle rzadko że po prostu na ten moment zrzucaj tam większość rąk. Na kradzież na ten moment grasz aż 30% rąk z BB, powinieneś na początek koło 15%+.

    Reasumując:
    1. Valuebety
    2. Tight gra na blindach.

    "No i faktycznie najwiecej wtopiłem na BB na SB też wtapiam ale mniej no i na UTG wtopiłem troszeczke." - Blindy zawsze będziesz miał na czerwono, jedyne co możesz na nich zrobić to minimalzacja strat. Jeżeli chodzi o czerwone UTG, zmiejsz zakres rąk, jeżeli próbka jest duża to oznacza że nie radzisz sobie jeszcze post flop z tymi rękami. Spokojnie, z czasem będzie OK, chwilowo wyrzuć ostanie ręce jakie grasz z tej pozycji. Pamiętaj że UTG to pozycja nieblindowa, nikt Ciebie nie zmusza do grania tam czegokolwiek, zrób więc dobrą selekcję

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    16/10 -.- To jest mikro. Moje zdanie: powinieneś dążyć do 10/5 a na pewno będziesz wyciągał >10BB/100