Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    2
    Witam!

    Mam mały problem, a mianowicie potrzebuje wypłacić ~50000€ tak żeby nikt się o nic nie pytał. Polskie banki naturalnie odpadają.

    Myślałem o Anglii i jest to jak na razie jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy. Pojechać tam założyć konto walutowe i przelać kasę. Taka wyprawa jednak chwile by trwała - założenie konta, weryfikacja, przelew, i nie wiem czy by mi od razu wypłacili taką sumę (w Polsce musiałem czekać tydzień na wypłatę 12000 €). Do tego nie jestem na 100% pewny czy w ogóle mi konto tam założą, bo może być np. mały problem z adresem. Poza tym z tego, co pamiętam to mogą jeszcze chcieć jakieś papierki od pracodawcy albo jakiś kwit, że gdzieś mieszkamy. Więc może nie być to takie proste. Dobrą opcją było by założenie konta bezpośrednio w Polsce za pomocą internetu tylko jak na razie nie znalazłem czegoś takiego. Ze względu na problemy logistyczne szukam jeszcze czegoś innego. Do tego teraz jeszcze sesja się zbliża na uczelni więc nie mogę raczej sobie robić wyjazdów na dłuższy okres.

    Ktoś ma jakieś inne pomysły? Zastanawiałem się jeszcze nad Czechami (mam blisko do granicy) albo Holandią. Tylko, że w tym drugim przypadku tam są jakieś "faszystowskie" podatki na pokera, które się płaci, co miesiąc więc nie jestem pewny czy tak sobie będzie można wypłacić kasę. Ogólnie nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. Kasę chciałbym mieć do końca maja więc wypłacanie np po 750€ przez kartę z netellera odpada.

    Wszelkie sugestie mile widziane .

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    2
    Ponawiam pytanie. Jak wypłacić większą sumę pieniędzy?
    W którym kraju można założyć konto w banku szybko i bez problemów?

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    stawialbym na u.k - ale trzeba by wsiasc w samolot bo zdalnie to pewnie potrwa duzo dluzej i nic pewnego.

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    2
    UK i PL współpracują dosyć blisko, z racji że bardzo wielu polaków tam siedzi. Nie wiem czy o takim koncie nie dowiedział by się polski urząd skarbowy itd...

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    slyszalem kiedys ze w estonii jest to dosc proste i wykonalne ale szczegolow nie znam