Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Postanowiłem założyć sobie konto Moneybookers, ale ponieważ nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z portfelami elektronicznymi, mam kilka pewnie banalnych pytań.

    1. Jako walutę konta wybrać: dolary czy złotówki?
    2. Czy przy wpłacaniu/wypłacaniu pieniędzy dane osobowe MB i w pokerroomie muszą się zgadzać? To znaczy, czy można z naszego konta MB wysłać pieniądze na konto pokerowe osoby trzeciej i potem ta samą drogą wypłacić?
    3. Jak długo trwa transfer środków z MB na konto bankowe? To kwestia godzin czy dni?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    ad1 - zalezy gdzie grasz- generalnie w walucie poker-roomu
    @2 - musza sie zgadzac
    @3 - 2-3 dni

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Ad 1. A czy przy przelewie konto bankowe => MB i na odwrót MB pobiera jakąś prowizję? Jak wyglądają koszty przewalutowania?
    Ad 2. Dotyczy to także adresu email? Bo tak na zdrowy rozum to chyba ryzykowne mieć taki sam mail dla pokeroomów i MB.

    I w ogóle mam pytanie o bezpieczeństwo. Nie będę na MB trzymał jakiś bajońskich sum, ale czytam w innych tematach jak niektórzy piszą, że trzymają tam kasę max przez kilka godzin, co i tak jest ryzykowne

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    @1 - przewalutowanie to koszt 2-3% (slaby kurs bankowy) a wyplata to grosze bodajze 1.8eur
    @2 - e-mail musi sie zgadzac
    Jak nie trzymasz bajonskich sum to nie ma sie co stresowac, jest w miare bezpiecznie.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    389
    Wielkie dzięki za odpowiedź. Wiem, już wszystko, a jak nie, to reszta wyjdzie w praniu. Konto założone

  6. #6
    Niekoniecznie mail musi się zgadzać. Ja mam inny mail na mb i inny w pokerromach, nigdy nie było problemów z wypłacaniem/wpłacaniem. Raz tylko dzwonili, bodajże z party
    Ostatnio edytowane przez hbo ; 03-05-2010 o 16:58

  7. #7
    przeciez mozna na mb chyba 5 dodatkowych maili podlinkowac do konta, wiec mozesz sobie roomy na roznych mailach robic i moc podac zawsze 'poprawny mail' przy wplacie

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2010
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    24
    Mam zamiar w najbliższych dniach założyć konto na MB (plus karta do konta). Gram niemal wyłącznie na PS (jak wiadomo, większość gier w USD).
    Na stronie PS (http://www.pokerstars.com/poker/real-money/cashouts/) wisi taka informacja: PokerStars uses Reuters exchange rates to convert players' funds from USD to local currency. PokerStars does not charge a conversion fee!

    Czy w takim razie nie będę nic tracił zakładając konto na MB w EUR?

    Pytam, bo wolę EUR od USD, dlatego że zdarza mi się co jakiś czas być w krajach strefy euro i wtedy mógłbym korzystać z karty bez opłat za przewalutowanie USD -> EUR.

  9. #9
    Dołączył
    Sep 2007
    Przegląda
    Espirito Santo
    Posty
    158
    Na PS można mieć środki w EUR i USD więc przed wypłatą na MB możesz zamienić odpowiednią kwotę wg kursu PS (z Reutersa) i na MB wysłać EUR.

    Nie wiem natomiast czy MB pobiera opłatę za przewalutowanie jeśli otrzymujesz środki w innej walucie (przykładowo neteller wyszczególnia kwotę otrzymaną + prowizję FX) czy tylko przy płatnościach kartą. Jeśli pobiera, to lepiej wymieniać na PS, a jeśli nie to wystarczy porównać kursy dla PS i MB i wybrać korzystniejszy.