Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Simon1989 Zobacz posta

    Po trzecie c bet w dwóch przeciwników to kolejny zupełny std. W 3 już bym na pewno nie c betował ale na tym stole każdy dobry Ax był 3-betowany więc mam prawo sądzić, że tutaj rzadko ktokolwiek ma Ax prócz jakiegoś Ace rag.
    that is retarded; tzn fragment o 3betach; ale moze to standard dla turniejow
    A właśnie to nie jest dla mnie izi fold. Myślałem chyba z dobrych 5 minut bo coś mi nie grało. Po pierwsze w range flata na flopie wg. mnie nie ma rąk które sprawdzają mojego all-ina z taką częstotliwościa aby shove nie był EV+.
    imo dobry villain nie ma tam w ogole raising range wiec jego flat o niczym nie swiadczy.

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    troche dla rozladowania:
    zapomniales ze kt jest reka z arsenalu i zawsze trafia ???
    poza tym phil hellmuth zawsze wierzy swoim readom co udowodnil na ostatnim nbc h up
    zastanawiam sie jak by wygladala ta reka na epg gdyby twoimi przeciwnikami byli np mike i piachu
    nic trza to omowic na mastersie

    loooz

  3. #23
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Mi się wydaje, że wrzuciłeś do analizy rozdanie, którego nie da się przeanalizować. Twoim argumentem za jest tutaj read na typa, czutka, pochodzenie itp, wobec których matematyczne rozkminki spychasz na dużo dalszy plan. Nikt z nas tego reada/czutki na pewno mieć w tym rozdaniu nie będzie.

  4. #24
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Mi się wydaje, że wrzuciłeś do analizy rozdanie, którego nie da się przeanalizować. Twoim argumentem za jest tutaj read na typa, czutka, pochodzenie itp, wobec których matematyczne rozkminki spychasz na dużo dalszy plan. Nikt z nas tego reada/czutki na pewno mieć w tym rozdaniu nie będzie.
    Wierz mi, że jestem ostatnim który liczy na czutkę i gdybyś mnie znał sądzę, że daleko by Ci było do takich stwierdzeń. W każdym rozdnaniu gdzie widzę szansę na zagranie EV+ to go szukam co przy rozwoju pokera jest niezwykle istotne a o czym ludzie rzadko pamiętają.

    Proszę moje zdanie na temat readów itd masz. Teraz proste matematyczne rozwiązanie, na którym się opieram. W puli mamy 66k a ryzykujemy 60k by zgarnąć pulę. Czyli potrzebujemy jakieś 47% feq. Do tego policzmy nasze feq vs calling range:

    http://www.*************.com
    Proces zakończony... 29*700 ilość przeanalizowanyc rozdań w 0 Sekundy.

    Stół: AdQh7s
    Dead:

    Equity Wygrana Remis Zagubiona Ręka
    Gracz 1: 19,000% 19,000% 0,000% 81,000% KdTd
    Gracz 2: 81,000% 81,000% 0,000% 19,000% 77, AQs, A7s, Q7s, AQo, A7o, Q7o


    ----------------------------------------

    Mając na uwadze, że mamy takie eq nie będę już liczył dokladnie ale sądzę, że osiągnięcie ok 40-42% feq da nam zagranie ev+. Kwestia taka, że to jakie mamy feq jest kwestią umowną i widzę po Waszych postach, że osiągnięcie tego jest nierealne...Dla mnie jest to realne ze względu na podane wyżej fakty to jest:

    1) stack size'y są tak usytuowane, że nie widzę powodów dla których miałby tutaj raisować swój value range. Imo traci tutaj masę value grając tak a nie inaczej przeciwko większości graczy. Imo o wiele częściej z value range on tutaj zagra call czemu ?? Bo po prostu tutaj zagra tak 80-90% pokerzystów i mam prawo przypuszczać, że on tutaj zagra bardzo podobnie.
    2)dalej będę forsować to, że to Włoch
    3) szczerze nie chce mi się powtarzać bo wszystko jest zawarte w tym temacie

    Pzdr

  5. #25
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Ja nie miałem oczywiście na myśli, że jesteś jednym z tych niedzielnych graczy, którzy jadą na czutkę i takie tam. Miałem jedynie na myśli, że nawet jeśli jesteś w stanie dowieść, że zagranie jest marginalnie ev+ to większość (o ile nie wszyscy) z wypowiadających się tutaj osób nie zaryzykowałaby całego, dobrego jeszcze stacka na taki spot. I tutaj argumentem mogącym z tego spota zrobić zamiast marginalnego coś bardziej +ev jest właśnie twój read na typa i wyczucie ogólnego flow na stole. Tego nikt poza Tobą pod uwagę raczej w rozdaniu nie weźmie
    Ja bynajmniej nie sądzę, że nie masz tutaj feq, że sprawdzi ciebie każdy ax i że push tutaj nie ma sensu. Po prostu sam, tak jak już napisałem, nie pacnąłbym 30bb's w takim close spotcie.

  6. #26
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Ja nie miałem oczywiście na myśli, że jesteś jednym z tych niedzielnych graczy, którzy jadą na czutkę i takie tam. Miałem jedynie na myśli, że nawet jeśli jesteś w stanie dowieść, że zagranie jest marginalnie ev+ to większość (o ile nie wszyscy) z wypowiadających się tutaj osób nie zaryzykowałaby całego, dobrego jeszcze stacka na taki spot. I tutaj argumentem mogącym z tego spota zrobić zamiast marginalnego coś bardziej +ev jest właśnie twój read na typa i wyczucie ogólnego flow na stole. Tego nikt poza Tobą pod uwagę raczej w rozdaniu nie weźmie
    Ja bynajmniej nie sądzę, że nie masz tutaj feq, że sprawdzi ciebie każdy ax i że push tutaj nie ma sensu. Po prostu sam, tak jak już napisałem, nie pacnąłbym 30bb's w takim close spotcie.
    Dlatego rozdanie zamieściłem w dziale high stakes :P Tutaj nie chcę czytać, że nie zaryzykuje stacka 30bb bo to jeszcez dużo mimo, że spot EV+ tylko chce argumenty, przemyślenia analizy. To mnie interesuje.

  7. #27
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Ech chyba jako jedyny z tutaj odpowiadających zabrałem się za policzenie wartości oczekiwanej tego zagrania i gdzieś tam wcześniej wyszło jakie musisz mieć fe ze swoją kartą żeby być zagraniem na +.
    Z drugiej strony chyba bardzo duże znaczenie ma czy spot jest ev+ czy marginalnie ev+ w kontekście ryzykowania 30bb stacka a odpisałeś do mnie jak gdybym był fiszem, który człapie w turnieju do bubla jak nie ma nutsa. Także (w moim odczuciu) wciągam się w rozmowę o rozdaniu i jako jedyny z odpowiadających mam jakieś argumenty (które może tobie nie odpowiadają i wolisz jak ktoś odpisze izi fold albo że za mało podbiłeś pre) a ty mi, że to forum high stakes i nie chcesz czytać moich bzdur. Nice one

  8. #28
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Tylko, że ja policzyłem to o co zostałem poproszony po czym usłyszałem właśnie to co napisałeś...Ja nic nie twierdze. Nie znam Cię nie wiem kim jesteś i powiem szczerze obecnie nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia :P CHodzi o to, że podałeś jakieś obliczenia, z kórych wnioskowałeś raczej łatwy fold a kiedy ja przedstawiłem swoje to usłyszałem: mało kto zaryzykuje 30bb w taki spot...

    Temu służy dyskusja by analizowa fakty itd, by dowieźć tego co w tym spocie ma a co nie ma wartości dodatniej...

  9. #29
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Dlaczego mam grac tak, jak wszyscy graja, i raisowac 2,2 BB, bo "teraz to standard"? Grunt to nie dostosowywac gry do wszystkich i nie grac standardowo. Dobrze jest roznicowac swoja gre w zaleznosci od sytuacji i danego rozdania i robic podbicia 2-4 BB w roznych sytuacjach i z roznymi kartami na reku, zeby byc trudniejszym do odczytania, czyz nie?...
    Artur Wasek tak grał (niestandardowo) na finałowym stole EPT to wszyscy go zwyzywali od donkow i amatorów....

  10. #30
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Artur 4bb< otwierał, no ale wiadomo o co chodzi.
    Lepiej podbijąć o tę samą wartość bb niezależnie od ręki i pozycji.