Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez Simon1989 Zobacz posta
    Rozdanie to rozpoczynam od UTG raise(mogłem mieć image UTG stealera) z KTdd. Blindy 1/2k. Robię 4,4k. Stack ok 70k. Dostaje call na CO od luźnego Wlocha, który kilka rozdań wcześniej dosyć mocno się nabudował. Do tego calluje BB, który lubił bronić BB(ten sam co wcześniej allinował AQJhh).

    Flop. Ad Qh 7s

    W puli mamy dokładnie 16k. Robimy c-bet i już wiem, że był on troszkę za duży, ale też nie chciałem dawać bardzo dużo miejsca na blef. Chociaż z drugiej strony budując pulę daje sobię mniej miejsca na rebluff. W każdy robię 10,2k. Dostaje szybki call od Włocha co raczej odebrałem jako weak Ace, jakieś Qx, gut shot, może float, aczkolwiek sądziłem, ze float byłby w jego przypadku bardziej "tankowy".
    Nagle BB robi 29,3k. W stacku mamy ok. 40k ponad ten raise(czyli nasz stack początkowy był troszkę większy sorki za błąd).
    16K post flop, twój cbet, flat i c/r typa +50K total = 64K w puli, ty masz 40K ponad jego c/r czyli jeszcze 60K total <- tyle inwestujesz w swój shove do łącznej puli, która z twoim shove wyniesie 124K.
    I tak na marginesie to opisałeś, że włoch robi flat na btn a c/r od BB to jakiś inny typek a teraz piszesz, że głównym argumentem jest włoskie pochodzenie villaina.

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Nie chce mi się wracać teraz do pierwszej strony bo już odpisuje na posta, ale z tego co wiem to napisałem na samym początku, że przy stole miałem samych Włochów i jednego Szweda...I Tobiasa, który dosiadł się niedawno...Tak więc nie rozumiem.

    rasie był do 29,3k więc ponad 40k to jest 70k...Łączna pula z moim shove wyniesie ok 140k a nie 124k...66k w puli (16k przed flopem, 20k c bet +flat, 30k raise) + 70k moje...To daje 136k w puli. (też źle policzyłem tą pulę ale to nie ma wg. mnie wielkiego znaczenia w tym wypadku z przyczyn, któe opisałem). To nie jest sytuacja w której oddsy mają duże znaczenie dla villaina...

  3. #13
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Jeśli raise był do 29,3k a Twój cbet był 10,2k to mając 40k ponad jego przebicie miałeś jeszcze ~60k total.
    Pot oddsy mają w tym przypadku znaczenie głównie dla ciebie bo dają ci info jak często typ musi zrzucić żeby zagranie było profitowe. Tak jak pisałem wcześniej - musi to zrobić bardzo często żeby było na 0 a stawiasz swoje turniejowe życie i 30bb's stack, który jeszcze masz.
    I ja nie pisałem, że robi tak z Ax, tylko chyba wyszło mi 12 value układów czy jakoś tak, też mi się nie chce stronę wstecz spoglądać
    Nawiasem mówiąc, skoro określasz go jako luźnego obrońcę blindów to może również mieć 2 kombinacje Q7s
    Ostatnio edytowane przez Leszek ; 13-05-2010 o 13:28

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Dlaczego mam grac tak, jak wszyscy graja, i raisowac 2,2 BB, bo "teraz to standard"? Grunt to nie dostosowywac gry do wszystkich i nie grac standardowo. Dobrze jest roznicowac swoja gre w zaleznosci od sytuacji i danego rozdania i robic podbicia 2-4 BB w roznych sytuacjach i z roznymi kartami na reku, zeby byc trudniejszym do odczytania, czyz nie?...

    Po znalizowaniu Twojej sytuacji doszedlem do pewnych wnioskow i je tutaj przedstawilem. Jesli wszystkie Twoje zagrania to "standard" to wlasnie dlatego zagrales to rozdanie standardowo i pozbyles sie pewnej liczby zetonow w oczywistej sytuacji.

    Nie napisalem, ze nie wolno podbijac do 2,2 BB, tylko co ja bym zrobil w zaistnialem sytuacji. Kazdy gra, jak mu sie wydaje najlepiej, i jesli moja opinia zasadniczo odbiega od Twojej, to chyba mam do tego prawo. A sformulowanie "drawujemy do nutsa" w wypadku gutshota i Twoich pod oddsow pozostawie bez komentarza.

    Pewnie spasowales i na turnie pojawil sie straight i stad caly ten watek

    PS. Przypadkowy call to np. call z BB, ktory po Twoim miniraise do 4.2k i callu innego gracza ma do dorzucenia 2,2k do puli 11,4k, nie uwzgledniajac ante, o ktorych nie wspomniales, i zdecyduje sie skorzystac z prezentu i zobaczyc flopa OOP z 54s, JTo itp. I nie pisz mi tu wtf, bo dokladnie wiesz o co chodzi i nie musze uzywac wyszukanego slownictwa, zeby ktos sie domyslil.

    A moj post wniosl wiele, bo w temacie, w ktorym bylo pusto, rozgorzala dyskusja

    PZDR
    Ostatnio edytowane przez INTELOWIEC ; 13-05-2010 o 14:46

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Dlaczego mam grac tak, jak wszyscy graja, i raisowac 2,2 BB, bo "teraz to standard"? Grunt to nie dostosowywac gry do wszystkich i nie grac standardowo. Dobrze jest roznicowac swoja gre w zaleznosci od sytuacji i danego rozdania i robic podbicia 2-4 BB w roznych sytuacjach i z roznymi kartami na reku, zeby byc trudniejszym do odczytania, czyz nie?...

    Po znalizowaniu Twojej sytuacji doszedlem do pewnych wnioskow i je tutaj przedstawilem. Jesli wszystkie Twoje zagrania to "standard" to wlasnie dlatego zagrales to rozdanie standardowo i pozbyles sie pewnej liczby zetonow w oczywistej sytuacji.

    Nie napisalem, ze nie wolno podbijac do 2,2 BB, tylko co ja bym zrobil w zaistnialem sytuacji. Kazdy gra, jak mu sie wydaje najlepiej, i jesli moja opinia zasadniczo odbiega od Twojej, to chyba mam do tego prawo. A sformulowanie "drawujemy do nutsa" w wypadku gutshota i Twoich pod oddsow pozostawie bez komentarza.
    A ja tą część pozostawie bez komentarza...Proponuje 6bb jak Artur jako nowy niestandardowy styl i maksymalizacje value z rąk...Od tak co by odróżniać się od innych. Widzisz jestem dziwnym zwollenikiem balansowania swojego range poprzez niemiksowanie bet sizingu mojego std open raise z bardzo wielu względów o których nie mam zamiaru pisać w tym wątku bo wg. mnie nie ma o tym sensu. Poza tym jak zrobię 2,2bb w 100 sytuacjach to proszę powiedz mi jaki range na jakiej pozycji będę mieć ?? Postawię browara temu kto będzie to w stanie zrobić...Miksowanie bet sizingu w większości procent przypadkó skutkuje tym, że po jakimśczasie stajemy się...o tak czytelni bo po jakimś czasie nie jesteśmy w stanie tego miksować...tzn. nasz mózg przyzwyczaja się do pewnych zachowań i tak za każdym razem kiedy dojhdzie do jakiejś specyficznej sytuacji zagrasz tak jak zawsze...No chyba, że jesteś Philem Ivey...

    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Pewnie spasowales i na turnie pojawil sie straight i stad caly ten watek
    Brawo. Ale mnie odczytałeś...zastanwiałem się czy aby nie dojdzie i byłem tak close a na turnie doszło co za pech...

    Piszę o tym bo przedstawiam wiele argumentó za tym, że może to być profitowe zagrania. Nie bez przeczyny zastanawiałem się 5 minut nad tym zagraniem, podczas gdy zrzuciłem karty Włoch za mną zrobił snap push a BB jeszcze szybciej spasował po czym flatujący Włoch pokazał JTo....

    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    PS. Przypadkowy call to np. call z BB, ktory po Twoim miniraise do 4.2k i callu innego gracza ma do dorzucenia 2,2k do puli 11,4k, nie uwzgledniajac ante, o ktorych nie wspomniales, i zdecyduje sie skorzystac z prezentu i zobaczyc flopa OOP z 54s, JTo itp. I nie pisz mi tu wtf, bo dokladnie wiesz o co chodzi i nie musze uzywac wyszukanego slownictwa, zeby ktos sie domyslil.

    A moj post wniosl wiele, bo w temacie, w ktorym bylo pusto, rozgorzala dyskusja

    PZDR
    Dalej pytam...WTF ?? a niech calluje a potem oddaje na dwóch stritach z tp bez kickera albo czymś podobnym...Jak nie znasz sensu i idei mojego podbicia to nie moja sprawa...Może grać jak dla mnie z any2 cards oop i bez inicjatywy nawet w 3 way pocie...To, że masz oddsy na jakiś call nie znaczy, że daną rękę będziesz rozgrywał profitowo...

    Poza tym widać jakie masz pojęcie o sytuacji jaka jest na stole... A jakie pod oddsy mają dla mnie znaczenie ?? Ja bazuję na feq a zwrot "drawujemy do nutsa" oznacza nie mniej ni więcej, że przeciwko calling range czyli przeciwko inaczej mówiąc value range mamy jakieś eq, czyli nie wynosi ono zero, czyli o dziwo w razie calla nie jesteśmy dead co w longrunie ma kolosalne znaczenie w tym wypadku. Od taka drobnostka.
    Ostatnio edytowane przez Simon1989 ; 13-05-2010 o 15:22

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Nie jesteś przypadkiem results oriented? Ja zadałem dość konkretne pytania co do Twojego planu - że villain musi spasować tyle a tyle % przypadków i ryzykujesz 30bb's i swój turniej na tak high variance spot. Może zamiast przekomarzać się z Intelowcem to powiedz co jest takiego dobrego w tym pushu?

    Mi się wydaje, że myślisz o tym rozdaniu zdecydowanie zbyt cashowo a nie w kontekście turnieju, gdzie 1 rozdaniem się wszystkiego nie wygra a można wszystko przegrać.
    Ostatnio edytowane przez Leszek ; 13-05-2010 o 16:33

  7. #17
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Niepotrzebnie sie unosisz. Ja przeciez napisalem w pierwszym poscie NO OFFENCE, co oznacza, ze chcialem tylko swoja wypowiedzia wywolac jakas ciekawa dyskusje.

    Piszesz duzo interesujacych rzeczy i uzasadniasz je z glowa i szanuje Twoj tok rozumowania. Na pewno rozegrales wiecej turniejow live niz ja i wiesz, co piszesz. Wlasnie to, ze niemal kazdy z graczy roznie zachowuje sie w roznych sytuacjach i ma inne rozwiazania i swoj wlasny tok myslenia, swiadczy o pieknie pokera

    PZDR

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Simon faktycznie nie ma się co unosić to tylko forum.

    INTELOWIEC: imo mniej czytelne jest gdy z każdej pozycji z całym range mamy ten sam bet sizing. No bo jak nas wtedy przeczytać?

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Nie jesteś przypadkiem results oriented? Ja zadałem dość konkretne pytania co do Twojego planu - że villain musi spasować tyle a tyle % przypadków i ryzykujesz 30bb's i swój turniej na tak high variance spot. Może zamiast przekomarzać się z Intelowcem to powiedz co jest takiego dobrego w tym pushu?

    Mi się wydaje, że myślisz o tym rozdaniu zdecydowanie zbyt cashowo a nie w kontekście turnieju, gdzie 1 rozdaniem się wszystkiego nie wygra a można wszystko przegrać.
    Witam. Właśnie lecę na trening po powrocie przedstawie także to pod względem matematycznym, żeby nie było wątpliwości z mojej strony. Jednak tak ogólnie rzecz ujmując Twoja frekwencja blefów w tym przypadku wynosi 17% jednak moim zdaniem może ona tutaj dochodzić do 25-30% co radykalnie zmienia wg. mnie podejście do tego rozdania. Chodzi o to, że game flow przy tym stole był na tyle ciekawy, że to naprawdę nie jest niczym nadzwyczajnym tym bardziej, że mało kto z Was może sobie wyobrazić jak grają Włosi i spokojnie ja sobie też tego nie wyobrażałem do momentu kiedy sam nie siadłem z nimi do stołu.

    Nie jestem results oriented Leszek. Gdybym zrzucił instant swoją rękę i zobaczył sd ok można by tak mówić. Ale zastanawiałem się ok 5 minut i już nawet został poproszony czas dla mnie. I nawet gdybym nie zobaczył sd wstawił bym tą rękę...dlaczego ?? bo sam mam internetowo-matematyczne podejście do pokera ale czasami read life jest na tyle mocny, że warto te rzeczy skonfrontować.

    Może się unoszę ok ale sam mnie prowokujesz do tego.

    btw. sry

    cya

  10. #20
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Jedyny błąd to rozmiar c-betu. Zdradziłeś się tym zagraniem, co BB (dobry gracz) będzie próbował wykorzystać. Wysoki c-bet na AQx rainbow jest podejrzany, flop jest bezpieczny, z Ax raczej szukałbyś value zachęcającym do sprawdzenia betem (chyba, że wcześniej grałeś tak solidne ręce i widział to BB), miałeś luźny imige, więc raise z UTG nie budził aż takiej grozy jak zazwyczaj . Call od BT, po czym BB (często dokładający na blindach - to ważna informacja, bo dzięki niej łatwej możemy określić, czego nie może mieć w tym rozdaniu) przebił do 29k zostawiając sobie 40k behind, co oznaczało, albo monstera (77 najprawdopodobniej), albo chciał Was wyrzucić z rozdania (Twój wysoki c-bet to słabość, call od BT- kolejna słaba akcja, możliwe że ocenił go na Qx, co na raise BT musiałby wyrzucać). Czy BB będzie muckował na nasz AI na tyle często (biorąc pod uwagę ile musi dołożyć), żeby zagranie było EV+? Nie wiem. W tym wypadku potrzebny jest bardzo mocny read. Aha, jeszcze ważne jak grał BT (i jego stack), tzn. czy pokazywał wcześniej podobne akcje jak w tym wypadku, czyli crazy, never fold? Wówczas dałbym większy kredyt BB na rękę.