Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    182
    Witam,

    chciałbym podzielić się takim oto spostrzeżeniem,

    zacząłem grać w pokera niedawno, zacząłem od lektury wielu artykułów dot. stołów, strategii, starting hands, bankrola itd. zagrałem wiele rozdań na play money.

    ja osobiście gram od kilku lat w brydża, gram w lidze więc jest to trochę bardziej poważne. Wiem jak wygląda trening brydżowy i pewne elementy chciałem przenieść na grunt pokera, ale do rzeczy.

    Zacząłem grać na niskich stołach - w UB 0.10/0.20 EUR w EXP - 0.05/0.10 $

    w UB szło mi lepiej.

    Staram się grać tight, nie wchodzę z byle czym, dobieram stoły gdzie jest duża oglądalność flopa przez graczy i takie tam inne wskazówki dla początkujących.

    I co zauważyłem:

    - ludzie na stołach z małymi stawkami z byle kartą wchodzą do gry, licytują na flopie czekając na turn i river, spośród 10 graczy 8 wejdzie do gry, 5 jest na turn a 3 na river, graja na totalne nuts na stole. Gracz tight czyli ja dostaje 2 asy, na flopie jakieś 3 blotki, turn kolejna blotka a na river AS, co się okazuje zazwyczaj, że jak na river as to ktoś ma straight'a.

    czy na stołach o wyższych stawkach gracze są bardziej powściągliwy, nie liczą tylko na szczęście i wtedy grając tight można liczyć, że jak ktoś wchodzi do licytacji to na prawde coś ma.

    czy gra na low stakes ma sens??


    Pozdrawiam,

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Na low stakes z dobra karta mocno podbijasz a slabi gracze i tak sprawdzaja (przez co popelniaja blad), na tym zarabiasz mimo ze w niektorych rekach uda im sie dociagnac. Na high stakes nie ma tak wielu slabych graczy przez co podbijajac mocno z AA i KK nie zostaniesz sprawdzony (i nie zarobisz).

    Podsumowujac im wiecej takich graczy o jakich piszesz tym lepiej, trzeba tylko to wykorzystac.

    Goral

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2005
    Przegląda
    Ciasto
    Posty
    2,287
    Graj tylko z dobrymi kartami, jezeli wiesz, ze masz najlepszy uklad uzywaj potbetow i overbetow.
    Jezeli drawujesz (zawsze do nutsa!) to dawaj check i call w granicach oddsow.

    Wtedy docenisz brak wiedzy przeciwnikow.

    Co do highstakes prawda jest to co napisal Goral.

  4. #4
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Northampton
    Posty
    278
    Na malych stawkach zapomnij o jakis wyszukanych blefach z twojej strony bo i tak cie sprawdza nawet z trzecia para na stole. Gra na mikro stawkach jak dla mnie ogranicza sie tylko do grania ABC pokera . Moje zdanie jest takie ze poker zaczyna sie od stawek 0.5/1 a nizej jest to zwyczajne czyszczenie z kasy chlopczykow liczacych na river(grasz tylko z bardzo mocna karta). Powodzenia w szybkim przejsciu na wyzsze stoly.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    182
    dzięki za odpowiedzi, ma tylko pytanie.

    co oznacza zdanie "jezeli drawujesz (zawsze do nutsa!) to dawaj check i call w granicach oddsow"

    szczególnie nie kojarze tego słowa draw, a często go spotykam.

    a czy w granicach odsów to są to granice SB i BB, czy chodzi o coś innego?

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Northampton
    Posty
    278
    Temat oddsy masz w dziale artykule. A drawuje tzn ze masz np na flopie dwie karty do koloru i brakuje ci jeszcze jedna. Moge sie mylic bo expertem nie jestem ale pewnie kakashi zaraz ci odpisze

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    drawing czyli dobieranie do lepszego układu z reguły do koloru lub strita, czyli betujesz na flopie 8 10 2 swoja drawująca reke J 9 i ktoś cie sprawdza z QQ, turn 7 i masz nutsa a przyciwnik oddaje ci swoje żetony podejrzewając ze masz np pare 10.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Yarek
    ja osobiście gram od kilku lat w brydża, gram w lidze więc jest to trochę bardziej poważne
    widze ze nie tylko aj zaczynalem od brydza :wink:

    Yarek skąd jestes?

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    182
    południe Polski - Bielsko

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    mialem przyjechac do was na turniej w listopadzie ale jakos nie wyszlo

    a slyszalem ze niezle sie udał