Strona 8 z 25 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 242
  1. #71
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez ZbigAnch Zobacz posta
    Konserwatywny liberalizm to najdłużej panujący i towarzyszący najlepszemu prosperity naszej cywilizacji okres współczesności.
    Nie sądzę aby konserwatyzm sprzyjał jakiemukolwiek prosperity. Poza tym ludzkość całkiem dobrze rozwijała się też przed 1789 i po 1989r.

    Z drugiej strony obecną sytuację można to skwitować typowo konserwatywno-liberalną myślą: "o co chodzi, przecież teraz też można dojść do bogactwa (nawet w Polsce), a jeśli ktoś jest nieudacznikiem (np. konserwatywnym-liberałem ) i nie może się odnaleźć w panujących warunkach to jego problem".

    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    Czego wy się tak wystrzegacie używania słowa prawica?
    Może z tego tego samego powodu dla którego ja nie nie określam siebie lewicowcem (bądź socjalistą) pomimo tego, że jestem za tym, aby ludzie mieli prawo do eutanazji, aborcji, aby homo mogli zawierać związki małżeńskie itp. sprawy. Ponieważ prawdziwemu liberałowi takie rzeczy nie przeszkadzają.

  2. #72
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    jdx ale jeśli jesteś za liberalną gospodarką to nie jesteś lewicowcem tylko po prostu liberałem, więc nie masz "podstaw" żeby się nazywać lewicowcem, natomiast z przytaczanych defnicji "konserwatnych liberałów" to jest to po prostu prawica.

  3. #73
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez indy Zobacz posta
    jdx ale jeśli jesteś za liberalną gospodarką to nie jesteś lewicowcem tylko po prostu liberałem, więc nie masz "podstaw" żeby się nazywać lewicowcem, natomiast z przytaczanych defnicji "konserwatnych liberałów" to jest to po prostu prawica.
    Poprzednio nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi mi po prostu o to, że przez przeciętnego "prawicowca" ze względu na wspomniane poglądy jestem z automatu klasyfikowany jako komuch. Ewentualnie żydo-masono-komuch. Tudzież lewak.

    A tak na marginesie to, o ile pamiętam, konserwatywny liberał ZbigAnch klasyfikował/klasyfikuje siebie jako "wolnościowca". Całkiem zabawnie to brzmi.

  4. #74
    Oddam na Bronka. Czemu ? No cuż przynajmniej nie będzie wetował ustaw a nie ma co się oszukiwać lepiej oddać władzę jednej partii i później ją z niej rozliczyć czyli za rok. Osobiście maży mi się nowa lewica liberalna gospodarczo i światopoglądowo. Kiedyś wspominał o tym Leszek Miller może kiedyś jak SLD wyjdzie z tego marazmu i przekfalifikuje priorytety...

  5. #75
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Jude Low Zobacz posta
    Osobiście maży mi się
    nowa lewica.
    Widać.

  6. #76
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    Cytat Zamieszczone przez Jude Low Zobacz posta
    Oddam na Bronka. Czemu ? No cuż przynajmniej nie będzie wetował ustaw a nie ma co się oszukiwać lepiej oddać władzę jednej partii i później ją z niej rozliczyć czyli za rok. Osobiście maży mi się nowa lewica liberalna gospodarczo i światopoglądowo. Kiedyś wspominał o tym Leszek Miller może kiedyś jak SLD wyjdzie z tego marazmu i przekfalifikuje priorytety...
    skoncz najpierw podstawowke - bo cuż, poki co to tylko mozesz mażyć

  7. #77
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Hej towarzysze (bez obrazy ) to na kogo ma niby zagłosować młoda osoba która:
    - sprzeciwia się założeniom socjalizmu (ZUS, chory system emerytalny i wszystko co państwowe GTFO - ma być wolny rynek w każdej kwiestii)
    - która jest za kapitalizmem, wolnym od monopoli rynkiem (w ogóle czy alternatywy dla kapitalizmu mają jakiekolwiek plusy?)
    - która mówi GTFO wtrącaniu się KK(K) do polityki
    - która nie chce płacić 5zł za litr benzyny kiedy realna "wartość" litra benzyny jest z 3x mniejsza, a po prostu okrada nas państwo dzięki akcyzie
    - która nie chce być karana za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków w czasach gdy codziennie miliony litrów wódy są wypijane przez obywateli kraju owej osoby
    - natomiast żeby homoseksualiści NIE mieli prawda do zawierania legalnych związków i (o zgrozo) prawa do adopcji

    No chłopaki - zaproponujcie mi kandydata.

    Ew. możecie mi zaproponować rejon świata w którym to wszystko obowiązuje i zafundować bilet lotniczy w tym kierunku
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 27-04-2010 o 21:49

  8. #78
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883
    zgłoś swoją kandydature, bo innego wyjscia nie masz.

    Ew. możecie mi zaproponować rejon świata w którym to wszystko obowiązuje i zafundować bilet lotniczy w tym kierunku
    i Bóg powiedział: po armagedonie nastanie raj.

  9. #79
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Nowy Sącz
    Posty
    174
    Polecam ten test:
    http://www.politicalcompass.org/test

    Mi wyszło coś takiego i raczej się z tym utożsamiam. No, może wydaje mi się, że bardziej w dół

    Ostatnio edytowane przez perfectto ; 27-04-2010 o 22:25

  10. #80
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    883


    Uploaded with ImageShack.us