Strona 13 z 25 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 242
  1. #121
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    haha..właśnie z ciekawosci wproadziłem kilka glownych punktów UPR do odpowiedzi i też uzyskałem Pinochetyzm (kapitalizm dyktatorski)

    Ciężko znaleźć krótkie określenie na ustrój, wprowadzony w Chile w latach 1973-1990 przez Augusto Pinocheta Ugarte. Zakłada on władzę dyktatorską (junta wojskowa), uwolnienie rynku (poszanowanie własności prywatnej, prywatyzację przedsiębiorstw państwowych, niskie podatki) oraz poszanowanie tradycji i dobre stosunki z Kościołem.
    Cytat:Recepta generała Pinocheta jednocześnie szanuje naukę ekonomii, jak i naukę społeczną Kościoła, czyli chrześcijańskie wymagania moralne odnośnie życia gospodarczego i społecznego i tym różni się od innych ?cudów? gospodarczych współczesnych... - x. Michał Poradowski


    chrześcijańskie wymagania moralne - to inaczej jak dyktaturą skończyć się nie może
    czytaj uważnie, w tym ustroju żadne wartości nie są narzucane, a dyktatura jest formą władzy tak jak demokracja i nie chodzi w ogóle tutaj o narzucanie jakichkolwiek poglądów, bo od tego każdy ma swój rozum. To że się szanuje wartości chrzescijanskie to nie znaczy ze sie je ludziom narzuca.

  2. #122
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Nowy Sącz
    Posty
    174
    A co złego jest w wolnościowej dyktaturze? Pełna swoboda gospodarcza i poglądów, a funkcja władzy ograniczona jedynie do zapewnienia stabilności państwa, obrony i bezpieczeństwa oraz reprezentacyjna. Przecież w wojsku i tak nikt nie głosuje czy atakować czy nie.

  3. #123
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    hahaha..."chrześcijańskie wymagania moralne odnośnie życia gospodarczego i społecznego"

    jak mogą te WYMOGI przestrzegane w życiu gospodarczym i społecznym DOBROWOLNIE?
    Naprawdęwiemjakgrac rozbawiłeś mnie. A będziesz mógł kiedyś nazwać się wiemjakmysleć?

  4. #124
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Cytat Zamieszczone przez perfectto Zobacz posta
    A co złego jest w wolnościowej dyktaturze?
    Chyba nie pytasz powaznie. Toż to oksymoron - dyktatura wolnościowa... co złego?....leżę.....

  5. #125
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Nowy Sącz
    Posty
    174
    Ignorancja.

    Dyktatura jest formą sprawowania władzy, w której funkcję głowy państwa pełni autorytet czy dowódca wojskowy.

    Wolność gospodarcza i społeczna, polega na samostanowieniu o własnym majątku, życiu, zdrowiu, przyszłości, formie oszczędzania, seksie, edukacji itd.

    Akurat, moja wizja "dyktatury wolnościowej" jest bardziej liberalna niż wszystkie współczesne demokracje jeśli chodzi o "dyktowanie" co mam robić.

  6. #126
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    24
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    hahaha..."chrześcijańskie wymagania moralne odnośnie życia gospodarczego i społecznego"

    jak mogą te WYMOGI przestrzegane w życiu gospodarczym i społecznym DOBROWOLNIE?
    Naprawdęwiemjakgrac rozbawiłeś mnie. A będziesz mógł kiedyś nazwać się wiemjakmysleć?
    ty serio jestes jakis ograniczony, proponuje zniesc kare za morderstwa bo to przeciez sa wymogi chrzescijanskie: nie zabijac.

    poza tym podales cytat opisujacy a nie definicje takiej formy sprawowania wladzy. Poczytaj o okresie w jakim rzadzil pinochet a nie sie kompromitujesz.

  7. #127
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez weeskacz Zobacz posta
    tak tak.. wolnościowcy Tylko dlaczego jeszcze Zbig nie ujawnił swojego wyniku w jedynym rzetelnie przygotowanym teście jaki do tej pory się pojawił w naszych politycznych pogawędkach?

    http://www.politicalcompass.org/test

    Mówię Ci, że poleciał w faszyzm A może wylądował tam gdzie Merkel, Sarkozy i reszta jego ukochanych lewaków

    Jak do tej pory ja mam najbardziej "wolnościowy" wynik bo nie odbijając ani w lewo ani w prawo poleciałem prosto w dół ku wolności A jakbym był za rozdawnictwem dla wszystkich potrzebujących to miałbym taki sam wynik jak Dalajlama
    Co ty za idiotyzmy wypisujesz... jak ktoś popierający UPR może zgadzac się z eurosocjalistami?

    Cytat Zamieszczone przez perfectto Zobacz posta
    Ignorancja.

    Dyktatura jest formą sprawowania władzy, w której funkcję głowy państwa pełni autorytet czy dowódca wojskowy.

    Wolność gospodarcza i społeczna, polega na samostanowieniu o własnym majątku, życiu, zdrowiu, przyszłości, formie oszczędzania, seksie, edukacji itd.

    Akurat, moja wizja "dyktatury wolnościowej" jest bardziej liberalna niż wszystkie współczesne demokracje jeśli chodzi o "dyktowanie" co mam robić.
    Dobrze gada.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 28-04-2010 o 19:17

  8. #128
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Czyli...Ja teraz mam władze i dam wam wszystkim wolność absolutna czy tego chcecie czy nie!

    Wolność polega też na tym, że samemu trzeba jej chcieć.


    Co do "wartości chrześcijańskich" niech religia będzie dla dorosłych i dopiero wtedy niech ludzie się już w pełni świadomie i dobrowolnie zapisują do wyznania jakie sobie wybiorą. I przynajmniej będą rzeczywiscie wyznawcami danej religii, a nie tylko statystycznymi wierzącymi. Narzucanie religii nieświadomemu dziecku to jak zakładanie mu blokady na umysł zanim jeszcze nauczy się z niego korzystać. Później widać tego efekty w zaciemniałej wyznaniowej bandzie zombie bo nie każdy ma tyle siły i rozumu by zacząć myśleć samodzielnie i odłożyć biblie tam gdzie jej miejsce czyli na półkę z mitami i legendami. Jak ktos potrzebuje wskazówek by wiedzieć co jest dobre a co złe to znaczy, że z nim jest coś nie tak.

    Eh..znowu wylądowałem na polu minowym więc ewakuuje się stąd.

    bez odbioru
    Ostatnio edytowane przez weeskacz ; 28-04-2010 o 19:42

  9. #129
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Nie czytałem całego wątku, ale chce zapytać. Czy jest ktos kto wie na kogo będzie głosował i umie uzasadnic ten wybór... biorąc pod uwage zalety wybranego kandydata? Chodzi mi o to, czy większośc będzie głosowac na kogoś w zasadzie przeciw komuś innemu, czy może są kandydaci których ktos popiera ze względu na nich samych? No i małe uzasadnienei jeśli można, bo jestem ciekaw.

  10. #130
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    No to ja odpowiem:

    JKM - za poglądy ekonomiczne i _niektóre_ społeczne.