Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Satelitka i AK

  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    100
    Satelita za 25$ do głównej satelity (110$) o pakiet na Betfair Ibiza. Trzy wejściówki, a za 4 miejsce 52,50$. Na przeciwnika nie mam żadnych statów. Z dotychczasowego przebiegu gry, wygląda na gracza ogarniającego.


    Seat 1: Villain( 8,242.50 )
    Seat 2: witdim ( 5,367 )
    Button: dirrtydogg ( 4,740.50 )
    SB: cecil cat ( 3,326 )
    BB: gnappone ( 4,385 )
    Seat 7: Hero ( 7,939 )
    Tourney Level:8 Blinds(150/300-30 ante)
    witdim posts ante [30]
    dirrtydogg posts ante [30]
    cecil cat posts ante [30]
    gnappone posts ante [30]
    Hero posts ante [30]
    Villain posts ante [30]
    cecil cat posts small blind [150]
    gnappone posts big blind [300]

    Preflop: Hero is dealt ,

    Hero raises to 1,230, Villain raises to 2,160, witdim folds, dirrtydogg folds, cecil cat folds, gnappone folds, Hero ????


    Zagrałem open raise za pota, ze względu na to, iż nie chciałem dostać akcji od Villaina. Co w takiej sytuacji? Easy Allin? Czy też, ze względu na satelitę i to że obaj mamy większe stacki, call i dopiero na trafionym flopie się stackujemy.
    Ostatnio edytowane przez Ghost ; 24-04-2010 o 00:23

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Śmierdzi ten minraise bardzo, ale mimo tego co piszesz za duże to otwarcie jest, popatrz ile mniej miałbyś kłopotów z rozdaniem jakbyś otwarł standardowo za 700? Grasz wtedy fold (imo > push) i tracisz o wiele mniej żetonów.

    W tej fazie nigdy w ten sposób nie otwieraj. Za małe efektywne stacki, nawet przy raisie typu 2,2bb ogarniający gracz nie sprawdzi z gównem "bo mam oddsy". Ja tu biję wspomniane ~700, a nawet mniej coś typu 677.
    Już lepsze od takiego dużego otwarcia jest wsunięcia allina. Serio.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 24-04-2010 o 01:58

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    100
    O otwarciu to doskonale wiem, że jest zdecydowanie za wysokie. W zasadzie nigdy tak nie otwieram. Najczęściej w takiej sytuacji gram coś w stylu ~ 750, tak jak Anoxic pisał. Wyszedł tu też trochę lekki missclick bo chciałem zagrać za 3/4 pota ( Wyszło by to lekko ponad 900. Wiem, że to i tak za dużo, ale jak mówie nie chciałem akcji od villaina i tym się kierowałem). Następnym razem trzeba wyłączyć gg i nie przeglądać stronek www, to missclicki się nie będą zdarzały.
    Co jednak w takiej sytuacji, jeśli już otworzyłem za te ponad 4bb?

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Powtórzę zdanie poprzedników, bo to tutaj najistotniejsze: nie raisuj tak wysoko, szczególnie w tej fazie.

    W satelicie nie wsuwam tutaj allina.

    Jezeli villain nie robił wcześniej za dużo akcji wykorzystujących swój stack to tutaj po prostu folduję. Jeżeli robił to calluję i stackuję się na trafionym flopie.

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Jeżeli robił to calluję i stackuję się na trafionym flopie.
    A co myslicie o pushu pre zamiast calla?

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Jeżeli piszesz, że gosciu jest ogarniająćy to własnie takim raisem prowokujesz od niego akcje, bo taki raise wygląda please fold i czesto będziesz dostawał małe 3bety. Wie że macie podobne stacki więc ma na Cb dobre FE.

    Push może być dobry bo większosc graczy kryjesz stackiem i po przegraniu jeszcze bedziesz miał jako taki stack. Chociaż z Ak to baardzo niechętnie bym pushował.

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    210
    open raise za 800 + shove na 3bet, masz 25bb i AKo, good luck, jak ma KK+ to ul, jak 88+QQ to gl, jak AQ to zajebiscie

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Olor Zobacz posta
    open raise za 800 + shove na 3bet, masz 25bb i AKo, good luck, jak ma KK+ to ul, jak 88+QQ to gl, jak AQ to zajebiscie
    To wtedy wiesz, że na każdym szanującym się roomie masz flipa i krzyczysz "ONE TIME" HOLDDDDDDDDDDDDDDD

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Gramy satelitę a nie zwykły turniej. Od AQ calla nie dostaniemy a QQ+ pokaże tu bardzo często.
    I to nie będzie "unlucky" tylko złe rozegranie z naszej strony.

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    sir Olorią chyba nie doczytał że to satka, zgadzam się z kleo.