Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez fafalo007 Zobacz posta
    Nie wiem jak grasz i gdzie grasz ale ja na FTP w 20% po openraise z UTG dostawałem 3Bet'a. Też mam pary na sporym plusie 0.54BB/Hand ale z UTG jest to 2.04BB/Hand na minus.

    PS. Może za mała próbka.
    Jak dostajesz notoryczne 3bety otwierając z utg to limpuj te niskie pockety.

    Tak to otwierasz 4bb, 3bet leci do 12bb a jak ktoś wcześniej sprawdzi to może też do 20bb. Limpując dorzucasz 1bb i nawet jak ktoś to sprawdzi to raise będzie wynosił około 5-7bb, jeśli umiesz grać po flopie to w ten sposób będzuiesz wychodził na plus grając niskie pp pod setvalue za 5-7bb. Lepiej zobaczyć flopa za taką cenę niż w co drugim rozdaniu foldować do 3betu po otwarciu 4bb.
    Na agresywnych stolikach ja gram w ten sposób właśnie.

  2. #12
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Absolutnie nie wydaje mi sie to mozliwe, aby na fr, zapewne na micro, w long runie, open raise z utg byl 3betowany w 20% sytuacji. Jak masz problemy z niskimi pp na ep, to je open folduj na agresywniejszych stolach. Ustawianie sobie sztywnego zakresy otwarc nie jest dobrym pomyslem. Jezeli zawsze otwierasz 22 na utg, a na jakims stole czesto dostajesz reraisy albo nie bedziesz sie czul komfortowo grajac bez pozycji przeciwko agresywnym graczom, to folduj pf.

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Moje doświadczenie przynajmniej obecnie jest takie: w limpowanym pocie, set opłacany jest żałośnie !!
    Nikt mnie raczej nie przekona do open limpu.

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ale lepiej opłacany niż spasowany preflop, prawda?
    Poza tym piszesz, że czesto dostajesz raise, więc nie jest to już wtedy limpowany pot.
    Z resztą nie ważne.

    Ja tak jak napisałem mixuję otwieranie z open limpowaniem pp z utg i wychodzę na tym dobrze. Foldować nie będę bo nitem nie jestem

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Ale lepiej opłacany niż spasowany preflop, prawda?
    Jak opłacony mniej niż 8x BB to nie lepiej :P

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Każdy głupek ma niskie pary na plusie tak samo jak np asy. Posiadanie tej ręki na plusie nie daje gwarancji że się je rozgrywa poprawnie

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    albo otwierasz wszystkie minus niskie pary, które limpujesz.

    (tylko uważaj na krolewicza który jak zobaczy tego posta to napisze że limpowanie to zbrodnia )
    hrhrh +1 ; trzeba byc zajebistym, zeby dobrze balansowac openlimp range

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Krolewicz, a co jak jesteś na stole gdzie lecą częste 3bety od średnio-dobrych graczy, ani fishów ani geniuszów (czyli od graczy od których przy odrobinie szczęścia można wyciągnąć value z nutsów), i masz na utg 22?

    Chyba już Cię kiedyś o to pytałem ale nie pamiętam co odpowiedziałeś.

    a)Otwierając i callując 3beta flop kosztuje Cię jakieś 10-15bb, czasem więcej.
    b)Otwierając i foldując do 3beta tracisz 3-4bb i implied odds (:
    c)Limpując i callując raise flop kosztuje Cię jakieś 5-7bb.
    d)Foldując tracisz szansę na trafienie seta i wyciągnięcie value z niego.
    e)Mixując foldy z 4betami róznie to się może skończyć, foldami do 5betów, czy graniem w 4betowanej puli oop z 22.

    Ja tutaj po prostu biorę "tanią" opcję limp/call. Ale to tylko na stołach gdzie wiem, że czesto lecą 3bety na raisy z ep.

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    c)Limpując i callując raise flop kosztuje Cię jakieś 5-7bb.
    Przy limp/call na EP Twoja reka staje sie face up dla w miare kompetentnego przeciwnika i bardzo rzadko wyciagniesz odpowiednio duzo value(szczegolnie bedac oop), aby to bylo EV+.

  10. #20
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Gratek Zobacz posta
    Przy limp/call na EP Twoja reka staje sie face up dla w miare kompetentnego przeciwnika i bardzo rzadko wyciagniesz odpowiednio duzo value(szczegolnie bedac oop), aby to bylo EV+.
    +1
    mając przynajmniej jednego rozsądnego gracza za sobą oddajesz mu te 5-7bb w 7/8 przypadkach za free, w 1/8 wygrywasz 1-14 + max cbet'a.
    Chyba jednak lepiej grać z fiszem który z byle czym 3Bet'uje (jeżeli te 20% jest przesadzone), a reg się 3 razy zastanowi zanim 3Betuje Twoje podbicie z EP.