Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Witam!

    Mimo że rozdanie to miało miejsce już kilka miesięcy temu, to cały czas mnie intryguje. Zdaję sobie sprawę, że zagrałem nie najlepiej i do dnia dzisiejszego nie wiem, jaka linia rozegrania powinna tu być odpowiednia. Postaram się odtworzyć jak najwięcej szczegółów dotyczących rozdania.

    Jestem na MP3, przy stole 9 graczy. Turniej zaczął się około dwie godziny temu. Miałem jedno udane rozdanie, gdzie powiększyłem swojego stacka z początkowych 10k do 14k. Nie angażuję się w zbyt wiele potów i mam generalnie dość tight image przy stole. Dostaję QQ na MP3. Blindy 150/300.

    Gość tight bez jakichkolwiek inklinacji do kombinacyjnej gry na UTG (jego stack około 8k) raisuje standardowo do 900, na co wyraźnie zadowolony MP1 (stack 10k), jak dla mnie random, bez specjalnych readów, odpowiada instant miniraisem do 1800. Mój stack 14k. Za mną jeszcze 4 graczy, w puli 3150 na daną chwilę.

    Jaką tu proponujecie linię rozegrania? Jeśli ktoś potrzebuje jeszcze jakichkolwiek informacji, służę pomocą

    Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam!

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Dobra, grałeś w donkamencie za 270e. To pierwsza informacja. Piszesz, że MP1 z zadowoloną miną min3betnął OR.
    Caro czytałeś? Strong means weak. Jeśli koleś ma jakiekolwiek doświadczenie w pokerze - nie będzie miał tutaj bardzo dobrej ręki. Ultra początkujący - strong means strong, ale jak już ktoś pograł trochę turniejów to zaczyna swoje nieudane aktorstwo, które opisał w książce Caro.
    To raz. Dwa, opposite - minraise wygląda strong.
    Trzy, mamy pozycję - cool.
    Cztery, za nami jeszcze kilka osób - źle.

    Opcje:

    1) fold - odpada, nie będziemy pasować QQ z powodu min3betu donka, bez przesady.

    2) call - opcja taka sobie. Callując musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami:
    a) co w przypadku squeeza kogoś za nami? Push czy fold? Co w przypadku 5betu utg tight gracza?
    b) jak gramy po flopie, czy wsadzamy stack na niskim flopie czy gramy tylko pod setvalue?

    4) spory 4bet commitujący - opcja zwykle dobra, w końcu dobrzy pokerzyści dużo raisują (: Musimy tylko sobie odpowiedzieć na kilka pytań:
    a) czy to jest raise for value?
    b) co w przypadku 5beta kogoś za nami, co w przypadku 5beta utg, co w przypadku 5beta mp1? Wsadzamy czy pasujemy.
    Oczywiście pas nie wchodzi w grę więc odpowiedzieliśmy sobie na pytania z punktu b).
    Tylko gdy faktycznie wsadzi utg/mp1 to nie będziemy tutaj callować z uśmiechem na ustach.
    c) co w przypadku calla któregoś z graczy robimy na flopie AKx ?
    Plusy takiego zagrania: jako takie słabiutkie folding equity.

    5) push - rozwiązuje wiele problemów, ale w przypadku calla na showdownie może być niezbyt ciekawie.
    Plusy tego zagrania: jako takie folding equity.

    6) min 4bet - ciekawa opcja tylko musimy się znów zastanówić co w przypadku 5beta kogoś za nami/utg/mp1?
    teraz można rozważać min4bet/fold, spasować rękę po min4becie możemy. Możemy też oczywiście sprawdzić/spushować, to zależy od tego:
    a) co zrobi utg
    b) czy mp1 nie zrobi min5beta który wyglądać tutaj będzie b. silnie

    Jak widać opcji trochę mamy.


    Ja wybieram pomiędzy call/push, przy wyborze posiłkowałbym się jeszcze jakimiś readami które nabyłem przy stole, a których tutaj nie opisałeś.
    Może przemyślałbym min4bet.

    Na pewno nie fold i na pewno nie commitujący 4bet - nie lubię tego zagrania wolę spushować niż dostać call od jakiegoś fisha i zobaczyć flop AKx
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 16-04-2010 o 14:15

  3. #3
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Zrzucam.
    Stacki są za płytkie, żeby scallować/raisować z planem zrzutu; kartę mam w takich okolicznościach za słabą na grę o stack => zrzucam.

  4. #4
    mi się zdaje, ze to jest easy allin

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Delicious4Me Zobacz posta
    mi się zdaje, ze to jest easy allin
    Ponieważ? Co Cię sprawdzi skoro piszesz że to jest easy? 66 i AQ?

  6. #6
    powinis my się obawiać tego pierwszego gościa, gdyż ten z uśmieszkiem tzw fiszek, albo ma szajs albo premium. poza tym co on tam szuka? możliwe, że ma parę jopków.

    6k to jest prawie 50% twoich żetoników, więc sam się robisz podkomitet. a poza tym jeśli tak podbijesz to pierwszy spasuje, fisz sprawdzi = 15k, on gra na F za 4k(o ile nie wsadzi ci olka PF) więc = 19k; to ty i tak nie bedziesz mógł spasować

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Widzę, że większej ilości odpowiedzi się nie doczekam. Albo to tak proste rozdanie, albo tak trudne, że tak mało osób się wypowiedziało

    Wybrałem tutaj rozwiązanie z niewielkim 4-betem preflop, które wg mnie było ni w pizdę ni w oko (powinienem to spasować). Zagrałem raise do 4,2 k z intencją foldu do jakiegokolwiek reraise. Tight UTG po takiej akcji może zagrac allina jedynie z AA i KK, natomiast MP1 dałem do zrozumienia, że mam monstera, dzięki czemu mogłem łatwo wybadać siłę jego ręki.

    UTG szybciusieńko spasował w przeciągu milisekundy, natomiast MP1 jeszcze szybciej wsunął resztę żetonów na środek stołu, a ja po minucie analizy zrzuciłem moje damy, pokazując swoją rękę. Później ziomek zaczepił mnie na przerwie i powiedział, że nieźle to zrzuciłem, bo dzierżył króle, ale jakoś nie mam do dziś przekonania co do tego rozdania i myślę, że źle to zagrałem i dla mnie to był fold pre.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    Lol Donkaments

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Cytat Zamieszczone przez Ace Zobacz posta
    Lol Donkaments
    Dużo wnoszący, wartościowy post

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez INTELOWIEC Zobacz posta
    Wybrałem tutaj rozwiązanie z niewielkim 4-betem preflop, które wg mnie było ni w pizdę ni w oko (powinienem to spasować). Zagrałem raise do 4,2 k z intencją foldu do jakiegokolwiek reraise.
    Niewielki to tutaj do 4,2k? Jak już koniecznie chcesz mieć taki plan to zrób to na przyszłość taniej.
    Po takim reraisie jak Twój prawie dostajesz oddsy do sprawdzenia asów i króli.