Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    Witajcie.
    Chciałbym Was prosić o małą radę w turniejach MTT. Nie chce narzekać, bo jak na młodego "świeżego" pokerzystę idzie mi całkiem dobrze.
    Jednak ostatnio mam problem z dojściem nagradzanych miejsc. Dlaczego? Właśnie sam nie wiem. Przeczytałem wiele
    artykułów na temat MTT, o różnych strategiach itd. Próbowałem oczekiwać na wysokie pary na ręku lub budować mój stack z wysokimi łącznikami lub
    z kartami o takim samym kolorze. Jedna i druga taktyka ostatnio mnie zawodzi. Zdarzały się wygrane, typu (9 miejsce - 50$ lub 24 - 9$). Tylko po tych minisukcesach, zaczełem odpadać z turniejów z praktycznie z dwóch powodów.

    1. Przymusowe wejście All-in z niskim stackiem + wysokie blindy.
    2. Zła ocena karty. Zazwyczaj pokonuje mnie silniejsza ręka i tracę praktycznie swój cały stack.

    Nie wiem w czym tkwi problem, dlatego zwracam się do Was o małą radę.

    1. Jak zbudować stack tak, aby bez problemu dochodzić do miejsc premiowanych?
    2. Z jakimi kartami wchodzić do gry, betować lub sprawdzać bety przeciwników.
    3. Jaką strategię przyjąć na takie turnieje. Budowanie stacka od początku czy oczekiwanie na silne karty przed flopem.

    Pozdrawiam.
    Piotr.
    Ostatnio edytowane przez pzamecki ; 15-04-2010 o 00:01

  2. #2
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cieżko w skrócie odpowiedzieć na twoje pytanie, bo na to składa się mnóstwo czynników. Może kup sobie to :
    Bilard-sklep.pl: Profesjonalny Sklep Bilardowy. tom I i II

    Tam znajdziesz w bardzo łatwe i skuteczne strategie.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Jeśli jesteś początkującym graczem to graj zwykłe TAG, nawet w początkowej fazie. Ok możesz czasami zlimpować po kilku limpach jakiegoś connectora czy niską parę, ale generalnie unikaj ładowania się w marginalne sytuacje. Agresja przyjdzie z czasem, musisz trochę pograć by ją dobrze "wyśrodkować", wtedy będziesz mógł poszerzyć zakres rąk z którymi będziesz grał.

    Co do kart to wiadomo będzie to coś typu 22-AA, AJs+, AQ+, KQs myślę że sam wiesz które z tych rąk podbijać/3betować a które callować, overlimpować.

    Jak budować stack? Nie pakując się w marginalne sytuacje, unikać dużych pul ze średnimi rękami.
    Ta ładnie się mówi ciężej to wdrożyć jak się jest początkującym, ale jedno jest pewne, musisz sporo grać dopiero wtedy przyjdzie doświadczenie. Po kilkuset turniejach

    Acha i również polecam HOH obie części przeczytaj dokładnie, porozwiązuj zadania - jest to bardzo dobra lektura dla początkujących.
    No i jeśli umiesz angielski to czytaj rozdania na forum 2+2 w dziale MTT strategy, no i oczywiście na naszym forum przeglądnij kilka stron tematów z rozdaniami.

    Zainwestuj w: Poker tracker/Holdem Manager i pobaw się Poker Stove'm.

    To chyba wystarczy na początek.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 15-04-2010 o 16:47

  4. #4
    1) w internecie jest sporo książek "za darmo" wykorzystaj to
    2) czytaj i wyszukuj
    3) czytaj i graj