Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: AKs vs 4Bet

  1. #1
    Boss Media (IPN) No-Limit Hold'em, €0.10 BB (5 handed) - BossMedia Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    Hero (BB) (€9.32)
    SB (€14.87)
    UTG (€10.89)
    MP (€5.08 )
    Button (€12.87)

    Preflop: Hero is BB with ,
    UTG bets €0.35, 1 fold, Button calls €0.35, SB calls €0.35, Hero raises to €2, UTG raises to €4.75, 2 folds, Hero (?)

    UTG 29/16/3 (251) (4Bet stat nie mam). Moje staty na tym stole po 200h: 24/20, 3bet 5, Af Pf 5, Steal 39

    ----

    Oprócz tego, chcialbym zapytac o taka ogolna sytuacje.

    5 Handed. Stacki 100bb.
    Hero na UTG/MP dostaje AKo i otwiera 3.5 BB (powiedzmy, że gra ok 26/22/3)
    Villain na MP/BTN (pozycje za nami) 3betuje nas do 11 BB.
    Wiemy o nim (głównie opierajac sie na statach), że jest raczej ogarniętym, dość agresywnym graczem, założmy staty ogólne podobne do naszych, z dość szerokim 3betem >8% (btw, czy to można określić jako luźny/dość luźny 3bet?).
    Reszta fold.
    Hero decyduje sie na 4bet do 35 BB.
    Villain robi shove 100 BB.
    Dostając oddsy ok 32% Hero niechętnie, ale calluje.

    Jakie jest optymalne rozegranie w podobnej sytuacji tej reki?
    Call 3beta (bedac IP ok, ale OOP?)? 4bet/fold chyba nie wchodzi w gre?
    Ostatnio edytowane przez Davvid ; 16-04-2010 o 13:02

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Sytuacja nr 1 to na moje oko trochę duży sizing tego squeeze'a. Ja bym w większości przypadków grał ok 1,35-1,4. Z mojego doświadczenia w 19 przypadkach na 20 r-r za pół stacka to AA. Fakt, że tutaj to dopiero 4bet a nie 5bet, ale i tak skłaniałbym się ku foldowi.

    Sytuacja nr 2 4bet/fold faktycznie niebardzo wchodzi w grę. Jego 3bet% jest w tej sytuacji ważny w zależności od pozycji. Są gracze, którzy 3betami bronią blindów (boją się grać oop), ale na innych pozycjach mają mały 3bet. Są też oczywiście gracze, którzy z pozycji 3betują sporo - przydałby się jakiś read w tej kwestii. Bez odpowiedniej dynamiki między wami z poprzednich rozdań skłaniam się po prostu ku foldowi do 3beta pre. Jesteś UTG, czyli na topie swojego range, które rozgrywasz, także vs jego standardowy 3bet range nie będzie ci się dobrze grało oop. Jednak jeśli jest on agresywny w 3betowaniu z pozycji i masz jakieś ready na jego grę post flop (głównie jak często barelluje przez parę ulic) to dominujesz jego 3bet range i call, nawet oop, jest spoko. Uzasadnić to możesz głównie tym, że skoro ma on ręce, które dominujesz, to na pewno sporo od niego wygrasz trafiając TPTK -> będzie w ciebie barellował parę ulic. A jak blefuje pre flop to i tak na A/K high boardach też będzie betował prawie zawsze.
    Standardem jest jednak fold jak otwierasz UTG i zwykły tag cię 3betuje.