Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Jaki zakres?

  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Nie chce mi się szukać rozadnia ale sytuacja wyglądała mniej więcej tak:
    Przeciwnik dobry myślący, z bardzo dobrymi statatmi na ss, oop nie callował, jedynie jak coś to 3betował, z pozycji betował jakieś 50%, czasami limpował.
    Ja raczej grałem paswynie dużo limpowałem, podbiłem jakies 6 razy z pozycji z tego 3 razy dostałem 3beta do którego za każdym razem zrzucałem rękę.
    Ogólne moje wrażenie było że jest dość loose i średnio agro.
    Biorąc pod uwagę jego zasięg 3beta postanowiłem zagrać tak

    Stacki równe po około 2000
    Dostaje na D 22 podbijam 3bb do 60
    Przeciwnik 3bet do 180.
    Ja bez chwili(teoretycznie, bo wcześniej juz to planowałem) namysłu gram all in.
    Przeciwnik fold.

    Jednak nie jestem pewien czy ta decyzja była +EV.

    Zakładając że ,mnie sprawdzi z zakresem AQ+, JJ+, jaki musi być zakres 3beta przeciwnika żeby ten all in był opłacalny?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    62
    powyżej 17%.
    Ostatnio edytowane przez manolo ; 14-04-2010 o 10:37

  3. #3
    IMO 100BB deep to zagranie jest -EV. Przeciwnik dobry, myslacy, wiec prawdopodobnie bedzie wiedzial, ze nie zagrasz tak z JJ+, bo tracisz value. W efekcie moze sprawdzic Cie z np 88+, AQ+, a nie z zakladanym przez Ciebie JJ+.
    Btw. wiele razy zetknalem sie z takim scenariuszem "60 -180- all in 2k" i b czesto goscie pokazuja tu 22-77(fear of flopping)

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    62
    Zgadzam się z coyotesss, założenia są do dupy.
    Natomiast przy danych założeniach to czysto matematyczny problem i te wszystkie ready nie są potrzebne do jego rozwiązania.

  5. #5
    Sa potrzebne, bo na podstawie readow i naszej wiedzy o przeciwniku tworzymy te zalozenia. Wedlug mnie w HU wlasnie ta umiejetnosc jest kluczowa.

  6. #6
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez coyotesss Zobacz posta
    IMO 100BB deep to zagranie jest -EV. Przeciwnik dobry, myslacy, wiec prawdopodobnie bedzie wiedzial, ze nie zagrasz tak z JJ+, bo tracisz value
    Wg ciebie all z jj+ to strata value? BIG LOL(edit. właśnie zrozumialem dlaczego jest +ev, właśnie dzieki temu,że duża ilość graczy uważa że jest to -ev i będzie rozumiała ten all in w swoich kategoriach, dlatego w moich kategoriach ja sprawdzam taki all z podobnym zakresem jak podałem.LOL)
    Ktoś jeszcze tak uważa?
    Z taight graczem, może tak ale w zdecydowaniej większości jest to moim zdnianiem mega +ev

    Moje ready próbą określenie zasięgu przeciwnika, jednak rzeczywiście nie koniecznie stanowią tutaj nic ważnego.
    A jeśli chodzi o zakres rąk nie w procentach tylko w stylu a2+ itp?
    Ostatnio edytowane przez masaker ; 14-04-2010 o 11:45

  7. #7
    przeciez to proste jedyne co musisz znac to range z jakim przeciwnik calluje i sobie mozesz podliczyc w kilku prostych krokach.

    1. wrzucasz swoja reke vs zasieg z jakim przeciwnik calluje do pokerstove, obliczasz equity. W tym przypadku 37%
    2. Czyli zakladajac rowne stacki i prizepool 100$, przegrywasz na tej decyzji 13$.
    3. Obliczasz ile $ zarabiasz w przypadku gdy przeciwnik pasuje, z ICM'a, w tym przypadku zarabiasz 4.5$ (bo masz z tym czipleadem 54.5% szans na wygrana)
    4. Obliczasz ile % rak musi spasowac z jego 3bet range. W tym przypadku 13$ * 4.2 = 4,5$ * X , czyli X = 12.1%
    5. Dodajesz zasieg z ktorym Cie sprawdza do zasiegu z ktorym pasuje i dostajesz minimalny zasieg 3beta zeby bylo $EV=0, 12.1+4.2 = 16.3%
    6. tak jest gdy grasz w srodowisku doskonalym (czyli nie ma prowizji roomu)

    Jak grasz na 5% rake, czyli na przykladzie z wyliczen, 50$+2.5$, na obu decyzjach tracisz tez 2.5$. Po policzeniu wszystkiego jeszcze raz wychodzi ze na $EV=0 to zasieg jego 3beta musi byc wiekszy niz 36.7% wszystkich rak startowych.


    ^up zakres zawsze jest w % lol, AQo+ TT+ to 4.2% , pokerstove twoim przyjacielem :>

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Widziałem, że coś mi nie gra z tą decyzją.

    A teraz nie wiem też za bardzo jak to obliczyć,
    Ale jeśli założymy że pierwsze 2 razy do 4beta all in pasuje bez zakresu aq+jj+.A przy kolejnych naszych all inach już rozszerza zakres call do powiedzmy 88+ AT+ KJ+.A my od drugiego 4bet all in zawęzamy do jj+ aq+?
    Czy wtedy taka decyzja jest +ev?

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Masaker:

    Ta decyzja nie jest ev+ i wcale nie potrzebujesz do tego matematyki .... jesli pushujesz z 22 najlepszym co mozesz dostac po callu jest flip ..... a takiej sytuacji nie chcesz , a juz tym bardziej na poczatkowych blindach. Wiec ani nie jest to dobre zagranie na dobrego agresywnego gracza .... a juz tym bardziej jest b zle na gracza slabego ktory sprawdzi cie z jakims kj s......

  10. #10
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    62
    Cytat Zamieszczone przez 8dyb8 Zobacz posta
    przeciez to proste jedyne co musisz znac to range z jakim przeciwnik calluje i sobie mozesz podliczyc w kilku prostych krokach.

    1. wrzucasz swoja reke vs zasieg z jakim przeciwnik calluje do pokerstove, obliczasz equity. W tym przypadku 37%
    2. Czyli zakladajac rowne stacki i prizepool 100$, przegrywasz na tej decyzji 13$.
    3. Obliczasz ile $ zarabiasz w przypadku gdy przeciwnik pasuje, z ICM'a, w tym przypadku zarabiasz 4.5$ (bo masz z tym czipleadem 54.5% szans na wygrana)
    4. Obliczasz ile % rak musi spasowac z jego 3bet range. W tym przypadku 13$ * 4.2 = 4,5$ * X , czyli X = 12.1%
    5. Dodajesz zasieg z ktorym Cie sprawdza do zasiegu z ktorym pasuje i dostajesz minimalny zasieg 3beta zeby bylo $EV=0, 12.1+4.2 = 16.3%
    6. tak jest gdy grasz w srodowisku doskonalym (czyli nie ma prowizji roomu)

    Jak grasz na 5% rake, czyli na przykladzie z wyliczen, 50$+2.5$, na obu decyzjach tracisz tez 2.5$. Po policzeniu wszystkiego jeszcze raz wychodzi ze na $EV=0 to zasieg jego 3beta musi byc wiekszy niz 36.7% wszystkich rak startowych.


    ^up zakres zawsze jest w % lol, AQo+ TT+ to 4.2% , pokerstove twoim przyjacielem :>
    ICM nie ma zastosowania w HU
    Jak Ci wyszło z 16% potem te 37%??