Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Bankroll

  1. #1
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    7
    Witam ,

    może się powtarzam ale nie znalazłem takiego tematu na forum a mianowicie jaki bankroll i na jakie stawki trzeba mieć w HU sng turbo ??

    przy okazji chciałbym się spytać jak bardzo agresywny bankroll można stosować w grze HU sng czy przy tej specyfice rozgrywki można zastosować coś podobnego jak to

    Agresywny Bankroll Management - czy to ma sens? - PokerTexas.pl Forum

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Zależy ile stołów chcesz grać, jak na jednym to może nawet te 10-15 bi wystarczy. Pewnie im wyższe stawki tym większy roll
    Jeżeli na kilku stołach 4-8 to pewnie +50 bi, chyba że lubisz raz w tygodniu zmieniać stawki to 20-30 bi

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    62
    4-8 stolików w hu sng ????

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    62
    Wszystko zależy od ROI i tego jak się czujesz grając na krótkim rollu. Osobiście polecałbym >25 na niskich stawkach (tak do $30) i powyżej 40-50 na wyższych stawkach. To są moje osobiste preferencje, chodzi o to żeby roll nie wpływał na decyzje które podejmujesz. Jak chcesz zmaksymalizować profit/roll ratio poszukaj pod hasłem The Kelly Criterion i stosuj half Kelly.

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    10-15bi? To chyba jakiś żart. 10-15 to dużo za mało na normalne hu a wy polecacie na turbo, MEGA LOL!!!
    Ja gram około 50bi(przy normalnych hu, przy turbo powinno być jeszcze więcej- 60-70) żeby czuć się pewnie i nie schodzić już niżej. Może to asekuracyjny ale bezstresowy i przynajmniej głowa nie boli.
    Dla nowego gracza polecam zdecydowanie 60bi(do gier turbo) na dane stawki

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    bardzo ciekawe ale powyzej 100nl na hu 3min minimum 100bi (ja mam ponad 100 przy ROI 5% i nie czuje sie tak pewnie swing na 25bi to normalka), 5min 50-70 a na 8min i 12min to moze byc nawet 20bi jesli ma sie dobre staty i nie grywa z dobrymi regami


    pozdr

  7. #7
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    7
    yhm wielkie dzięki myślę , że 60 będzie na początek dla mnie najbezpieczniejsze

    może teraz zrobię leiki off topic ale w sumie HU jest dyscypliną dla mnie poniekąd nową i chciałbym się spytać gdzie prócz tego forum można się podszkolić od strony teoretycznej i czysto technicznej nie wiem jakieś filmiki itd ( w sumie mało bywałem w sieci stąd się nie orientuje) z angielskim jestem dosyć na bakier co znacznie utrudnia sytuacje ;/ ale może możecie polecić jakieś ciekawe strony

    aha ktoś pytał o stoły gram jeden stół na niskich stawkach ( jak na żółtodzioba przystało ;p)


    aha i jeszcze jedno nie wiem czy struktura turbo jest ok na początek .....od czego wy zaczynaliście

    w sumie to dla kogo jest turbo a dla kogo nie ??

    wiem , że pytania mogą się wydawać banalne ale kto pyta nie błądzi ;p
    Ostatnio edytowane przez los007999 ; 12-04-2010 o 19:53

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    sam musisz zadecydowac, pamietaj tylko ze im dluzsze blindy tym mniejsze swingi

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Cytat Zamieszczone przez los007999 Zobacz posta
    yhm wielkie dzięki myślę , że 60 będzie na początek dla mnie najbezpieczniejsze
    Moim zdaniem bankroll też nie powinien tez byc za duży. Minimum 20, ale zbyt duży to też jest źle. Grunt to się czuć komfortowo na danych stawkach i jednocześnie być na tyle zmotywowanym do gry, żeby nie odstawiać fuszerki.

    Przykładowo, jeśli masz 15 buy-inów na grę na 10$, a obecnie czujesz, że wymiatasz na 5$-tkach na których siedzisz, to nie ma sensu się meczyć na tych stawkach tylko atakować te 10$. Pieniądze nie są to duże te 5$-tki, wieć grindowanie może okazać się nużące co może prowadzić do "urozmaicania" sobie gry w niezdrowy sposób. A i trochę więcej się nauczysz na wyższych stawkach, więc jak nawet nieszczęśliwie przyjdzie Ci wrócic na te 5$-tki, to już będziesz bogatszy o doświadczenie, które jest bezcenne.

    Kluczem jest więc wysokość stawek i poprawna samoocena poziomu swojej gry.

    Inna sprawa na wyższych stawkach, gdzie 1 buy-in to dniówka w normalnej pracy. Wtedy lepiej obrać bardziej konserwatywny BM i mieć te 40-50 buy-inów żeby sie czuć bezpiecznie. A wysokość stawek zapewnia jednocześnie solidną motywację do gry.

    Piszę o HUSNG reg speed.
    Ostatnio edytowane przez MrLebowski ; 12-04-2010 o 20:56

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    29
    tylko ze na wyzszych stawkach swing 25bi to normalne. Ciezko wiec grac z 40-50bi