Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: 54s 22$ PS

  1. #1
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Regularny turniej na PS, niedługo po pęknięciu bubbla. Średni stack to około 50k, więc obaj z bezpośrednim rywalem jesteśmy mocno nabudowani. Rywal to bardzo dobry gracz, regularnie wygrywający w turniejach (160k zysków na PS). Na stolik przyszedł kilka rozdań wcześniej i starał się dominować grę, miał ze mną jedno rozdanie i SD kiedy to na riverze (6KT69) callnął mojego beta z 44, ja miałem strita ze swoim QJ.

    "Utworzono w Multi Holdem Konwerter by kaelll from ForumPokerowe.com"
    PokerStars Rozdanie nr 42474486649: Turniej nr 305010436, $20+$2 USD Hold'em No Limit - Poziom XXI (800/1600) - 10/04/2010 22:46:04 CET [10/04/2010 16:46:04 ET]
    Stół '305010436 65' 9-max Miejsce nr 9 to rozdający
    Miejsce 1: jones_33111 (47487 żetonów)
    Miejsce 2: AHHH VTEC (31224 żetonów)
    Miejsce 3: troyfu (17072 żetonów)
    Miejsce 4: VBCardinal (23905 żetonów)
    Miejsce 5: tomziom (92710 żetonów)
    Miejsce 6: ShootWell (18059 żetonów)
    Miejsce 7: duf504 (17163 żetonów)
    Miejsce 8: jutwined (120121 żetonów)
    Miejsce 9: marti-tinus (105815 żetonów)
    jones_33111: wpłaca ante 200
    AHHH VTEC: wpłaca ante 200
    troyfu: wpłaca ante 200
    VBCardinal: wpłaca ante 200
    tomziom: wpłaca ante 200
    ShootWell: wpłaca ante 200
    duf504: wpłaca ante 200
    jutwined: wpłaca ante 200
    marti-tinus: wpłaca ante 200
    jones_33111: wpłaca małą ciemną 800
    AHHH VTEC: wpłaca dużą ciemną 1600
    *** KARTY WŁASNE ***
    Gracz tomziom otrzymał : :
    troyfu: pasuje
    VBCardinal: pasuje
    tomziom: przebija 1900 do 3500
    ShootWell: pasuje
    duf504: pasuje
    jutwined: przebija 4700 do 8200
    marti-tinus: pasuje
    jones_33111: pasuje
    AHHH VTEC: pasuje
    tomziom: sprawdza 4700
    ** FLOP *** : : :
    tomziom: czeka
    jutwined: stawia 12455
    tomziom: sprawdza 12455
    *** TURN *** : : : :
    tomziom: czeka
    jutwined: stawia 27600
    tomziom: sprawdza 27600
    *** RIVER *** : : : : :
    tomziom: stawia 44255 i wchodzi all-in
    jutwined: sprawdza 44255
    *** POKAZANIE KART ***
    tomziom: pokazuje 5s 4s (trójkę, Czwórki)
    jutwined: pokazuje Qc Jd (dwie pary, Walety oraz Czwórki)
    tomziom wygrał 189220 z puli
    ** PODSUMOWANIE ***
    Łączna pula 189220 | Prowizja 0
    Miejsce 5: tomziom pokazał [5s 4s] i wygrał (189220) z trójkę, Czwórki
    Miejsce 8: jutwined pokazał [Qc Jd] i przegrał z dwie pary, Walety oraz Czwórki


    Wiem, że tej ręki nie rozegrałem dobrze i przyznam szczerze, że to nie są moje nominalne stawki (na ogół gram niżej). Być może właśnie to zadecydowało o taki, a nie innym rozegraniu tej ręki, analizując na spokojnie pewnie zagrałbym inaczej. Ale teraz czekam na wasze opinie w zasadzie po kolei, od preflop do rivera.

    Pozdrawiam - tomziom

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    352
    ja bym pewnie odpuscil preflop po 3becie ale jesi luz zagrales to wg mnie beznadziejny call po flopie tutaj musimy to przebic mocno. zrobiles call tylko i na turnie ja pasuje tutaj

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Wg mnie to nie masz dość dobrego stacka, żeby efektywnie rozgrywać 54s w 3betowanej puli, ryzykujesz troche poniżej 10% twojego stacka, a to wg mnie troche za dużo. Flop taki jaki trafiłeś to jeden z lepszych dla sc. W końcu gramy takie ręce żeby chwycić jakiegoś wartosciowego drawa. Na flopie trzeba coś z tym zrobić, też byłbym za raisem. Na turnie myśle, że dobrym zagraniem byłby c/r AI, choć bezpieczny fold nie jest błędem. Call jest nagorszy.Co do c/r to mamy outy na flusha i trips/2 pair, a on często się tego Asa przestraszy, a bedzie go barellował, jeśli go nie chce łatwo oddać puli. Jeśli poczeka behind to też dobrze, bo mamy szanse dobrać do układu. Co myślicie o takim rozegraniu turna?

  4. #4
    Fold do 3beta preflop. 54s to nie jest dobra reka na budowanie preflop duzej puli, do tego bez pozycji i vs bigstack.
    As played: Na flopie ja tu robie c/r all in i niech gosc sie martwi wyrzucisz wiekszosc jego rak, a jesli sprawdzi masz sporo outs.
    Check/call z fd (do tego low fd) na turn to IMO mega fiszowe zagranie, po prostu fold.
    River ok, po c/c flop i turn wyglada to na ewidentny missed draw, ale nie powinno Cie tam byc.

  5. #5
    Na turnie myśle, że dobrym zagraniem byłby c/r AI...Co do c/r to mamy outy na flusha i trips/2 pair, a on często się tego Asa przestraszy
    Na turnie jest juz za pozno na takie akcje z fd. Do tego sadze, ze to My bardziej powinnismy sie bac tego asa, ktory jest easy w jego zakresie

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    @coyotess
    Właśnie dlatego że grałem z bigstackiem postanowiłem callnąć tą rękę preflop. Zdecydowanie wywalam tutaj coś w stylu AJ, ale akurat 54s jest niezłe, żeby wygrać dużą pulę. Na flopie c/r all in jest moim zdaniem słaby i ewidentnie pokazuje FD. Taki overbet na flopie z drawem w głównej mierze taką rękę ukazuje, oczywiście dobrzy gracze pewnie grają inaczej, ale ja mam tylko doświadczenie z mikro.
    @ Milosz też właśnie myślałem, nad c/r turna, ale rywal zabetował dość dużo i wydawało mi się, że nie będzie chciał ten puli odpuścić, chociaż ręce bez asa powinien foldnąć. Ale tutaj jak dostaniemy calla to już mamy dużo mniejsze szanse na wygraną niż na flopie.
    @ mular Tak jak pisałem w 1 poście, niestety trochę przerosły mnie stawki, bo pewnie niżej dążyłbym do all na flopie. Ale czy call turna jest taki zły? W przypadku nietrafienia spadamy na 45k czyli niemal średni stack z dużą ilością bb. Jeśli trafimy to wygrywamy bardzo dużą pulę, nawet jeśli rywal nie sprawdzi nas na river. Chociaż faktycznie jego bet nie dał mi dobrym oddsów na calla.
    Chociaż z drugiej strony, niekoniecznie ta 5 czy 4 musiała być naszym outem i w sumie to jakbym on tam pokazał AA to też nie byłoby nic dziwnego...

    Ogólnie co sądzicie o riverze, skoro już znaleźliśmy się w tym miejscu? All jest dobrym rozwiązaniem?

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    352
    no na river nie mozna bylo inaczej zagrac.

    co pokazal? AA?

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    10
    Cytat Zamieszczone przez mularPVC Zobacz posta
    no na river nie mozna bylo inaczej zagrac.

    co pokazal? AA?
    Rozwiązanie jest w pierwszym poście (napisane na biało) Strasznie mnie zdziwiło to co pokazał

  9. #9
    Właśnie dlatego że grałem z bigstackiem postanowiłem callnąć tą rękę preflop. Zdecydowanie wywalam tutaj coś w stylu AJ, ale akurat 54s jest niezłe, żeby wygrać dużą pulę.
    zdecydowanie czesciej przegrasz w tej sytuacji duza pule. -ev sytuacja. fold do 3beta pre i nie ma w sumie nad czym dyskutowac.
    Strasznie mnie zdziwiło to co pokazał
    popatrz na rozdanie z jego perspektywy. gosc na river gra check behind/call all day long

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    No raczej fold na 3bet pre, dalej standard, river ok.

    Ja tutaj czasem gram c/r flop.

    C/r ai na turnie jest raczej słaby bo gość najczęściej nie 2ndbarreluje blefując - tylko tam tego asa ma.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 11-04-2010 o 19:49