Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 11 z 11
  1. #11
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Cytat Zamieszczone przez Nihil_Novi Zobacz posta
    ad. 2) tu myślałem o missed FD, dodatkowo nie wiedziałbym co zrobić gdy dostanę raisa, więc gra c/c z Q lub J wydawała mi się najlepsza

    Generalnie ciężko mi się pogodzić z tym, że mając na turnie dużo outów, inicjatywę i grając bez pozycji gramy c/c i c/f river, czyli de facto przechodzimy w "safe mode" i liczymy na to, że coś trafimy lub przeciwnik nie będzie dość agresywny aby wyrzucić nas z rozdania.
    Co do ad 2. to jednak sporo układów zbierających do koloru ma też jakąś parę i nie będzie musiało blefować vs missed river cbet tylko poczeka behind. Jak dostaniesz dwa razy call to goły flush draw bez pary robi się bardzo mało prawdopodobny.
    Co do części przechodzenia w c/c jak mamy dużo outs to to jest okej jeśli masz dobre equity w puli, bedziesz miał oddsy żeby sprawdzić i dodatkowo, co jest bardzo ważne, masz implied odds a tu na pewno po takiej linii będziesz je miał. Poza tym bardzo ważne jest żeby range villaina był w miarę silny a tutaj prawdopodobnie jest. Próbka jest mała, ale nie masz podstaw by sądzić inaczej, więc bezpiecznie jest założyć, że villain jednak niezłą rękę ma.

    Mi chodzi najbardziej o sprzeciwienie się brainless "mam combo drawa to napierdalam" bez uzasadnienia dlaczego. Czasami z combo drawem dobrze jest tylko sprawdzić cbeta in position, czasami trzeba przebijać, to zawsze zależy. Wiadomo, że to bardzo mocny układ ale może lepiej pomyśleć o max value z rozegrania układu w danej sytuacji a nie "to się stacknę na flopie żeby nie mieć potem decyzji, i ta mam 50%".

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    I dlaczego niby QJo mialoby sie bardziej nadawac, a QJs ze wzgledu na potencjalne equity gramy c/c, ktore stawia nas w beznadziejnym spocie na wiekszosci riverow.
    Bo QJo nie masz dostatecznie dużo equity żeby zagrać c/c, więc pozostaje ci c/f albo 2nd barrel (c/r kiepski) + masz bluff outs w postaci obv pików robiąc 2nd barrel -> po prostu ratujesz sytuację, w której masz bardzo słabą rękę, ale jest niezła szansa wygrać ją bez showdown. Mając tak silny układ jak hero nie musisz się o to starać. 11/9 po 45 rękach jest dla mnie jedną informacją - gość prawdopodobnie jest tight i nie ma w swoim range dużo 1 pair no kicker weak made hands, które można profitowo wytripplebarrelować.
    Ostatnio edytowane przez Leszek ; 13-04-2010 o 14:34