Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Cześć. Od dosyć dawna amatorsko interesuje się pokerem, co jakiś czas jak mnie najdzie gram na darmowym serwisie (z różnym skutkiem...), okazjonalnie oglądam transmisje z turniejów na EuroSportcie.

    Nieśmiało przymierzam się do zainwestowania w to hobby. Jednak nie za bardzo orientuje się w tych wszystkich procedurach wypłat/wpłat, zbierania punktów i bonusów. Coś mi się tam obiło o uszy, że najlepiej to wpłacić na start 600 USD - co przy moim budżecie (wciąż się uczę) na chwilę obecną odpada.

    Zastanawiałem się o czymś w stylu... 50 USD na początek i granie o jakieś mikro stawki (nie będę rozpisywał się o zyskach, bo to zależy od gracza, ale jakby z tego wyciągnąć następnie z 30-40 zł przy godzince dziennie na miesiąc to już by było "zabawnie"...).

    Co prawda posta piszę na "fali" i pewnie jak się zastanowię to dopytam Was o szczegóły, ale na chwilą obecną interesuje mnie właśnie:

    1. Czy jest sens tworzenie konta i wpłaty takiej małej sumki (50USD)?
    2. Czy bezpiecznie jest powiązać swoje dane osobiste z takim kontem?
    3. W jakich trybach grać na tak małe stawki (Texas Holdem mnie interesuję... Ale widziałem jeszcze jakieś skróty, którymi posługują się Forumowicze, a których to w ogóle nie czaję)?
    4. Gdzie można o tym wszystkim poczytać (nie licząc stron FTP czy PS itp.).
    5. Gdzie warto takie konto założyć (bo chyba jak już się raz założy to kiedyś drugi raz nie można na tym samym serwisie? Dlatego może na początek takie przyjaźniejsze pod względem wpłat/wypłat (niskich), a przede wszystkim zasadom amatorom)?
    6. Jakie książki/stronki polecacie do ogarnięcia tego slangu i nauczenia się czegoś o technice, a nie grze w stylu (kurde mam dwa asy all in!).
    Ostatnio edytowane przez FewQuestions ; 07-04-2010 o 20:40

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2008
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    176
    Na poker strategy masz quiz do rozwiazania za co daja 50$ na wybrane konto... FTP, PS czy jakies tam inne takze chyba lepiej tak to zrobic niz wplacac i tracic bonus od depozytu ktory w przyszlosci moze ci sie przydac...

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cześć,
    artykuły pokerowe poczytaj na: PokerTexas.pl , www.poker1.pl
    zainteresuj się darmowym depozytem na http://pl.poker strategy.com [usuń spację], dostajesz tam 50$ za darmo na grę w pokera, ale kasę bedziesz mógł dopiero wypłacić jak wyrobisz określoną ileś punktów.

    Niemniej zanim zaczniesz grać na kasę przeczytaj kilkanaście artykułów właśnie na wspomnianych stronach.

    Zacznij od:
    Bankroll management
    Selekcja rąk
    Rola pozycji w pokerze
    Błędy początkujących
    Gra na niskich limitach - Graj ABC pokera
    Ręce startowe
    Jak analizować własne rozdanie?
    Pot odds

    i innych artykułów w tej sekcji: Pokerowe Strategie

    Po kilkudniowym zapoznaniu się z teorią możesz zacząć grać na kasę z poker strategy. Nie rób tego błędu i nie graj bez wiedzy teoretycznej, bądź pewny że znasz takie pojęcia jak:
    - bankroll management
    - selekcja rąk (przede wszystkim ogranicz rozgrywane ręce tylko do najlepszych)
    - pozycja na stole
    - continuation bet
    - liczenie outów
    - liczenie pot odds
    - podstawy prawdopodobieństwa (jak często trafisz draw do koloru, open ended do strita)
    - kradzież blindów

    wklejaj rozdania na forum, przede wszystkim czytaj działy w których gracze oceniają rozdania innych graczy, czytaj wątki strategiczne.

    Powodzenia.

  4. #4
    Dla laika, który z czymś takim nie miał nigdy do czynienia wątpliwe wydaje się, że ktoś da mi za darmo 50 USD, które potem wypłacę sobie bez problemu jeśli nabije punktów (to 50 USD jest powiązane z dowolnym serwisem, np. FTP czy PS?)? Jakoś wierze w to, że nie ma nic za darmo, więc w czym haczyk?
    Nie chciałbym żeby potem do skrzynki na listy przychodziły mi jakieś bzdety...

    Pamiętam, że kiedyś też się napaliłem i jak zacząłem czytać regulamin PS to po pół godzinie stwierdziłem. Nie to odpada, jakieś kręcenie, pieniądze wypłacić można jeśli osiągniesz jakieś punkty, czy dobijesz do odpowiedniej kwoty itp. (bynajmniej coś takiego pamiętam) i to mnie odstraszyło...

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ja z tych 50$ zbudowałem bankroll więc nie wmówisz mi że to fake...
    Haczyk jest w tym że trzeba dużo zagrać jak na początkującego gracza. Wiadomo ze mając 50$ możesz grać tylko nl2 i teoretycznie nl4 i żeby ugrać punkty na tych limitach trzeba rozegrać kilkadziesiąt tysięcy rozdań, większości graczy się nie chce więc idą na wyższe stawki wszystko tracąc.

    Ja to wyrobiłem na nl4 faktycznie grając kilkadziesiąt tysięcy rozdań multitablingując 8 stołów.

    btw. zapoznaj się ze znaczeniem słowa "bynajmniej". Nie używaj go tak jak "przynajmniej" bo te wyrażenia mają zupełnie inne znaczenie.

    http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    465
    Tu nie ma żadnych haczyków. Wiele osób korzysta z tej strony, w tym ja. Chodzi o to, że oni Ci dają 50$ za free, a mają kontrakty z poker roomami, którzy to dają im małą czesc rake. A strategy napędza im nowych graczy. Tak to sie ma mniejwięcej.

  7. #7
    Ahh to bynajmniej mnie prześladuje .
    Wstyd i słoma z butów...


    Czyli teoretycznie jak wrąbie wszystko (50 USD), a będę miał konto z danymi (co chyba muszę mieć) to nie będą chcieli tego odzyskać?

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nie.