Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Blindy 1500/3000, ante 300, stół w tym momencie ośmioosobowy. Z UTG otwieramy za 7200 (standard na stole), UTG+1 wsuwa za 40k, BB także wsuwa za 45k, nasz stack przed rozdaniem to 85k. Z jakim zasięgiem callujemy?

    Gracze:
    UTG+1: Rosjanin z satelity, chyba pierwszy raz na tak dużym turnieju, nagrody robią na nim wrażenie, ale wie, że czekając nie dotrwa. Od trzech godzin gram z nim przy stoliku, wcześniej miał większy stack ale grał zbyt LAG w niewłaściwych momentach i był dzięki temu dość przewidywalny. Po skróceniu około godziny wcześniej zdecydowanie się uspokoił, choć już raz odwinął się allinem z 89s (strit na stole i split) na raise częstego agresora.
    BB: Francuzka w koszulce team pro, ale to raczej ze względu na wygląd. Grałem z nią prawie cały pierwszy dzień - wtedy murek i ulubiony obiekt całego stolika do kradnięcia blindów. Nie pokazała żadnej słabej ręki, choć kilka razy zapewne (?) wykorzystała swój image i wzięła pule bez showdownu. Na tym stoliku od 15 minut, same foldy.
    Nasz image: Rosjanin kojarzy nas jako drugą-trzecią z najaktywniejszych osób przy stoliku, we wcześniejszych starciach musiał się składać na check-raisy i tym podobne akcje z naszej strony, więc może być na swój sposób na nas "cięty". Dla Francuzki jestem prawdopodobnie jednym z najczęściej okradających ją gości z pierwszego dnia - i słusznie, bo w tej ręce chciałem powitać jej pierwsze BB na stoliku raisem z any two.

    Tellsy:
    Oba wsuwy przeciwników szybkie, bez myślenia i teatrzyku. Rosjanin nie jest szczęśliwy z otrzymania calla, Francuzki nie mogę rozszyfrować, ale sprawia raczej wrażenie wyluzowanej - z tym, że tak zachowywała się prawie cały pierwszy dzień.

    Sytuacja turniejowa:
    Średni stack to 115 tysięcy, zostało 38 osób z 291 startujących, płatnych jest 27 miejsc. Do właściwego bubbla jeszcze trochę, ale gra na wszystkich stolikach jest zamurowana. Przyczynia się do tego struktura nagród, przypominająca trochę satelity - przy wpisowym 2,75 za miejsce 27. do wygrania jest 11 a za dziesiąte 12,3; nagrody zaczynają rosnąć dopiero na stoliku finałowym. Samemu czekając mamy dość spore szanse "doczłapania się" do kasy, ale niestety na stoliku mamy poza dwójką z rozdania same większe stacki w rękach dość dobrych graczy.

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    ciekawa sytuacja, zwłaszcza, że EZ call pozostaje jedynie z KK+ , natomiast mimo wszystko nie widzę opcji spasowania QQ, AK, wiec zasięg naprawdę wąski. Zasięg pusha UTG+1 jest z pewnością sporo szerszy niż calla od BB, any pocket, AJ+ dla UTG+1 (chocby dlatego, że watpie aby mogl tu zrobic open folda z para, ewentualnie 66+, ale to nie zmienia az tak sytuacji) i TT+/AK dla BB? Najwiekszym problemem dla HERO jest tutaj chyba JJ. Ja dodaję to do zasięgu, chociaż fold mimo że jest konserwatywny, to nie powinien byc ogromnym błędem. Jak dla mnie nie ma tutaj chyba żadnej rewolucji, czyli JJ+, AK. co prawda bardzo prawdopodobna jest tutaj sytuacja AK vs AK vs pocket, ale po niezadowoleniu UTG+1 jeszcze bardziej realna jest sytuacja AK vs pocket vs pocket, i o ile nie sa to KK/AA jestesmy w calkiem dobrej sytuacji jak na te warunki
    Ostatnio edytowane przez wanpi ; 07-04-2010 o 03:45

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    QQ+

  4. #4
    przecież to jest jeszcze 11osób do kasy. rozumiem, że kasa to kasa, ale sam pisałeś, iż struktura wypłat jest do dupy.
    myślę, że nasz zasięg rąk powinien być trochę większy. Niestety poprawne zagranie to KK+, choć pewnie rusek pokazał jakiś szajs z asem bądz średnią pare a pani z francji znacznie lepszą parę bądź najmniej AKs.

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Nigdzie nie pisałem, że struktura jest do d.
    Była jaka była i trzeba było do niej dostosowywać swoje decyzje.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    1,287
    Jak dla mnie to call jedynie z KK i AA. Nasz raise z UTG świadczy jednak o sile, a o jeszcze większej świadczy wstawienie przez BB swojego stacka po reraise allin UTG+1. Easy spot. Zrzucam tu mimo całej otoczki nawet QQ.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    QQ na pewno sprawdzam, AK-JJ.... przyjrzałbym się uważnie tej pani Chyba jednak pas, QQ+

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    AA/KK wiadomo, QQ/AK call "z kwaśną miną", tylko ze względu na pot-oddsy.

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Bez patrzenia w spoiler jeszcze, wydaje mi sie ze, biorac pod uwage wszystkie tellsy, ja callnalbym to z AK,QQ+

    edit: No i teraz po spojrzeniu na spoiler, zaczalem myslec o tym JJ, zakladalem ze zagrywa tak raczej z TT i oczywiscie JJ+, AK. AQ zakadalem ze nie wchodzi w zakres. Wiec pewnie z JJ trzeba by to bylo callnac jednak. Pierwsze odczucie bylo tak jak napisalem, po zastanowieniu i obejrzeniu spoilera ;P JJ+, AK