Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Villain po 50 rękach:
    22/20 3bet=6, cbet=67%

    No-Limit Hold'em, $0.25 BB (4 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop

    SB ($26.31)
    BB ($28.49)
    Hero (UTG) ($25.35)
    Button ($25)

    Preflop: Hero is UTG with ,
    Hero bets $0.85, 1 fold, SB raises $2.40, 1 fold, Hero calls $1.65

    Flop: ($5.25) , , (2 players)
    SB bets $3, Hero calls $3

    Turn: ($11.25) (2 players)
    SB bets $5.50, Hero raises $19.85 (All-In), 1 fold

    Total pot: $22.25

    Zastanawiam się czy dobrze to rozegrałem.
    Czy jest tutaj sens raisować turn? Overpary raczej i tak nie zrzuci, więc może call byłby lepszy?

  2. #2
    >j z 9 + układ w kolor + średnia para.

    jak na NL25 zagrane do dupy.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    No ok, czekam na opinie, chociaż szczerze mówiąc liczę, że będą trochę bardziej rozbudowane

    Możesz rozwinąć co dokładnie masz na myśli? Poniżej moje myśli dotyczące tej ręki, możesz się do nich odnieść

    Jeżeli chodzi o PF to scallowałem, ponieważ:
    1) dał mi dobre oddsy
    2) miałem pozycję
    3) miałem kartę ze sporym potencjałem

    Na flopie, co prawda nie trafiam jakoś strasznie mocno, ale mam TP, on daje cbeta, którego będzie dawał bardzo często na takim boardzie. Raise chyba nie ma sensu, bo wyrzuci wszystko co biję, więc zostaje call.

    Na turnie dochodzi mi FD, on betuje, ale już dość słabo, mniej niż 1/2 potu, chociaż na boardzie są 2 potencjalne FD, które mogę mieć. Zdecydowałem się na push, licząc na to, że mogę mieć najlepszą rękę, a jeżeli nie to mam outy....

    Taki był mój tok rozumowania podczas tej ręki.
    Wszelkie komentarze mile widziane.
    Pozdrawiam
    Nihil

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Nihil_Novi Zobacz posta
    Na flopie, co prawda nie trafiam jakoś strasznie mocno, ale mam TP, on daje cbeta, którego będzie dawał bardzo często na takim boardzie.
    Sądzę, że własnie nie będzie dawał cbeta, bo nie może nic reprezentować poza overparą. Próbka rąk raczej mała, ale prawdopodobnie masz do czynienia z myślącym graczem. Widzi, że otwierasz z utg, a mimo to decyduje się przebić oop - to oznaka sporej siły. Myślę, że to otwarcie z J9 jest maryginalne, a jak jeszcze dostajesz 3bet od TAGa oop to dla mnie to jest snap fold.
    No ale skoro już zdecydowałeś się sprawdzić pf, to flop też musisz sprawdzić, wiadomo. Na turn chyba jednak lepszy call. Co prawda Twoja linia z tym raisem wygląda niesamowicie potężnie (jak set), ale raczej overpary nie spasuje. Podejrzana sprawa, że bet na turn jest tak mały... Ale sądzę, że to dobrze dla Ciebie. Jeśli ten bet oznacza słabość, to po Twoim sprawdzeniu villain prawdopodobnie przeczeka river i będziesz mógł zaczekać za nim - i w większości wypadków wygrać pulę na showdownie. Jeśli zagra 3rd barrel, a Twoja ręka się nie ulepszy, to masz easy fold.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Myślę, że to otwarcie z J9 jest maryginalne
    No bez przesady, tutaj zrzucenie J9s to zbrodnia, stolik jest 4handed. Natomiast jak najbardziej zgadzam sie z foldem do 3b, callowanie tutaj to calkiem spory leak.
    Co do turna, to raise troche nie bardzo ma sens. Oczywiscie zlapales dodtkowe equity, ale wyrzucasz caly zakres blefów i rak ktore bijesz a zostawiasz tylko lepsze. Villain nie wyglada na takiego co 3barreluje tu z powietrzem, wiec optymalnie jest imo call turn, fold river unimproved.

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Tak żeby doprecyzować ten call 3beta PF:
    1) Czy nigdy nie callujemy 3betów PF IP z SC?
    2) Czy nie callujemy vs ten villain?
    Peterrr, piszesz że to może być spory leak. Ja dość często gram takie spoty, także please o doprecyzowanie.

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez peterrr Zobacz posta
    No bez przesady, tutaj zrzucenie J9s to zbrodnia, stolik jest 4handed. Natomiast jak najbardziej zgadzam sie z foldem do 3b, callowanie tutaj to calkiem spory leak.
    Co do turna, to raise troche nie bardzo ma sens. Oczywiscie zlapales dodtkowe equity, ale wyrzucasz caly zakres blefów i rak ktore bijesz a zostawiasz tylko lepsze. Villain nie wyglada na takiego co 3barreluje tu z powietrzem, wiec optymalnie jest imo call turn, fold river unimproved.
    This

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez Nihil_Novi Zobacz posta
    Tak żeby doprecyzować ten call 3beta PF:
    1) Czy nigdy nie callujemy 3betów PF IP z SC?
    2) Czy nie callujemy vs ten villain?
    Peterrr, piszesz że to może być spory leak. Ja dość często gram takie spoty, także please o doprecyzowanie.
    Czasami oczywiscie mozna callowac zeby zbalansowac calling range, ale nie powinno to byc standardem. Po prostu callowanie za duzo 3betów vs uknkown tag jest nieopłacalne bo vs jego 3bet valuerange jestes mocno z tyłu.
    Żeby grac opłacalnie suited connectory w 3bet potach musisz miec jakas historie z villainem, ready, notki itp. i na prawde dobrze opanowaną gre postflop w takich sytuacjach. Na nl50 nie ma potrzeby forsowania tego typu grania, wystarczy grać solidnie i zbierac pieniazki