Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    361
    Witam,

    Po kilkunastodniowym okresie downswingu i patrzenia jak donki zabierają mój bankroll zmieniłem lekko strategię na trochę donkowatą (setmining, calling station, drawing bez overbetów) i wynik pierwszej krótkiej sesji o dziwo na +.


    Wklejam statsy, wykresy i proszę o komentarze, swoimi podzielę się na koniec gdyż nie chcę nic mącić, a zależy mi na opinii osób które nie będą miały zmąconej myśli moimi przemyśleniami.

    http://img695.yfrog.com/img695/6686/wykr.png
    http://img689.yfrog.com/img689/4916/detailsq.png
    http://img32.yfrog.com/img32/1605/allin.png

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    wiele jest różnych strategii, ale nie sądzę by taka (24/5 preflop?) miała szansę być dobra. jeżeli będziesz wygrywał to tylko ze względu na niski poziom a tracił w stosunku do tego co mógłbyś wygrywać grając "normalnie".

    statsy postflop wyglądają dość dobrze, choć paradoksalnie wydają mi się jednocześnie minimalnie zbyt agresywne, i zbyt stationowate, czyli chyba za malo foldujesz (?).

    ogólne przemyślenie na temat preflop, to że w pokerze chcemy w rozdaniu mieć kartę, inicjatywę, i pozycję. Twoje statsy preflop powodują że masz przeciętnie nie za mocną kartę, bardzo rzadko inicjatywę, i niezbyt często pozycję. czyli na odwrót.

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    307
    24/5 nie ma szans być jakieś profitowe (MOŻE bardzo małe BB + rakeback). Poza tym mała próbka. Mogłeś trafić na agresywnych graczy którzy blefują i będąc stacją udawało się ich "przechytrzyć".
    Z tą agresją moim zdaniem jest całkiem dobrze. Może troszeczkę wyższy powinien być ten AF.
    Poza tym setmining jest donkowate?:P

  4. #4
    Dołączył
    Nov 2005
    Posty
    361
    Ok, dzięki Rzbiku i mordivgor za potwierdzenie oczywistości,
    Średnio do tej pory miałem około 18/7 ale przestało się sprawdzać ostatnio więc stwierdziłem, że pogram trochę jak osiołki które cieszą z mich buinów.

    Mimo wszystko na chwilę obecną widzę w tym potencjał, gdyż na tych stawkach wydaje mi się że jestem znany jako solidny gracz i może uda mi się to wykorzystać aby odrobić marcowe straty.


    Próbka mała - bo to pierwsze 4 godziny jako CS.
    Co do setminingu - to -5 BI w 80 handsów to ten dołek na środku wykresu gdzie to trafiłem chyba z 8 setów z rzędu :>

    Postaram się dziś zagrać 22/7 o ile karty pozwolą gdyż w tej chwili wydaje mi się to optymalne i podzielę się wrażeniami później.

  5. #5
    Jezeli masz takie podejscie do gry to dluga droga przed Toba.

    Stylu nie zmienia sie raz na np.50k rozdan, styl dopasowuje sie do opponent-a/ow, na danych stolikach. A myslenie w stylu: gralem tak a tak i donki zabieraly mi kase, to teraz bede gral jak CS to wygram jest bardzo zly, a wrecz wydaje sie brzmiec jak zart, nie ucz sie zlych zagran/nawykow, bo uwierz mi wiem z walsnego doswiadczenia, ze ciezko ich sie pozbyc idac wyzej.

    Analizuj swoje rozdania- wklej raczej kilka rozdan/spotow gdzie nie wiesz czy dobrze zagrales/wiesz, ze zle zagrales albo wydaje Ci sie ze zagrales zajebiscie- a na forum zweryfikujemy czy twoja linia jest zla/dpbra/optymalna.
    Analiza suchych stat zbyt wiele nie daje. Jednak 18/7 22/5 22/7 nie jest zbyt optymalna(jaka probka?), te staty wygladaja na weak/passive, ja na twoim miejscu jezeli tylko o statach mowimy to celowalbym raczej w 18/15 6-7 3bet i rozluznial w miare czucia sie coraz pewniej we wlasnej grze a jak juz 22/to 17 albo wyzej. Bo mozna grac stylem 28/25 10/11 3bet (albo i luzniej) w long runie ale trzeba wiedziec co i dlaczego sie robi i pod jakiego rywala itd.
    To dlatego poker jest tak fascynujaca ale jednoczesnie bardzo zlozona gra matematyczno- logiczno- strategiczna z elementem szczescia (w tle)- i trzeba duzo pracy wlozyc w doskonalenie swoich umiejetnosci- by nasza gra miala ,,rece i nogi,,.

    Mowiac wprost- grajac ,,dobrego pokera,, nie bedziesz mia statow 18/7, 22/7 w long runie- wniosek: spore leaki w grze.
    Ostatnio edytowane przez Dibo ; 30-03-2010 o 10:25

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez Dibo Zobacz posta
    Analiza suchych stat zbyt wiele nie daje. Jednak 18/7 22/5 22/7 nie jest zbyt optymalna(jaka probka?), te staty wygladaja na weak/passive, ja na twoim miejscu jezeli tylko o statach mowimy to celowalbym raczej w 18/15 6-7 3bet i rozluznial w miare czucia sie coraz pewniej we wlasnej grze a jak juz 22/to 17 albo wyzej. Bo mozna grac stylem 28/25 10/11 3bet (albo i luzniej) w long runie ale trzeba wiedziec co i dlaczego sie robi i pod jakiego rywala itd.
    Dibo, świetny post, muszę jednak się nie zgodzić co do proponowanych numerków lekko, pamiętasz że to fullring? Generalnie granie i wygrywanie (przynajmniej na sensownych stawkach) z VPIP 22 jest baaaardzo trudne w longrun, na palcach jednej ręki pewnie można policzyć. a zwykle 18/16 albo coś koło tego to górna granica "lagowatości" graczy odnoszących sukcesy. dolna to pewnie gdzieś 10/8, poniżej tego już się jest zbyt zanitowanym raczej ja osobiście w A-game osiągam 12/9 i ostatnio trochę rosną te liczby.

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    Kurde nie znajde ale byl tu gdzies temat o graczu 6max na NL1000 ze statami podobnymi 25/x x<9 ktory byl graczem wygrywajacym i to w duzej probce rozdan chyba mial kolo 4PtBB/100 wiec mozna wygrywac i to niezle ale to juz trzeba miec opanowana gre post flop by sie bawic w limp callowanie

    Zmienic na 21/18 i bedzie ok :S

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nie zgodzę się z Wami, styl 20/6/2 może być wygrywający na tych stawkach. Sam w ten sposób grałem swego czasu i skupiałem się głównie na outplayowaniu postflop. Żeby ten styl był profitowy musi być jakiś fish na stole, albo kilku mass multitablerów których łatwo można wypunktować.

    Ale również jak koledzy wyżej polecam zmniejszyć gap pomiędzy pfr i vpip.

  9. #9
    Myslalem, ze chodzi o SH a nie o full ringi, ale gap w long runie- powtorze grajac dobra, agresywna gre, nigdy taki nie bedzie- czy to FR czy SH. Tak jak wspomnialem mozna grac roznie: grajac np. 28/25 generujemy wiekszy dochod z nonSD wins- thats all (z wlasnego doswiadczeni wiem- eksperymentowalem grajc roznie nawet w long runie- ten styl jednak wymaga mega koncentracji/hand readingu itd.).

    Co do tego czy grajac 20/6/2 mozna generowac dochod- z tym nie bede sie sprzeczal poniewaz nie praktykowalem- dla mnie takie staty oznaczaja fisha na stole a w zasadzie nito/call station- co pasuje do modelu weak/passive- zreszta.

    Jeszcze raz powtorze nie staraj sie na sile zmieniac suchych stat, poniewaz IMO masz sporo leakow w grze, ktore sie eliminuje poprzez analize wlasnych, poszczegolnych rozdan, doskonalenie umiejetnosci- ksiazki, artykuly, szkolenia itd.

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    krrrr
    Posty
    146
    zrobiłem na NL2 ponad milion rąk. Miałem statsy rzędu 23/14.

    ponad 12 PTBB / 100 rąk w long runie ( 1kk rąk )

    Tutaj w zasadzie potoddsy naprawdę przestają mieć znaczenie. Liczą się impied odds.

    W razie pytań, zapraszam na priv