Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    8
    Witam

    Panowie mam ogólnie problem z oszacowaniem rąk przeciwników, nie wiem jak się do tego zabrać :/ Mam statystyki, ale nie wiem jakie ręce mogą odpowiadać danym stat.

    Czytam w wielu rozdaniach, ze stawiacie kogoś PF czy na flopie na AA, AK , KK , czy inne karty, a ja tego nie potrafie przewidziec :|

    Wiem wiem, moj problem jest lamerski,ale bez poradzenia sobie z nim pewnie nie mam co grać dalej w pokera

    Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, może sa jakieś artykuły na ten temat, książki ?

    Pzdr.
    zabol

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Ściągnij sobie Poker Trackera albo Holdem Managera. Program ten będzie Ci pokazywał jaki % rąk dany gracz podbija przed flopem. Dla przykładu PFR=8 to jest coś w stylu:
    88+,ATs+,KTs+,QJs,AJo+
    ale równie dobrze może być coś w stylu
    22+,AQs+,AQo+

    Więc gdy przeciwnik z PFR=8 podbija automatycznie szacujesz zasięg jego rąk na te podane wyżej. Później to już w zależności od flopa, readów itd.

    Gdy Ty podbijasz przed flopem z AKs a gracz Cię raisuje z MP patrzysz na jego 3bet preflop. Załóżmy że wynosi on 3. Jest to coś w stylu TT+,AKs,AKo tyle że możesz skrajne ręce typu TT wyrzucić gdyż raisuje z MP. Grasz więc najprawdopodobniej z zasięgiem JJ+ i AKo/AKs.

    Dokładniejsze informacje dostaniesz gdy spojrzysz na statystyki pozycyjne, np. jaki % rąk gracz podbija z UTG a jaki z BTN. Dajmy na to gracz mający PFR=8 z UTG podbija tylko 4% rąk, to wychodzi: 99+,AQs+,AKo.
    Z BTN podbija 15% rąk więc jego zasięg jest znacznie szerszy.

    Dalej to już korzystasz z statystyk cbet flop, cbet turn itd. Czyli ile % rąk podbijanych przed flopem również podbija na flopie. Gdy gracz ma cbet flop powyżej 90% to na flopie betuje prawie cały swój zasięg PFR, gdy jednak ma cbet dajmy na to 50-60% to betuje on w zależności od struktury flopa. Np. na flopie Axx nie będzie cbetował underpar (to w dużym uproszczeniu). Gdy ma niski cbet turn i dalej zagrywa na boardzie Axxx to najprawdopodobniej ma już tam dobrą made hand, AQ+, AA, set - natomiast gdy ma wysoki cbet turn to może on na tym boardzie 2nd barrelować nawet takie ręce jak JJ czy KQs.

    W ten sposób to działa.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 29-03-2010 o 17:03

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    8
    Dzięki anoxic za post. Mam HM i własnie mi chodzi o to co poniżej napisałeś.

    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Ściągnij sobie Poker Trackera albo Holdem Managera. Program ten będzie Ci pokazywał jaki % rąk dany gracz podbija przed flopem. Dla przykładu PFR=8 to jest coś w stylu:
    88+,ATs+,KTs+,QJs,AJo+
    ale równie dobrze może być coś w stylu
    22+,AQs+,AQo+
    Podajesz zakres rąk przy 8% PFR i moj problem polega na tym, że nie wiem jaki zakres rąk odpowiada danemu PFR% czy tam 3BET%.

    Domyslam się , że jesli ktoś ma 1% PFR i raisuje to zapewne ma te AA, KK , ale zakres rąk z 5% PFR, 6%, czy z 10% juz mi sprawia problem bo nie wiem jakie karty mogą się zaliczać do tych %.

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    PokerStove: Poker Software and Analysis ściągnij ten program. Wklepujesz sobie tam zakres rąk i pokazuje Ci ile to jest %. Dodatkowo służy jako kalkulator equity.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    8
    O to mi chodziło Mosznik, dzięki.