Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: NL20 QQ 250bb

  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    koles staty 20/15/5.3 po 7.2k rękach
    żadnych dodatkowych readow nie grał ogolnie podczas tej sesji zbyt wielu rąk

    ***** Hand History for Game 2193741695 ***** (IPoker)
    $20.00 USD NL Texas Hold'em - Monday, March 29, 01:00:24 ET 2010
    Table Puppy (No DP 50 bb min) (Real Money)
    Seat 8 is the button
    Seat 1: PotBettor ( $19.84 USD )
    Seat 3: Catalanes ( $21.61 USD )
    Seat 5: PaJebnie ( $50.96 USD )
    Seat 6: Spronxi1 ( $28.52 USD )
    Seat 8: whiplasher ( $34.73 USD )
    Seat 10: fishfooder ( $20.78 USD )
    fishfooder posts small blind [$0.10 USD].
    PotBettor posts big blind [$0.20 USD].
    ** Dealing down cards **
    Dealt to PaJebnie [ ]
    Catalanes calls [$0.20 USD]
    PaJebnie raises [$0.80 USD]
    Spronxi1 folds
    whiplasher raises [$3.10 USD]
    fishfooder folds
    PotBettor folds
    Catalanes folds
    PaJebnie calls [$2.30 USD]
    ** Dealing Flop ** [ , , ]
    PaJebnie bets [$2.80 USD]
    whiplasher calls [$2.80 USD]
    ** Dealing Turn ** [ ]
    PaJebnie ????


    wiec tak callnalem preflop bo nie chcialem sie stackowac z nim akurat a moze trzeba bylo 4betowac?
    flop spadł oczywiście dobry ale po jego callu byłem pewny że ma KK, AA może jeszcze JJ
    Co robimy na turn?

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    122
    jak ni umisz grać na deep staku to nie graj bo to ci spota komplikuje.
    A AK ni mioł?
    A na poważnie jeżeli pre flop załozyłeś że gra tam tak z JJ+,AK(100bb założenie)
    To post flop ręka jest nie do sfoldowania gdyż wartość oczekiwana zwana ev=2,79 czyli stakując się ever na tym flopie wygrasz ever 2,79 nawet gdy przegrasz.Ponimajesz?
    Ostatnio edytowane przez lolo2 ; 29-03-2010 o 02:09

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    PF poprawnie - zasięg z którym taki koleś będąc 175bb deep stackuje się PF to prawdopodobnie AA, KK, może ewentualnie QQ. Na takich głębokich stackach równie dobrze możesz 4betować z każdym syfem, bo imo on zawsze zagra tu 5-bet albo fold.
    Cytat Zamieszczone przez Oskarek89 Zobacz posta
    flop spadł oczywiście dobry ale po jego callu byłem pewny że ma KK, AA może jeszcze JJ
    Co robimy na turn?
    Słucham? Chyba żartujesz... Zagrywasz lead-bet za mniej niż pół puli, on tylko sprawdza i jesteś pewny że ma AA, KK, JJ? To brzmi jakbyś miał mega read, a napisałeś że nie masz. Nie uważasz że mając te ręce będzie Cię tu zawsze przebijał? IMO właśnie dlatego, że tylko sprawdził tak mały bet skłaniałbym się do obstawienia go na średnią pp, może AKh lub AQh. Skoro masz tak solidną próbkę rąk, to wypadałoby podać pf 3bet, dużo by to wyjaśniło

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    lolo2 właśnie nie lubie za bardzo grać na deep stacku ale dosłownie w kilka rozdań się nabudowałem na jednym kolesiu i zaraz było to rozdanie
    prodigy podałem przeciez 3bet = 5.3
    dlaczego tak zagrałem ? może źle się wyraziłem że nie miałem na niego readów bo mimo takiej bazy to akurat bardzo mało grał 2-3 rece z czego raz slowplayował over pare dlatego postawiłem go na taki zakres

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    A to małe nieporozumienie. Przywykłem do podawania statystyk w formie VPIP/PFR/AF, myślałem, że to jego agresja
    3bet pf wielkości 5.3 znaczy (pomijając wszelkie inne ready), że jego zasięg pf to jakieś 99+, AQ+. Do tego załóżymy, że będąc na pozycji 3-betuje większy zakres, a będąc bez pozycji mniejszy - to chyba dość logiczne założenie i możemy tak powiedzieć. Czyli na btn, tak jak w tym przypadku, wartość ta będzie największa i będzie wielkości powiedzmy 6.5% - czyli 88+, ATs+, KQs. Uważam więc, że obstawianie go (po tak słabym zagraniu na flopie!) na sam czubek jego zasięgu jest błędem. Jeśli widziałeś go grającego w podobny sposób overparę, to konieczna jest odpowiednia notatka, bo to poważny read. Tylko, że na tym flopie prawie wszystko jest overparą

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    no właśnie i często wole wrzucic preflop stack z takim QQ bo na takim flopie nie wiem co zrobic, wiem ze to jest EV+ ale często taka osoba jak on ma tam lepiej bo mimo to na ipoker na 6maxach straszne murki siedzą i wiekszosc pul to nonshowdown jest

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Co robimy na turn? Betujemy.

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    PF poprawnie - zasięg z którym taki koleś będąc 175bb deep stackuje się PF to prawdopodobnie AA, KK, może ewentualnie QQ. Na takich głębokich stackach równie dobrze możesz 4betować z każdym syfem, bo imo on zawsze zagra tu 5-bet albo fold.
    Może postaram się przełożyć to na polski: nie możesz 4-betować go z QQ, bo spasuje wszystkie gorsze ręce, a z lepszymi zagra 5-bet.
    Cytat Zamieszczone przez Oskarek89 Zobacz posta
    wiem ze to jest EV+ ale często taka osoba jak on ma tam lepiej bo mimo to na ipoker na 6maxach straszne murki siedzą i wiekszosc pul to nonshowdown jest
    To nie jest murek, tylko TAG, na dodatek lubiący 3-bety. Po co callujesz jego 3-bet? żeby złapać seta? Lepszego flopa nie trafisz. Albo jesteś result oriented, albo ja czegoś tu nie łapię...

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    imo lead turn i river c/c imo

    Co do sprawy na takich stackach call pre jest ok imo , jak ktos pisal na 4beta zrzuca wszytko gorsze a 5bet to juz imo tylko AA,KK , callujesz zeby dac mu szerszy zakres . I jak ktos napisal daj mu szerszy zakres na BTN dodatkowo napisz cos o UTG i o swoich statach bo jesli UTG jest slaby to Ty duzy zakres bedziesz raisowal i jesli BTN jest kumaty moze czesciej 3betowac Twoj raise . A jezeli slowplayowal to bet tez kolo 1/2 puli i na river jesli nie trafisz full Q na 5 to c/c albo c/f zalezy od betsizingu i jego gry na river

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    A co sądzicie o tym leadzie na flopie? Nie lepszy byłby ch/raise??

    Edit:
    Jeszcze jedna rzecz, czy będąc na miejscu whiplasher'a nie raisowalibyście tutaj CAŁEGO swojego zakresu?? Wysokie pary for value, wysokie karty jako semi-bluff i wszystko inne jako bluff. Tak lead za mniej niż pół potu (w większości sytuacji) odczytałbym jako średnią parę, która nie wytrzyma raisu na TAKIM flopie, a już na pewno 2nd barrela na turnie w 3betowanej puli....
    Ostatnio edytowane przez Nihil_Novi ; 29-03-2010 o 18:01