Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Witam,

    staty przeciwnika:
    21/17 3bet-7,8 cbet-71

    Full Tilt No-Limit Hold'em, $0.25 BB (6 handed) - Full-Tilt Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    saw flop

    UTG ($35.30)
    Hero (MP) ($28.73)
    CO ($28.85)
    Button ($32.83)
    SB ($25)
    BB ($25)

    Preflop: Hero is MP with ,
    1 fold, Hero bets $0.85, CO raises to $3.25, 3 folds, Hero calls $2.40

    Flop: ($6.85) , , (2 players)
    Hero checks, CO checks

    Turn: ($6.85) (2 players)
    Hero checks, CO bets $3.50, Hero raises to $11.25, CO calls $7.75

    River: ($29.35) (2 players)
    Hero bets $14.23 (All-In), CO calls $14.23

    Total pot: $57.81 | Rake: $2.89

    Proszę o ocenę ręki.
    Mam 2 pytania:
    1) czy po nieudanym ch/r na flopie warto leadować turn?
    2) as played czy warto raisować turn? Miałem następujące wątpliwości:
    - bardzo podejrzany jest brak cbeta od gościa, który taki flop powinień cbetować, szczególnie w 3betowanej puli
    - raisując tutaj turn, wyrzucam bluffy z rozdania, wyrzucam z rozdania KK czy QQ, raczej mało prawdopodobne, że ma tu jakieś AK czy AQ (powinień być cbet), zostaną w rozdaniu tylko AA
    - czy w takim razie (dostaniemy calla tylko calla od AA) nie warto zagrac check/call turn i check/call river lub bet/fold river??
    - jeżeli nie wierzyć w jego AA to na co innego można go tutaj obstawić? Jest szansa, że na showdownie zobaczymy coś innego??

    Tak generalnie to nie wiem czy się za bardzo nie wkręciłem w to rozdania i czy nie za bardzo kombinuję. Mam middle seta w 3betowanej puli, więc może po prostu wrzucić stacka i jeżeli pokaże to AA to szybko zapomnieć i grać dalej??

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    156
    to jest allin all day long, callujesz pre 3bet, i zastanawiasz sie nad bet/fold riv?

    czyli rozumiem, ze na niskim flopie bys zrzucil, skoro tu sie zastanawiasz, to idac tym tokiem rozumowania, nie powinienes callowac 3beta w ogole

    po 2 gosc ma 3 bet 7,8 = ATs+, AJo+, moze nawet pp 3 betuje, jak ma asy to zwykly cooler
    Ostatnio edytowane przez k00ky ; 25-03-2010 o 20:48

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Cytat Zamieszczone przez Nihil_Novi Zobacz posta
    Mam 2 pytania:
    1) czy po nieudanym ch/r na flopie warto leadować turn?
    2) as played czy warto raisować turn?
    1)Ja bym powiedział, że nawet TRZEBA leadować turn. Musisz budować pulę, bo masz mega silny układ i chcesz wrzucić wszystkie pieniądze do środka.
    2)As played oczywiście też raise, z tego samego powodu co w poprzednim zdaniu. Nawet odrobinę mniejsze przebicie bym dał, żeby pokusił się o sprawdzenie z jakimś AT.

    Po tym co piszesz ewidentnie widać, że nadziałeś się na AA, ale nie ma sensu żebyś się obwiniał. Gość ma mega szeroki 3bet, jak trafnie zauważył kolega, i równie dobrze jak AA może mieć tu 33, 55, AK, AQ, AJ, może nawet jakieś KQh czy ATh, nigdy nie wiadomo. Sądzę, że trafiłeś jeden z najlepszych flopów, dla mnie to jest nie do zrzucenia NIGDY.

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Zgadza się trafiłem tu na AA i przegrałem BI, ale ta ręka nie daje mi spokoju.
    Rozumiem, że PF może tu mieć bardzo szeroki range, PP, jakieś AK, AQ czy coś tam. Tylko, że z większością tego rangu daje cbeta, check jest już mocno podejrzany. Następnie po moim checku betuje turn i to również jest ok, może mieć KK, QQ, bluff. Natomiast mój raise nie ma raczej szans wyciągnąć kasy od żadnego z tych układów, ponieważ on to wszystko folduje. No chyba, że jakieś AK, ale dość niestandardowo rozegrane.
    Rozumiem, że to cooler, tylko nie daje mi spokoju to czy nie mogłem rozegrać tego spokojniej i zmniejszyć strat.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    lol cooler a szczegolnie vs taki typ reload and forget imo.

  6. #6
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Trochę szukasz na siłę usprawiedliwienia, a takiego nie ma, bo nie mogłeś stracić mniej mając DRUGIEGO NUTSA. Bije Cię TYLKO jedna ręka, wcale nie jest powiedziane że KONIECZNIE z Ax musi grać cbeta. Gdyby miał AK np, to mógłby włączyć mu się jakiś fancy play syndrome i np przeczekałby flop sugerując że nie ma A. Tak samo mógłby postąpić z każdym Ax. A wiadomo, że po takim rozegraniu nie spasuje nagle AK na blank turnie.

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Nihil_Novi Zobacz posta
    bet/fold river??
    Nevah!!!! Jeszcze w 3betowanym pocie, co Ty za herezje tu siejesz?!

    [x] result-oriented

    A co do braku cbeta na flopie, to bardzo często będzie też pot control z QQ-KK albo JX, dlatego lepszy będzie chyba leadbet turn zamiast check-raise'a
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 26-03-2010 o 15:14

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Eh, nie jestem result-oriented. Z tego rangu co podałeś Trias żadna ręka nie wytrzyma raisu na turnie i dlatego się zastanawiam czy ma on sens. Jedyne co mi tu pasuje to to co napisał Prodigy, czyli jakieś AK czy może inne Ax, które mogłoby to callnąć.

    Generalnie ok, chyba się trochę za bardzo wkręciłem w tą rękę. Lead na turnie i później push wydaje się lepszą opcją, która oszczędziłaby mi trochę wątpliwości i rozmyśleń.
    Pzdr

  9. #9
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    256
    na folpie zagrałbym donkbet za 2/3 puli udając słabość ..i shove do raise'a ..ale ja gram radosny styl pokera, więc w sumie nie polecam;)

  10. #10
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    353
    Tylko, że donkbetem na flopie nie dajemy szansy bluffom na danie cbeta. Prawdopodobnie od KK, QQ czy TT również nic nie wyciągniemy. Raisa dostaniemy tylko od AK, AA może od AQ... także stary dobry check/raise chyba wciągnie więcej kasy do puli