Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    124
    Witam, ostatnio doszedlem do wniosku ze talentu do cash po prostu nie mam i postanowilem sprobowac szczescia w HU sng. Dopiero sie ucze wiec dobrze chyba jest zaczac zadawac pytania.

    Przeciwnik bardzo agresywny - w tej rece mialem dylemat czy na riverze V-betowac czy pozwolic mu blefowac, bo po chwili zastanowienia doszedlem do wniosku iz mogl miec draw na flopie lub srednia pare / pocket pair. Domyslam sie rowniez ze powienienm zabetowac turn...

    Full Tilt Poker, $15/30 Hold'em Tournament, 2 Players
    Hand Converter by Pokerhand.org

    Board:
    shevrette (BB): $1,375
    asuranceturix (Button): $1,625

    Dealt to shevrette

    Pre-flop:
    asuranceturix raises to $60, shevrette raises to $180, asuranceturix calls $120

    Flop: ($405) (2 Players)
    shevrette bets $250, asuranceturix calls $250

    Turn: ($905) (2 Players)
    shevrette checks, asuranceturix checks

    River: ($905) (2 Players)
    shevrette?
    Ostatnio edytowane przez kubali ; 02-04-2010 o 17:26

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Ja bym zagrał check/fold na flopie. Bo jesteś OOP, nie masz nic poza 1 overcard, a gracz jest agresywny. Przeciwko takim graczom nie budowałbym puli z niczym, zwłaszcza bez pozycji, tylko czekał na dogodną okazję czyli jak trafię coś fajnego.

    No ale oceniając Twój river: zagrałbym chyba jakiś mały bet (300-450).

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    134
    Ja mam pytanie generalnie do turna i jego rozegrania.

    Flop - Lead przeciwnik call
    Turn - J - Lapiemy 2 pare a po naszym Leadbecie na Flopie oceniamy przeciwnika na draw ewentualnie srednia pare i robimy Check dlaczego tak?

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    124
    Napisalem, ze powinienem zabetowac turn - po prostu moj blad za szybko podjalem decyzje.

  5. #5
    na river value bet w zależności jak wiesz że Cię sprawdzi z 3,4rd pair to pół puli ~450 a jak zrzuca na duże bety to 200-250.
    pozdrawiam

  6. #6
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Ja bym się czepił koncepcji.Wydaje mi się,że 3bet to dramat. Po co budować pulę z reką drawującą z kolesiem który najpewniej jest mega loose( na tych stawkach nawet nit gra loose). Zeby cos wygrać musisz coś trafić. Koleś 3bet sprawdzi z niemal każdym gównem, a cbet z over kartami i każdą złapaną parą.
    Wiec skuteczność cbeta jest minimalna. Bardziej prawdopodobne,że na flopie nic nie trafisz niż, że trafisz.
    Tutaj bardzo łatwo manipuluje się pulą przy kartach wspólnych bo gracze nie wiedzą na czym polega betsizing. Wiec jeśli zagrasz over bet z jakaś sensowną ręka na bezpiecznym stole, to donki chętnie cię sprawdzą nie patrząc ile podbijasz.
    Ogolnie wydaje mi się za największym błędem było zbudowanie puli, co spowodowało że jesteś prawie z nią związany.

    I najważniejszy chyba wniosek, który można wyczytać już z tabelki primordiala czyli z loose agresive staraj się trzymać małe pule.


    BTW
    Jeśli koleś agreswyny to trzeba mu dawać szanse żeby się sam załatwił