Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: NL5 set

  1. #1
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1
    Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich serdecznie A teraz do rzeczy.

    Button 13/8 po 40 rozdaniach. Brak jakiś większych readów.
    MP 30/20 po 10 rozdaniach.

    PokerStars No-Limit Hold'em, $0.05 BB (6 handed) - Poker-Stars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

    Button ($5.27)
    SB ($11.31)
    BB ($5)
    UTG ($5.97)
    MP ($11.57)
    Hero (CO) ($5.68)

    Preflop: Hero is CO with 3, 3
    1 fold, MP bets $0.20, Hero calls $0.20, Button raises to $0.60, 2 folds, MP calls $0.40, Hero calls $0.40

    Flop: ($1.87) 2, 3, 8 (3 players)
    MP checks, Hero bets $1.40, Button calls $1.40, 1 fold

    Turn: ($4.67) 6 (2 players)
    Hero checks, Button bets $2, Hero ????

    Czy sprawdzenie beta na turnie jest poprawne?
    Czy może check/fold jest bardziej optymalne?
    Preflop po 3-becie callujemy czy fold?

  2. #2
    masz do puli 6.5 doplacic 2
    i mozesz jeszcze wygrac jakies 1.6 jesli ma zeczywicie kolor
    wydaje sie ze call dla fula jest do zniesienie masz jakies 22 % na wygrana

  3. #3
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Chociaż próbka 40 rozdań jest mała, to sądzę że możemy określić naszego przeciwnika jako selektywnego i mającego jakieś pojecie o grze. Prawdopodobnie jest świadomy tego, że na nl5 nie opłaca się blefować, więc myślę że jego zasięg pf jest tu dość wąski: AJs+, TT+. Przeciwko tak wąskiemu zasięgowi moim standardowym zagraniem na flopie jest check-raise, zwłaszcza kiedy pula jest tak duża. Wynika to z tego, że spodziewam się następującego rozegrania z jego strony:
    1. Jeśli ma overkarty bez trefla, to prawdopodobnie bez względu na to co zrobimy nie wyciągniemy od niego ani grosza na takim flopie.
    2. Jeśli ma overpair bez trefla spodziewam się że będzie betował flop (po dwóch checkach) chcąc chronić swoją rękę przed drawem.
    3. Jeśli ma overpair lub overkarty z treflem to praktycznie zawsze będzie betował mocno taki flop i w przypadku przebicia na pewno nie spasuje takiej ręki. W porównaniu z Twoim rozegraniem, ten sposób wydaje mi się o tyle lepszy, że rozegranie kończy się już na flopie, kiedy w prawie każdym przypadku (z wyjątkiem przypadków kiedy ma dwa trefle na ręku) jesteśmy faworytem. Dodatkowo unikamy bardzo trudnej decyzji na turn, jeśli pojawi się kolejny trefl.

    Podsumowując i odpowiadając na Twoje pytania:
    - preflop sprawdzenie jest poprawne ze względu na sprawdzenie gracza z MP; gdyby go nie było, to już nie jest poprawne (chyba że zakładasz że przeciwnik odda Ci cały stack za każdym razem gdy trafisz seta, co raczej nie jest dobrym założeniem)
    - na turnie jedyną opcją jest imo check/fold; wychodzę z założenia że mamy do czynienia z przeciwnikiem takim jak napisałem wyżej, a taki nigdy nie będzie tu betował, jeśli nie ma flusha;

    EDIT: przy założeniu takiego zasięgu jaki mu dałem (tylko ręce z treflem) mamy prawie 23% na wygranie tego rozdania

    Board: 2c 3c 8c 6c
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 22.727% 22.73% 00.00% 360 0.00 { 3d3h }
    Hand 1: 77.273% 77.27% 00.00% 1224 0.00 { AcAd, AcAh, AcAs, KcKd, KcKh, KcKs, QcQd, QcQh, QcQs, JcJd, JcJh, JcJs, TcTd, TcTh, TcTs, AcKc, AcQc, AcJc, AcKd, AcKh, AcKs, AdKc, AhKc, AsKc, AcQd, AcQh, AcQs, AdQc, AhQc, AsQc, AcJd, AcJh, AcJs, AdJc, AhJc, AsJc }

    Mamy do dołożenia $3 aby wygrać $7.67, a więc potrzebujemy 39% equity. To prawie 2x więcej niż mamy, więc zdecydowanie się nie opłaca.
    Ostatnio edytowane przez prodigy99 ; 24-03-2010 o 13:40