Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Nl50 T9s

  1. #1
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Dopiero co zaczałem grać na SH i czuje się tu wyjątkowo nieswojo... Liczę na dużo konstruktywnej krytyki

    Poker Stars $0.25/$0.50 No Limit Hold'em - 6 players
    The Official 2+2 Hand Converter Powered By DeucesCracked.com

    MP: $50.00
    CO: $26.40
    BTN: $50.00
    SB: $50.00
    Hero (BB): $50.50
    UTG: $24.90

    Pre Flop: ($0.75) Hero is BB with
    UTG calls $0.50, 2 folds, BTN raises to $2, 1 fold, Hero calls $1.50, UTG calls $1.50

    Flop: ($6.25) (3 players)
    Hero bets $3.50, UTG raises to $8, BTN folds, Hero raises to $36.50, UTG calls $14.90 all in

    Turn: ($52.05) (2 players - 1 is all in)

    River: ($52.05) (2 players - 1 is all in)



    rozegrałem przy stoliku z tym gosciem tylko 15 rozdan ale gosc sprawdził przynajmniej z 8 razy flop i za kazdym razem gral agresywnie postflop. Raz pokazał po allinie na flopie gutshota(przegral 20$)

    BTN= unknown
    wiedziałem ,że chce sie zestackować z nim na tym flopie ale nie miałem koncepcji co zrobić. pomyślalem że jak donktbetne a on mnie zraisuje to BTN się złoży szybko i zostaniemy we 2 w rozdaniu.

    Jak to widzicie?

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Oop, z limpującym fiszem z niepełnym stackiem i iso z buttona po prostu fold pre flop. As played na pewno ok, chociaż jak gra aggro to c/r jest chyba lepszym rozwiązaniem. Skoro zabetuje tam dużo swojego range (a pewnie tak zrobi) to zwiększasz swoje fe. Cała sytuacja powinna jednak nie mieć miejsca.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    fold preflop i wcale nie chcesz sie stackowac na tym flopie

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    fold preflop i wcale nie chcesz sie stackowac na tym flopie
    +1

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    hmm.. troche się mnie dziwi to ,że proponujecie fold preflop.

    Chyba niewystarczająco opisałem postać przciwko której gramy. Ten kolo był na jakimś tilcie albo jest totalnym maniaciem i wiedziałem że on tam wsunie stack może nie z any two ale z pewnie tak : 22+,KTs+,QJs,75s,64s+,52s+,43s,ATo+,A4o-A2o,KTo+,QJo,75o,64o+,52o+,43o

    Bardziej się zastanawiałem co robić żeby BTN sobie odpuścił.

    Przyjmuję jednak ,że trochę przesadziłem skoro rady są jednoznaczne co do gry PF. A co jeśli maniac ma wiecej niż 50bb ??

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    to fold, bo z Ace-hi masz coinflipa, a SC sluza do gry z pozycja

  7. #7
    nice call

  8. #8
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    to fold, bo z Ace-hi masz coinflipa, a SC sluza do gry z pozycja
    Chodziło mi o to czy jeżeli donk ma 70-100bb to czy to nadal jest fold preflop według was???

    SC służą do gry z pozycją, tak to prawda ale nie ma reguł których się trzeba sztywno trzymać. Ja przeciwko wariatom ultraagrodonkom czy jak tam ich nazywać gram bez pozycji SC, nie wydaje mi się żeby to był błąd.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Sc bez inicjatywy to typowa ręka jak pocket pair -> musisz mieć dobre implied odds żeby ją zagrać. To wymaga żeby ktoś albo był bardzo aggro (wtedy masz implied oddsy również przeciwko jego air) albo żeby jego range był tight. Ale ponad tym wszystkim jest rozmiar stacka, który ma być po prostu duży żebyś zarobił ile trzeba jak trafisz. Inną bajką są wysokie sc QJs/KQs, bo nimi częściej flopuje się top pair, które na agresywnych graczy czesto wystarczą.

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Gliwice
    Posty
    15
    Witam,

    Jeśli już wszedlbym do rozdania preflop w tej konkretnej sytuacji, to postflop rozegralbym agresywnie tylko z made hand albo monster-drawem. Po prostu folding equity z takim gosciem jest bardzo niewielkie. Zauważ, że w tym rozdaniu miał prawie zupełne air, a mimo to miales z nim na flopie tylko coin-flipa. Nie rozumiem zatem tekstu "wiedziałem ,że chce sie zestackować z nim na tym flopie", ja bym tam raczej nie chciał. Czekałbym na lepsze okazje.