Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
  1. #11
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Szczecinek
    Posty
    199
    Powiem zupełnie poważnie, że gra do 2 zwycięstw to zdecydowanie za mało. Jedziesz pograć dwie partie ( może 3) czyli jak dobrze pójdzie 7 minut ( masz szczęście 12). To ja zdecydowanie dłużej będę jechał do lokalu. Po za tym co weryfikuje rozegranie 3 partii? Zagrajmy turniej w pokera z blindami co 5 minut stack początkowy 4 tysiące, przecież jak jesteś dobry wygrasz.)))) Grałem w kilku turniejach i zawsze grało się do 4/5 zwycięstw. Wyeliminowany jest przypadek, losowość a decydują umiejętności. Przecież chodzi o to by punkty były przyznawane za umiejętności, a nie sytuacje w której dajmy przykład. Przeciwnik rozbija bile które dobrze mu się ułożyły od ręki kończy grę. ( i to wcale nie jest rzadkość żeby nie było, że daje skrajny przykład) 1-0 dla rywala, a ja jeszcze nie dotknąłem kija. lol . No ale w końcu jeszcze jest druga partia, którą zawsze mogę rozpocząć . Rozbijam trafiam bile jedną drugą no i pech chciał że przy wbijaniu trzeciej wpadła czarna. Kurde koniec. Czas trwania 6 minut - ilość uderzeń pierwsza partia 0 druga 3 wliczając rozbicie. Czas przejazdu w dwie strony 40 minut. punktów zero bo przecież źle zagrałem i jestem słaby. W pierwszej partii nawet nie zagrałem w drugiej wreszcie mogłem poczuć smak gry no ale wpadła przecież czarna stąd czas się ubierać. 5 zwycięstw dużo tych zbiegów okoliczności musiałoby się wydarzyć aby powiedzieć przegrałem pechowo. Przecież jeśli przeciwnik zrobił 3 partie od ręki a ja zawaliłem kolejne 2 świadczy o tym, że spokojnie można pojechać do domu mówiąc pozamiatał mnie. Jak będą podobne umiejętności szykują się naprawdę ciekawe gry do 5 wygranych fremów. Maksymalnie rozegranych będzie 9 gier!!! A graczy możemy umawiać na godziny więc nikomu nie powinno to przeszkadzać.
    Ostatnio edytowane przez egon ; 24-03-2010 o 12:44

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    185
    No to może podział na diwe ligi
    1. liga for fun... porozmawiać i się spotkać a przy okazji pograć. 2. liga na poważnie poważnie.

    Egon masz racje odnośnie szczęścia itepe ale sądzę że jeżeli ktoś chce grać bardzo poważną lige to RS nie jest najdogodniejszym miejscem. w poznaniu masz kluby bilardowe i tam raczej są bardzo poważne rozgrywki. W RS będzie to liga pokerzystów z poznania for fun.

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Szczecinek
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez mario.10 Zobacz posta
    pisze sie

    tez mysle ze do 2 zwyciestw jest ok. pewnie bedzie z minimum 10 osob a to juz jest ponad 20 meczy. )

    pozdr
    Mario chodzi nam o ligę czy jednodniowy turniej??? Jeśli jednodniowy turniej to rozumiem to wyśmienicie. Uważam że gra do 2 zwycięstw będzie dobrym rozwiązaniem. Potem półfinały do 3 i np finał do 4. Ale jeśli chodzi o ligę to naprawdę do 2 zwycięstw gra to bardzo krótki czas. Pamiętajmy o tym że wpierw zbierzmy ekipę chcącą brać w niej udział. A nie, że nagle po 2 przegranych ktoś tym bardziej będzie miał argument do nie przyjeżdżania mówiąc " na 15 minut mi się nie chce". Dlatego proszę nie odbierać tego jakąkolwiek moją złośliwość ale chęć pokazania problemów jakie w trakcie mogą się pojawić. Mam już je za sobą i z doświadczenia wiem, że tak to może wyglądać.

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Szczecinek
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez mudzin Zobacz posta
    No to może podział na diwe ligi
    1. liga for fun... porozmawiać i się spotkać a przy okazji pograć. 2. liga na poważnie poważnie.

    Egon masz racje odnośnie szczęścia itepe ale sądzę że jeżeli ktoś chce grać bardzo poważną lige to RS nie jest najdogodniejszym miejscem. w poznaniu masz kluby bilardowe i tam raczej są bardzo poważne rozgrywki. W RS będzie to liga pokerzystów z poznania for fun.
    A czemu nie może być wesoło i przy okazji tabelka rankingowa. 20 graczy ? ok 4 grupy po 5 graczy albo 5 grup po 4 i awanse nawet po 3 graczy dalej .Dużo gry i śmiechu a przede wszystkim również rywalizacji.

  5. #15
    To może jakiś kompromis?
    Proponuję grę do 3 zwycięstw.
    Pozdrawiam!

  6. #16
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    459
    Do 3 zwycięstw to juz max! TAK JAK PISAŁEM to ma być liga dla ludzi z pokera, czyli nie specjalistów od bilarda,, żależy nam by zagrało jak najwięcej osób ze środowiska i było wesoło, a faktycznie powążne turnieje bilardowe można grać w Hadesie, Zakręconej Bili i innych takich miejscach. Myślę, że sporo osób z naszej pokerowej ekipy ma podobne umiejętności (przynajmniej Ci z którymi grałem: Seba, Mari, Marcinas, Kula) a nawet jeśli ktoś jest nieco słabszy to właśnie tą "losowością" może trochę nadrobićjak w pokerze...mamy się dobrze bawić!!! Bo jeśli zrobimy tak poważną ligę to za chwilę znajdą się osoby które będą krytykować, że kije są do d.., bandy krzywe, oświetlenie ma za mało luksów, kreda jest tylko jedna..etc

  7. #17
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    23
    tez bym coś pomyślał żeby z wami zagrać

    infopokerooo - dobrze prawisz z tymi przepisami ale wydaje mi się,że to bardzo łatwo ustalić wydrukować kartkę z oficjalnymi zasadami pool bilarda.

    druga sprawa to jezeli liga to faktycznie do 3 wygranych minimum - jak kazdy wie w poola bez problemu moze sie zdazyc ze 2 partie przegra sie w 10 minut bez podejscia do stołu...

    no i kolejna sprawa jesli to ma być liga to nie jest konieczne żeby wszyscy grali w ten sam dzień. rozpiska - pary i rozpiska na dni i godziny - jesli danej parze nie pasuje w danym terminie to ustalają sobie razem dogodny termin - wiadomo że w jakimś obrębie czasowym - tak aby np każda runda kończyła się w 3 dni od pierwszego meczu.

    co do wpisowego to jak najbardziej jakieś ogólne wpisowe do ligi na puchary, nagrody itp.ttd. 30-40zł chyba będzie ok - zależy ile chętnych,
    nie wiem ile kosztuje godz. bilarda w rs ale mozna liczyć że jeden mecz do 3 wygranych nie potrwa nigdy dużej niż 1h wiec to /2 - 10 czy 15 zł od osoby za każde spotkanie to stanowczo za dużo...

    - liga czyli gramy każdy z każdym -
    punktacja 3-0 = 3punkty
    3-1 = 3punkty i 1 punkt
    3-2 = 3punkty i 2 punkty

    to takie moje szybkie przemyślenia - jakby coś mnie jeszcze naszło to dam znać

    pablo

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Szczecinek
    Posty
    199
    Bo jeśli zrobimy tak poważną ligę to za chwilę znajdą się osoby które będą krytykować, że kije są do d.., bandy krzywe, oświetlenie ma za mało luksów, kreda jest tylko jedna..etc[/QUOTE] loolllllll!!!!! no ja na pewno bym się wykłócał)))). Z chęcią zagram w wesołej lidze bilardowej. W sumie muszę się nauczyć grać w bilard for fun. Czasem się może napije i mam nadzieję, że nikt się na mnie nie obrazi jak potraktuje to mega wesoło. I powbijam kilka bil przeciwnika. Pozdrawiam all.
    Ostatnio edytowane przez egon ; 24-03-2010 o 15:12

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    349
    Ty i na trzezwo wbijasz bile przeciwnika ;d

  10. #20
    chetnie pogram z gory mozecie sobie dopisac po 3 pkt za spotkanie ze mna