Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Villain 37/27/1.1 (74) (zwrócę tylko uwagę, że to 5-handed), agg% 25, fold to 3bet, fold to cbet i 4bet% nie podaję, bo mam niewielką próbkę; żadnych notek jak dotąd, ale parę rozdań wcześniej go squeezowałem i się złożył
    Hero 28/24/4.3, agg% 38, 3bet 5.8%, cbet 70%, cbet w 3betowanych pulach 81%

    Grabbed by Holdem Manager
    NL Holdem $0.50(BB) Replayer
    Hero ($51.30)
    ($50.50)
    UTG ($55.18)
    UTG+1 ($39.30)
    CO ($62.95)

    Hero posts (SB) $0.25

    Dealt to Hero

    UTG raises to $1.50,
    fold, fold, Hero raises to $6, fold, UTG calls $4.50

    FLOP ($12.50)

    Hero bets $8.50, UTG calls $8.50

    TURN ($29.50)

    Hero ??

    Pytania:
    1. Stackujemy się tu preflop, gdyby się odwinął? A jeśli nie, to czy nie lepiej flatnąć zamiast 3beta?
    2. Na takim boardzie, po 3becie pre flop przeciwko takiemu graczowi jesteśmy raczej zdeterminowani, żeby wrzucić stacka, pytanie tylko - w jaki sposób? Check-shove, tudzież check-call, licząc na float czy po prostu bet, bet, bet? Pik na turnie trochę komplikuje sprawę, zwłaszcza że sami go nie mamy, ale chyba nie aż tak bardzo - większość flush drawów w jego zasięgu to fd + overs, fd + gutshot, pair + fd itp., a z tymi będzie zwykle pushował flop (choć mały AF może sugerować co innego...), jeśli więc nie slowplayował seta lub overpair, to nadal jesteśmy z przodu...
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 22-03-2010 o 16:57

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Mój std play będzie tu niewielki bet turn i call shove. A jak będę sprawdzony to na niepikowym turn bet for value. Tak jak napisałeś na tym boardzie większość flush drawów będzie po prostu grała all-in, więc są opcje takie, że:
    - czasami wpadniesz w seta no i jesteś wtedy dead (musiałby callować małą pp pre a to pewnie zrobi rzadko także tylko TT)
    - czasami wpadniesz w kolor, ale to rzadko jak sam zauważyłeś
    - częściej będzie to 1 pair hand typu AT/99, która jeśli ma pika to na pewno nie odpuści
    - jest spora szansa, że jeśli villain jest loose w callowaniu 3betów, to floatuje ciebie na flopie z jakimś drawem w stylu QJ i ma plan dobierać do swojego układu + blefować ciebie na piku
    - jest pewna szansa, że slowplayuje wyższą parę, ale nawet jeśli jest slowplay pre, to bardzo rzadko ktoś slowplayuje post taki board
    - może mieć random air z As i ciebie floatuje

    Taki jest mój punkt widzenia vs ktoś kto wydaje się laggy ale w próbce, którą podałeś wygląda na to, że nie widziałeś u niego za bardzo showdownu żeby wiedzieć czym gra + nie jest wcale bardzo agresywny post flop. Nie wiem jak bardzo ale jeśli jest pasywny, to niezłą opcją może być c/r flop -> on tam zabetuje praktycznie cały swój range (niższe pary, random overcards itp.), bo zwykle agresor jak czeka na takim flopie to z intencją c/f i nie będziesz musiał rozkminiać czy floatuje czy co.

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    1. Jak 3-betujesz go vs UTG, to powinieneś się stackować, a jak chcesz foldować na 4-bet to oczywiście lepiej flatnąć.

    2. C/shove, c/c bzdura. Bet/bet/bet. Turn co prawda nie najlepszy, ale bet/call wchodzi w grę na tego gracza jak najbardziej.