Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    Ostatnio moja gra stoi na na wysokim poziomie, mimo to mam olbrzymie straty, dlatego też założyłem ten topic aby poradzić się was jak wy do tego podchodzicie. Bo przez ciągłe badbeaty moja gra się pogarsza próbuje ciągle czegoś nowego, i gram gorzej, co nie wpływa korzystnie na mój roll.

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    musisz zapomnieć że grasz pieniędzmi, traktuj to jak zapałki
    gorzej z realizacją tego

    w każdym razie poker nie jest dla ludzi którzy nie potrafią 3rd barrel bluffować kiedy trzeba bo w głowie ciągle mają wartość buy ina którego mogą przegrać w ten sposób, "cholera, 100$ na głupi blef, to prawie 300zł - olać to, odpuszczam jak sprawdzi cbet na flopie"

    no i bankroll management, ja sobie założyłem dość restrykcyjny, mimo iż gram full ringi to gram min 50bi per level więc długo to trwało zanim z nl4 się na nl25 wydostałem :P ale czuję ten komfort że strata nawet 10bi to nie jest dużo dla mnie czego nie mółbym powiedzieć gdybym grał np. 20bi per level.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 22-03-2010 o 19:11

  3. #3
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    teraźniejszość tego forum

  4. #4
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Zrób sobie przerwę, to przeważnie pomaga.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    566
    Cytat Zamieszczone przez Jakub W. Zobacz posta
    Ostatnio moja gra stoi na na wysokim poziomie.
    W moim przypadku to jest własnie sedno tiltu. Tilt to także brak wiedzy i umiejętności czysto "technicznych" i ogólnego niezrozumienia okreslenia długi okres. Niby każdy wie co to znaczy, ale w kontekście gry w pokera jest to jednak kwestia dość odległa i troche "abstrakcyjna"(bo nie potrafimy być jednocześnie w przyszłości i terażniejszości). Ja okresliłbym sie królem tiltu i zauważam, że jeśli poświece procesowi myślowemu troche więcej czasu(mniej wiecej okresle swoje szanse itd..), a nie tylko klikne bo coś tam mam, wtedy łatwiej jest mi wtedy przyjąć ewentualną porazke. Oczywiście moja gra także jest na bardzo wysokim poziomie, nie bardzo byłem w stanie okreslic co jeszcze można poprawić. Troche przeglądam forum, ale nie bardzo interesuje mnie dział strategii, nie czytałem książek, nie oglądałem filmików, nie używam trackera więc nie analizuje sesji. Dopiero po obejżeniu kilku filmików z DC, zdaje sobie sprawe z nie tyle braków, co z zupełnego braku wszystkiego . Do czego zmierzam. Lubie grać i bez wiedzy robie to czysto emocjonalnie."Zapomnij o ego" to jest dla mnie na obecnym poziomie nie możliwe. Chce wygrać, a nie podejmować decyzje. Gram nl25, a zdażają sie donki gorsze niż na nl2. Wtedy włącza mi sie, że jestem lepszy i musze wygrywac każdą pule. WIdze jak limpuja wszystko, grają check call z gut shotem, więc raisuje z 63 i brne w blef... Po prostu chce wygrać, nie obstawiając go na ręke, nie analizując stołu itd... Do tego czytanie tekstów typu, że na nl25 to powinno sie miec coś koło 6-8 BB/100.Myśle sobie ok, moge miec połowe i juz licze kase. Licze kase która jednak z jakichś powodów sie nie pojawia i zaczynam grac bardziej fancy. Zaczynam myśleć, że trzeba więcej kraść, więcej blefowac itd... Do tego poker jest chyba takim barometrem naszego ogólnego stanu psychiki. Nie bardzo pewnie można to zaobserwować, ale bazą tiltu jest chyba nasz stan emocjonalny, sytuacja życiowa. Obecnie czekam na książke poker mindset i mam nadzieje, że coś sie poprawi.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2009
    Przegląda
    Warszawa/Częstochowa
    Posty
    185
    Zrób przerwę. Mnie downswingi też dobijaly, ale stosuje się mniej więcej do tego co napisał anox + analizuję wykres - zauważyłem, że po każdym większym downswingu wykres skacze wyżej niż poprzedni szczyt więc - downswing prorokiem rusha haha

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Mam dokładnie tak samo, po downswingu, tilcie i zrobieniu sobie przerwy z 1 dzień + zanalizowanie rąk w PT/HEM = na następny raz gram swoją najlepszą A-game często wygrywając kilkanaście bi na dzień

    bo to z downswingiem nie ma tak że ciągle przeiciwnikom dochodzi 4outer na river, zawsze po stracie kilku bi dzień w dzień zaczynamy w jakimś stopniu tiltować i na pewno nie gramy A-game.

    Wystarczy porównać sobie vpip/pfr/af/3bet/cbet sesji downswingowo-tiltowych ze zwykłą sesją. Ostatnio podliczyłem moje staty z 300k rąk które zagrałem w pokera i wyszło 16/10/2 3bet=3 cbet=70 a podczas tiltu gram coś typu 30/22/5 3bet=5 cbet=99 :P w bezsensowny sposób oddając kolejne bi nawet idiotom którzy grają 90/60 od których mógłbym trzepać kasę to wikłam się w dziwne spoty z nimi chce ich na siłę wywalić z puli 3rd barrelami, crying calluję c/r na river z 3 parą i takie są tego skutki :P Zamiast poczekać na kartę chwilkę i ich dziabnąć na bi to sam im oddaję jak jakiś ultra fish. Zaczynam 3betować regów z 59o chcąc pokazać kto tu rządzi itd.

    Ale myślę że każdy tak ma, w mniejszym lub większym stopniu :P

    Mimo tego mam Steady Eddiego na PTR
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 22-03-2010 o 21:43

  8. #8
    Dołączył
    Mar 2008
    Przegląda
    Puławy/Łódź
    Posty
    454
    Ja powiem krótko: The Poker Mindset. Odkąd przeczytałem tę książkę ZNACZNIE lepiej radzę sobie z emocjami w trakcie gry. Jest to pozycja całkowicie poświęcona właśnie psychice i uczy jak prawidłowo myśleć o pokerze oraz m.in. radzić sobie ze swingami. Jeśli pomoże Ci w chociaż zbliżonym stopniu co mnie, to uwierz mi - jest warta każdych pieniędzy

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2009
    Przegląda
    Warszawa/Częstochowa
    Posty
    185
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Ja powiem krótko: The Poker Mindset. Odkąd przeczytałem tę książkę ZNACZNIE lepiej radzę sobie z emocjami w trakcie gry. Jest to pozycja całkowicie poświęcona właśnie psychice i uczy jak prawidłowo myśleć o pokerze oraz m.in. radzić sobie ze swingami. Jeśli pomoże Ci w chociaż zbliżonym stopniu co mnie, to uwierz mi - jest warta każdych pieniędzy
    No ja właśnie zamówiłem z ebay. Wyszło 15,44 GBP (łącznie z przesyłką), zaskakująco tanio.

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    469
    Cytat Zamieszczone przez prodigy99 Zobacz posta
    Ja powiem krótko: The Poker Mindset. Odkąd przeczytałem tę książkę ZNACZNIE lepiej radzę sobie z emocjami w trakcie gry. Jest to pozycja całkowicie poświęcona właśnie psychice i uczy jak prawidłowo myśleć o pokerze oraz m.in. radzić sobie ze swingami. Jeśli pomoże Ci w chociaż zbliżonym stopniu co mnie, to uwierz mi - jest warta każdych pieniędzy
    Nie czytalem, ale uwazam, ze to ABSOLUTNY klucz.